Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hana Čížková

Hana Čížková,*13.9.1953 - herečka

 

Hana Čížková se narodila 13.09.1950 v Českých Budějovicích od dětství ráda zpívala, tancovala a hrála v ochotnickém dětském divadle. Později po ročním hostování ve sboru Divadla Semafor se rozhodla ke studiu zpěvu a herectví na lidové konzervatoři.

Po jejím dostudování působila v Hudebním divadle v Karlíně, hostovala i v nedalekém Divadle E. F. Buriana. V Českoslovenké televizi poprvé účinkovala v roce 1969 v televizmím seriálu Pan Tau, první výraznější filmová role přišla v roce 1971 ve válečném snímku Vlak do stanice Nebe režiséra Karla Kachyni. Od té doby vytvořila více než 50 filmových a televizních rolí.

Od malička chodila do baletu a hrála v dětském divadle. K hrecké dráze ji pomohla náhoda - volejbalový zápas v Praze spojený s konkurzem do divadla Semafor mezi sboristky. Roční hostování na této scéně ji přivedlo ke studiu hra na kytaru tance a zpěvu na Kouzervatoři Jaroslava Ježka. Pak své pohybové pěvecké a herecké schopnosti uplatňovala pět let na jevišti Hudebního divadla v Karlíně, hostovala v Semaforu a Divadle E.F.Buriana.

Po mateřské dovolené spolupracovala pět let s pantomimickou skupinou Gag B.Hybnera. V současné době hraje v divadle U Hasičů.

Dále pak hrála ve filmech Výstřely v Mariánských Lázních, Noc klavíristy, Zbraně pro Prahu, Hrozba, Trasa, Pomerančový kluk, Operace mé dcery, Léto s kovbojem, Zítra to roztočíme drahoušku, Vrchní,prchni, Slunce, seno, jahody, Hotýlek v srdci Evropy, Kameňák.

Na tv.obrazovce v inscenacích: Uloupené dětství, Čeleď brouků finančníků a seriálech: Počkej si na bílé štěstí, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Josef a Ly.

Autor: ajusinkal

zdroj Osobnosti,cz

 

 

Zpěvačka Jana Rybníčková alias YannaSuper.cz

V 9 letech ji adoptovala herečka Čížková: Krásná Yanna křtila desku v provokativním modelu

27. června 2017 9:07

Zpěvačku Janu Rybníčkovou, která používá umělecký pseudonym Yanna, si v devíti letech adoptovala herečka Hana Čížková. "Syn už byl velký, chtěla jsem ještě dítě a biologicky už to nebylo možné. Tak jsem si našla tuhle holčičku, která mi od té doby dělá jen samou radost," řekla nám Čížková na křtu Janiny první desky.

 

Zpěvačka se ale tím, odkud pochází, na rozdíl třeba od modelky Veroniky Kašákové, prezentovat nechce. "Nemám to tak, že bych se za to styděla, ale už je to mnohokrát omleté. Spíš bych chtěla, aby se psalo o tom, co děláme, hudbu, nové písničky, aby se chodilo na koncerty, než aby se řešilo, jaké jsem prožívala dětství," vysvětlila nám Jana.

Deska Up in the Air ovšem nebyla původně určena pro ni. Skladatel Jiří Vidasov napsal písničky pro svoji ex Evu Burešovou, která nedávno novému partnerovi porodila syna. "Nezdědila jsem úplně všechny písničky, spoustu z toho jsme upravili. Nejdřív jsem samozřejmě váhala, když mi Jirka řekl, abych ty věci přezpívala. Nechtěla jsem být mrcha. Ale pak jsem si říkala, že proč ne, než aby to přebral někdo jiný," prozradila.

Jana vystudovala muzikálový zpěv, v muzikálech se ale neuplatnila. "Neumím tancovat, což byl velký problém. Šla jsem třeba na konkurz do karlínského divadla, zazpívala jsem, všechno bylo v pořádku, ale pak jsem bohužel zatancovala. A potom mi přišel email, jestli bych vzala off stage. Což znamená, že vůbec nejste na jevišti a jenom zpíváte, a to jsem odmítla," přiznala.

A byla by opravdu škoda Janu na jevišti nevidět, protože je to krásná dívka, jak předvedla na svém křtu, kam si vzala dost provokativní model. "Trošku jsem si to tím chtěla vynahradit, i když tyhle šaty jsou opravdu hodně odvážné a ze začátku jsem se trochu styděla. Při zpěvu jsem na to ale zapomněla," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář