Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hana Fialová

Hana Fialová,*1.5.1969 - herečka, zpěvačka

 

V roce 1991 dokončila studium Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, obor operní zpěv, pod vedením Evy Gebauerové Phillips. V letech 1990–92 byla členkou operety DJM Ostrava, kde zároveň ztvárnila roli Kateřiny Howardové v muzikálu Šest žen Jindřicha VIII. V letech 1992–2002 zpívala s několika kapelami, nejdéle však v country skupině Red Hats. Tato skupina vydala tři CD a účinkovala v několika zábavných pořadech TV.

Od r. 2003 se stala členkou operety Národního divadla Moravskoslezského Ostrava, kde ztvárnila vedlejší role v muzikálech: Camelot, Zvonokosy, Ostrov milování a hlavní roli Sugar ve stejnojmenném muzikálu. Dále hostuje v činohře NDM Ostrava v inscenaci Sladký život a v muzikálu Cabaret.

zdroj Osobnosti,cz

 

 
 
Hana Fialová
 
Narodila se v Opavě. Je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde absolvovala ve třídě Evy Gebauerové-Phillips. Zpěvu se intenzivně věnovala již před přijetím na konzervatoř, o čemž svědčí její vítězství v krajském kole pěvecké soutěže Talent 86. Toto umístění jí zajistilo vystoupení v celostátním finále, které se konalo téhož roku. Mezi lety 1994 až 2004 byla sólovou zpěvačkou country skupiny RED HATS, se kterou koncertovala nejen ve vlasti, ale také v Itálii, Velké Británii, Německu, Rakousku, Švýcarsku. S touto skupinou také několikrát vystoupila v zábavných televizních pořadech a vydala dvě profilová CD. Od roku 2003 je v angažmá Národního divadla moravskoslezského, kde je členkou operetního a muzikálového souboru. Už od počátku působení jí byly svěřeny významné sólové role. Tou první byla Kateřina Howardová z operety Šest žen Jindřicha VIII. Mezi další oblíbené role můžeme počítat Elein v muzikálu Camelot, Juanillu v inscenaci Kat a blázen, Lolitu v operetě Ostrov milování, Ženu v muzikálu Zvonokosy, titulní roli Sugar v muzikálu Sugar! (Někdo to rád horké), Irenu Molloyovou v Hello, Dolly!, Wandu v operetě Rudolfa Frimla Rose Marie
 
V roce 2010 se zúčastnila workshopů k nové verzi muzikálu Marguerite Alaina Boublila a Michela Legranda, ve kterém vytvořila titulní roli. Na scéně Městského divadla Brno hostuje jako Fantina ve světoznámém muzikálu Bídníci.
 

Na jevišti Národního divadla moravskoslezského svým výrazným hlasem, komediálním talentem a sexy energií excelovala v muzikálu Pardon My English v roli Gity. Nepřehlédnutelná je v inscenacích Donaha! (Hole dupy), kde hraje Zuzanu, jako Eliška v muzikálu Noc na Karlštejně, dále jako Bellinda v muzikálu Divotvorný hrnec, Marfuša v pohádkovém muzikálu Mrazík, nejnověji a zcela jedinečným způsobem září jako Edith Piaf v hudebním dramatu Edith a Marlene. Za svůj výkon v titulní roli muzikálu Marguerite získala užší nominaci v kategorii opereta, muzikál na Cenu Thálie 2011. Miluje svou rodinu, přátele, přírodu a zvířata. V létě jezdí na čundry s koňmi, baví ji horolezectví a velice ráda posedí s fajn lidmi v hospůdce.

 

zdroj Národní divadlo Moravskoslezské,cz

Vidíte podobu? Tahle dáma je za roli nejslavnější šansoniérky nominovaná na Thálii

27. března 2015 14:01

Běžní návštěvníci pražských muzikálových produkcí jméno této dámy možná ještě neznají. Pro opravdové divadelní fajnšmekry však Hana Fialová (45) není žádným nováčkem. Již několik let patří k těm nejzářivějším hvězdám muzikálového souboru Národního divadla moravskoslezského.

Zítra bude v Národním divadle Hana Fialová už podruhé bojovat o Cenu Thálie v kategorii mimořádný ženský jevištní výkon v žánru operety, muzikálu a jiného hudebně-dramatického žánru. Nominována byla tentokrát za roli Edith Piaf v představení Edith a Marlene.

„Role Edith Piaf je pro mě srdeční záležitostí. Když přišla role Marguerite, říkala jsem si, že už nemůže přijít nic, co by ji převálcovalo. Ale stalo se,“ svěřila s úsměvem Super.cz Hana Fialová, která se naučila dokonale zpívat francouzsky a v masce slavné šansoniérky působí na jevišti opravdu přesvědčivě.

„Jsem vděčná a pyšná zároveň, že si tohoto představení divadelní odborníci všimli. Nominaci vnímám jako férový počin vůči celému souboru. Představení je kompaktní a podle reakcí diváků i plného hlediště se líbí,“ dodala Hanka, kterou mohou aktuálně vidět i pražští diváci v muzikálu Přízrak Londýna.

Před dvěma lety byla Hana Fialová nominovaná za hlavní roli v muzikálu Marguerite. Cenu však tehdy získala Monika Absolonová za ztvárnění hlavní role v muzikálu Funny Girl. Zda se na Hanu tentokrát usměje štěstí i divadelní múzy, se dozvíme už zítra večer. 

Jiří Nedvídek, Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář