Jdi na obsah Jdi na menu
 


Halina Pawlowská

Halina Pawlowská,*21.3.1955 - spisovatelka, scénáristka, herečka

Narodila se v Praze jako jediná dcera otce, který pocházel z Podkarpatské Rusi. Po základní škole v Ječné ulici přestoupila na jazykovou školu v Ostrovní ulici a posléze na gymnázium, po kterém vystudovala scénáristiku a dramaturgii na FAMU. Je vdaná a má dvě děti, Natálii (1981) a Petra (1986). V roce 1988 začala pracovat v redakci zábavy v Československé televizi.

V devadesátých letech moderovala TV pořady Zanzibar (cestopisný) a V žitě (později Žito) – týdeník složený ze společenských reportáží. Právě díky této zkušenosti byla zahraničním investorem vybrána za šéfredaktorku tehdy nově vzniklého společenského týdeníku Story, který vedla 7 let. Po sedmi letech Story opustila a založila vlastní časopis Šťastný Jim, který vede dodnes. Naopak vydávání jejího časopisu Halina Td bylo zastaveno.

Za svoji literární a jinou činnost odbdržela Halina Pawlowská řadu ocenění, například v roce 1994 Českého lva v kategorii Nejlepší scénář za film Díky za každé nové ráno a dvakrát po sobě televizní ocenění Týtý – Pořad roku za talk-show Banánové rybičky, kterou Česká televize vysílá už od roku 1999.

V roce 2005 v televizní soutěži Největší Čech přijala roli obhájkyně Jana Wericha.
 

Dílo Haliny Pawlowské

Knihy
- Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, 1993
- Díky za každé nové ráno, 1994
- Proč jsem se neoběsila, 1994
- Ať zešílí láskou, 1995
- Ó, jak ti závidím, 1995 - Kniha roku 1995
- Jak být šťastný: dvanáct nemorálních rad, 1996
- Hroši nepláčou, 1996
- Charakter mlčel, a mluvilo tělo, 1997
- Dá-li pánbůh zdraví, i hříchy budou, 1998
- Banánové rybičky, 2000
- Banánové chybičky, 2003
- Tři v háji, 2004 – kniha vznikla spoluprací Haliny Pawlowské, Michala Viewegha a Ivy Hercíkové

Filmové scénáře
- Evo, vdej se!, 1983
- Můj hříšný muž, 1986
- Vrať se do hrobu!, 1989 – na scénáři spolupracovala s režisérem Milanem Šteindlerem, námět je do značné míry autobiografický
- Díky za každé nové ráno, 1993 – hl. roli Olgy ztvárnila Ivana Chýlková
- Bubu a Filip, 1996 – TV seriál

l Některé filmové role
- Jak básníkům chutná život, 1987 – role uklízečky
- Vrať se do hrobu! – 1989
- Zálety koňského handlíře, 1991
- Díky za každé nové ráno, 1993 – role Vasiliny

Autor: ArthurBot, Dinybot

zdroj Osobnosti,cz

Halina na křtu své knihy vypadala jako velká jahoda.

Halina na křtu své knihy vypadala jako velká jahoda. Michaela Feuereislová

Halina Pawlowská zhubla? Odložila smuteční i zeštíhlující černou a vypadala jako velká jahoda

3. června 2014 16:38

Spisovatelka a hvězda seriálu Doktoři z Počátků Halina Pawlowská (59) neměla lehký začátek roku. Zemřel jí milovaný manžel, s nímž prožila téměř čtyři desítky let. Ale nyní už má zase chuť do života. Dokonce tak nazvala svoji další knihu, kterou křtila.

A na křest po dlouhé době nedorazila ve své obvyklé černi, kterou nosila nejen jako smuteční, ale také proto, že zeštíhluje. Některým návštěvníkům křtu se zdálo, že Halina trochu zhubla. V červené kombinaci ovšem vypadala jako obrovská šťavnatá jahoda, a to přestože má knížka ve znaku meloun.

Halině přišla k nové knize gratulovat řada kolegů ze seriálu, za kmotra šel recesista Jakub Kohák, který je jejím velkým fanouškem. A pro hosty Halina dokonce uvařila. Na závěr si mohl každý odnést pomazánku škvarkovou, anebo z řepy, které vlastnoručně připravila, a to i s připojeným receptem. 

Saša Šeflová, Super.cz

Pawlowská pohřbila mámu a prolomila mlčení: Byla pro mne vším

Halina Pawlowská na pohřbu své milované maminky Zdeňky, která zemřela minulý pátek.
8. srpna 2014 ● 14:26

Život si pro Halinu Pawlowskou (59) připravil velmi těžké chvíle. Před rokem pohřbila svého manžela Zdeňka (†60), minulý pátek jí zemřela milovaná matka Zdeňka (†95). Až do dnešního dne, kdy Halina svou maminku pohřbila, si nechtěla její smrt připustit, a tak o ní mlžila. Teď sebrala veškerou sílu a o své bolesti promluvila.

 

Halina Pawlowská o své matce Zdeňce často psala ve svých knihách. Jelikož byla jedináček, se svou maminkou byla velmi úzce spjatá. Před časem ale paní Zdeňka upadla do kómatu a minulý pátek zemřela. "Moje maminka pro mne byla vším. Dožila se opravdu vysokého věku a bylo mi ctí s ní prožít celý můj dosavadní život. Ani takto vysoký věk samozřejmě nemůže můj zármutek zmenšit. Děkuji, že chápete, že teď budu potřebovat nějaký čas, abych se s tím vyrovnala," vzkázala Halina svému okolí. 

Spisovatelka se svou matkou rozloučila dnes ve 14 hodin v Nové obřadní síni na pražských Olšanech. Zdrcenou Halinu podepíraly její děti, dcera Natálie a syn Petr. Pohřbu se zúčastnil i Haliny blízký přítel Karel Czaban nebo herec Milan Šteindler.

Halina v sobě ukrutnou bolest ze ztráty milovaného člověka dusila celý týden. "Jak jste přišli na to, že by měla zemřít?" reagovala Pawlowská na dotaz Blesk.cz ještě před dvěma dny. Jiným médiím dokonce tvrdila, že je maminka pouze nemocná. Není se čemu divit, vždyť se spisovatelka ještě ani nevzpamatovala ze smrti svého manžela Zdeňka, nyní bude muset pohřbít svou matku.

 

 
 
Autor: tesk
zdroj Blesk,cz
Halina Pawlowská natáčí pořad o vaření.

Halina Pawlowská natáčí pořad o vaření. Foto: Archiv TV Nova

Tahle vyšoupla Babicu? Známá herečka dostala pořad o vaření

15. září 2014 12:27

Věděli jsme, že má Halina Pawlowská (59) ráda dobré jídlo, které i s radostí uvaří, ostatně nedávno vydala knihu receptů, že by ale byla až tak zapálená kuchařka, že by chtěla mít svůj vlastní pořad o vaření, to jsme netušili. Příležitost jí nabídla Nova, tak jsme zvědaví, jestli bude herečka a spisovatelka stejně úspěšná jako lidový Jiří Babica (53), jenž měl právě na Nově dlouho své dobroty, a ještě lidovější Láďa Hruška.

Pawlowská má divákům v pořadu U Haliny v kuchyni představovat oblíbené rodinné recepty. „Diváci se musí připravit na to, že nejsem kuchařka, ale hrozně ráda jím a vařím pro své blízké, takže se mohou těšit na osvědčené recepty,“ předesílá.

„Připravovat budu převážně českou kuchyni s nádechem kuchyně maďarské a trochu německé, prostě takovou, jako je má rodina,“ láká diváky k obrazovce. Tak jsme zvědaví, s jakou se u mlsného divákova jazýčku potáže. Bude-li vařečkou vládnout stejně dobře jako vypravěčským jazykem, šance na úspěch tu jistě jsou. 

Jana Hofmanová, Super.cz

16. září 2014 • 05:00

Pozor, tohle není vtip! Nejtělnatější česká herečka a moderátorka Pawlowská bude učit Čechy vařit!

Na Nově bude místo Babicy vařit Halina Pawlowská.
Na Nově bude místo Babicy vařit Halina Pawlowská. (TV Nova)
 
Zajímalo vás, kdo nahradí na Nově »odejitého« Jirku Babicu? Možná vás to překvapí, ale bude to herečka a moderátorka Halina Pawlowská. Ta sice říká, že není žádnu kuchařkou, ale o to raději prý baští...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nový pořad, který startuje na začátku října, se jmenuje U Haliny v kuchyni a nepůjde jen o vaření, na řadu se dostanou i historky, vtipy a samozřejmě i glosy, kterými je Pawlowská proslulá.

Sama Halina o svém novém pořadu prozrazuje: „Diváci se musí připravit na to, že nejsem kuchařka, ale hrozně ráda jím a vařím pro své blízké, takže se mohou těšit na osvědčené recepty. Připravovat budu převážně českou kuchyni s nádechem kuchyně maďarské a trochu německé, prostě takovou jako je má rodina.“

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

 

 

28. listopadu 2014 • 05:00

Předvánoční zoufalství Pawlowské: Po manželovi a mamince opláče smrt dalšího člena rodiny!

 

 

 

 

 

 

 

 

„Letošních Vánoc se bojím. U našeho kulatého stolu nebude můj muž ani moje máma a dnes nás dokonce opustil náš čtrnáctiletý ovčák Penelopa. Moje dcera ji kdysi dostala pod stromeček, aby lépe zvládla, že u štědrovečerního stolu bude chybět její dědeček, můj táta,“ píše Pawlowská ve svém pravidelném fejetonu v magazínu Glanc.

Fenka Penelope.
Foto: Foto: AHA! - Petr Novotný

 

 

 

 

 

 

 

Pawlowská prý porazila Martinu Navrátilovou.

Pawlowská prý porazila Martinu Navrátilovou. Hermína

Pawlowská sice váží jako celé fotbalové mužstvo, chlubí se ale úctyhodným sportovním úspěchem

1. května 2015 6:55

Málokdo by řekl, že bezkonkurenčně prostorově nejvýraznější česká celebrita Halina Pawlowská (60) má za sebou také významné sportovní úspěchy. Coby tenistka zdolala bývalou světovou jedničku Martinu Navrátilovou.

„To je pravda, ovšem ne úplná. Kdysi dávno jako holka jsem Martinu Navrátilovou skutečně porazila, ovšem jen v úvodním gemu. Vedla jsem tehdy 1:0, ale pak jsem zřejmě usnula na vavřínech a zápas skončil 1:6 a 0:6,“ uvedla svůj tenisový „úspěch“ na pravou míru Halina, která odpovídala na otázky hostů a vyprávěla o svých zážitcích a práci.

Jak přiznala, to byl jediný světlejší moment nejen v tenisové kariéře. „Bohužel, žádný sport mi nešel a v žádném jsem tedy ani nemohla vyniknout. Teď už říkám, že nejlepší sport je kafe a dort. A na tom trvám,“ doplnila.

Jednalo se o první testovací tzv. one woman show, a jak bylo z ohlasu naplněného sálu zjevné, pokračování podobného pořadu na sebe prý nenechá dlouho čekat. „Má to být, jak je v názvu uvedeno, i show, takže jsem se na ni řádně připravila,“ oznámila divákům Halina a vybalila apartní čelenku, kterou si nasadila na hlavu. Tu koupila na Ukrajině, když pátrala po svých kořenech. „Tak, a to byla ona show, a tím i končí,“ dodala Halina a začala monolog, který byl často provázen smíchem a potleskem. 

Jiří Čeladník, Super.cz

Zdena Studenková a prsa Haliny Pawlowské

Zdena Studenková a prsa Haliny Pawlowské Foto: reprofoto TV Markíza

Halina Pawlowská reagovala na urážky Studenkové: Co říká na to, že je prý odporná?

12. května 2015 15:32

Odporná, protivná, hnusná žena. Tak o Halině Pawlowské (60), české moderátorce a spisovatelce, promluvil ve slovenské Markíze dřívější herecký sexsymbol Zdena Studenková (60). I když televize vypípala, o kom hovoří, Super.cz se podařilo najít důkaz, že šlo skutečně o bývalou moderátorku již dávno zaniklého pořadu Banánové rybičky. Kromě toho jsme se s Pawlowskou spojili. Co na urážlivá slova říká?

 

Studenková se rozohnila kvůli tomu, že jí připadalo sprosté, když za ní před lety při natáčení Banánových rybiček nepřišla Pawlowská hodinu předem probrat témata. Televize se sice rozhodla, že jméno české moderátorky raději utají, to se jí ale moc nepovedlo.

V pořadu Smotánka totiž na zpověď Studenkové poutala fotkou Halininých obřích prsou, které by i bez obličeje mnohý český divák okamžitě rozeznal. Super.cz pak stejnou fotku, tentokrát i s tváří Haliny, našel.

A co na urážky od Studenkové říká sama osočená velká česká umělkyně? Zastihli jsme ji ještě rozespalou. O skandálu věděla, ale nijak ji nerozhodil. „Já to za kauzu nepovažuju. Připadá mi to legrační, ale nechci se k tomu víc vyjadřovat,“ uvedla stručně veselým hlasem.

Jestli tedy někdo čekal, že naplive špínu na druhou stranu (třeba že Studenková ve skutečnosti tehdy hezké vlasy neměla, jak jí tvrdila), ten má smůlu. Zůstává ale záhadou, proč slovenská herečka taková slova nyní, s odstupem více jak třinácti let, měla potřebu hlásat do éteru. Snad se jí ale ulevilo… 

Která z dam má vaše sympatie?

David Zápal, Super.cz

Halina Pawlowská ukázala to, co jindy skrývá.

Halina Pawlowská ukázala to, co jindy skrývá. Foto: Super.cz/Showpix

Faldy sem, faldy tam: Tohle je nejméně lichotivá fotka Haliny Pawlowské

18. května 2015 10:51

Moderátorka, herečka a spisovatelka Halina Pawlowská (60) si většinou ve společnosti dává hodně velký pozor na to, aby ze své objemné postavy baculky neukázala víc, než je zdrávo.

4 dny s polopenzí na Vysočině
za 3 880 Kč

Většinou se celá zahalí natolik, aby její faldy neměly šanci spatřit světlo světa. Tentokrát to ale ani Halina nevychytala. Na Svět knihy, kde korpulentní spisovatelka předčítala ze své poslední knížky, se sice oblékla do červeného pláštíku, ten však nezakryl úplně všechno.

Pod něj si totiž Halina vzala příliš krátké černé šaty, což znamenalo, že značně vynikly hereččiny silné nohy v legínách, které Pawlowská obvykle nechává skryté pod kusy látky. Pohled na kypré tvary oblíbené spisovatelky byl tak zase o něco méně lichotivý... 

Anna Veškrnová, Super.cz

Takhle vypadají paty, které nosí obří nálož: Podívejte se, jak zanedbaně vypadají nohy Haliny Pawlowské

4. června 2015 11:52

Spisovatelka, moderátorka a herečka Halina Pawlowská (60) si nenechala ujít právě probíhající zlínský filmový festival pro děti a mládež. Ač venku panovaly značně vysoké teploty, korpulentní herečka se potila ve svých oblíbených černých šatech.

A nejen to! Spisovatelka, která se pyšní jedním z největších poprsí českého šoubyznysu, ukázala všem, že na pedikúře naposledy byla v minulém století. Značně zrohovatělá kůže na patách doslova volala kolemjdoucí pohledy o pomoc.

A není divu. Nohy Haliny Pawlowské přeci jen snáší obrovskou zátěž, a to se muselo někde negativně projevit.

Šikovné ruce pedikérky by však udělaly zázraky i s takto zanedbanými patami. Halina však zjevně sází na přirozenost a podobné procedury nevyhledává. Na pedikúře si přitom umí poradit nejen s ošklivě zatvrdlou kůží, ale vyřeší i případné problémy s mykózou a plísněni. 

Anna Veškrnová, Super.cz

 
Halina Pawlowská a Klára Issová

Halina Pawlowská a Klára IssováMichaela Feuereislová

Vybrali dobře? 5XL Halinu Pawlowskou si ve filmu zahraje tohle krásné vyžle!

26. května 2017 14:09

Pro některé to bude asi pořádný šok! Halina Pawlowská (62) chystá novou komedii podle svých autobiografických knížek, hlavní postava tak bude představovat tuhle nepřehlédnutelnou spisovatelku a občasnou herečku. Od listopadu se producenti s režisérem Filipem Renčem (51) marně snažili najít ženu, která by to zvládla. Nakonec vybrali a pro mnohé to bude překvapení!

 

Herečkou, která si zahraje Halinu Pawlowskou, je totiž půvabnáKlára Issová. Ta přitom spisovatelku připomíná snad jen tím, že je žena.

„Casting byl nesmírně náročný. Najít v Česku nebo na Slovensku herečku, která má komediální talent a dokáže utáhnout půldruhé hodiny trvající film, není úplně jednoduché. Klára mě ale už předtím nadchla v komedii Všechno nebo nic. Dokázala, že si umí dělat legraci i ze sebe sama. Nakonec jsme se na ní všichni shodli a jsme rádi, že roli vzala,“ řekl Super.cz producent chystaného snímku Pavel Pásek.

Jak se film, který se má začít natáčet v červenci, bude jmenovat, je zatím ve hvězdách. Vychází z knih Proč jsem se neoběsila a Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, proto se rozhoduje mezi těmito jmény.

Trochu komplikovanější to má produkce s výběrem herečky, která by zahrála Kláře matku.

Původně si vyhlédli Ivanu Chýlkovou, která ale podle našich informací nabídku odmítla s tím, že by se podle jejího přesvědčení typově s Issovou k sobě nehodily. 

David Zápal , Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář