Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ha Thanh Nguyen

Ha Thanh Nguyen,*18.3.1989 - herečka

 

  • Ha Thanh Nguyen se narodila roku 1989 v Hanoji. Vystudovala Střední průmyslovou školu v Praze, scénografii na DAMU, nyní studuje v magisterském studiu na katedře loutkového alternativního divadla. Věnuje se kostýmní tvorbě. Je svobodná a bezdětná.
  • Hraje v Ordinaci v růžové zahradě 2.

 

 

Drsné dětství představitelky sestřičky Tien z Ordinace: Spali jsme na rohožích

Sestřička Tien neboli Ha Thanh Nguyen žila do pěti let ve Vietnamu.
22. února 2014 ● 08:04

Herečka představující obětavou sestřičku Tien v nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě neměla zrovna lehké dětství. Neznala hračky, pohodlí postele ani splachovací záchod.

Ha Thanh Nguyen (24) se přistěhovala do Česka s rodiči ve svých pěti letech. „Nejprve sem přijela maminka za prací a my s tátou až rok po ní. Moc se mi po mamince stýskalo,“ prozradila deníku Aha! herečka.

Ta by se do rodného Vietnamu nerada vracela. „Můj domov je tady, mám tu hezkou práci, kamarádky i přítele,“ přiznala. Přesto na dětství, které by Češi rozhodně neoznačili jako idylické, vzpomíná v dobrém. Hlavně hygienické podmínky nebyli v rodišti Ha Thanh zrovna dobré.

„Vietnamské školy byly mnohem skromnější,“ začala vyprávět sympatická černovláska. „Sedávali jsme na zemi, spali na rohožích, takže když se jeden počural, byli jsme mokří všichni.“

Přestup do české školky tak byl mírným kulturním šokem. „Nebyli jsme obklopeni hračkami jako tady. Tady měl každý svoji postýlku a židličku.“ Navíc v Česku jsou ve školkách dobré hygienické podmínky, na rozdíl od Vietnamu. „Tam jsme chodili na cihly v místnosti s jedním odtokem do kanalizace,“ vzpomínala Ha Thanh.

Vzpomínky ale již nejsou tak děsivé a můžou za to léta strávená v České republice. „Z Vietnamu už si toho moc nepamatuju. Jsem ale svým rodičům opravdu vděčná, že se rozhodli vycestovat,“ zakončila své vyprávění představitelka půvabné sestřičky Tien.

Autor: kot, tas

zdroj Blesk,cz

Vietnamská sestřička z Ordinace Tien: Kvůli nemocnému otci má tři práce!

Hvězda Ordinace sestřička Tien se musí otáčet. Finančně pomáhá otci, který má zdravotní problémy.
2. července 2014 ● 14:33

Mohla by si užívat nemalých peněz, které dostává za svou roli sestřičky Tien v Ordinaci v růžové zahradě, ale vietnamská herečka Ha Thanh Nguyen (25), bere každý další kšeft. Kvůli vážně nemocnému otci musí zvládat tři práce najednou. Peníze pak posílá své rodině.

Sotva skončí natáčení oblíbeného seriálu, Ha Thanh sbalí jiné scénáře a utíká do divadla. Jenže ani tento přivýdělek ji nestačí. Vietnamská herečka obrací každou korunu a nelení. „Rodiče mě budou potřebovat. Táta má zdravotní problémy a občas potřebuje mou pomoc už teď. To je ale u nás normální, že rodiče podporují děti a děti pak rodiče,“ přiznala představitelka sestřičky Tien.

Kromě herectví se tedy vrhla na školní sféru. Přivydělává si na oděvní průmyslové škole jako učitelka. „Vedu tam workshopy kostýmní výroby a scénografie, učím studentky přemýšlet koncepčně, v souvislostech,“ svěřil a se herečka s tím, že tuto školu chtěla původně sama studovat.

Tím ale její příjem financí nekončí. Nechce, aby se ona nebo její rodina dostala znovu do té chudoby, kdy jako malá neznala záchod ani postel, a proto plánuje otevřít si vlastní malý podnik v gastronomické oblasti. Na vietnamské jídlo prý ale můžeme zapomenout. Tak uvidíme, čím nás tahle čiperná herečka ještě překvapí.

Autor: tesk, kl
zdroj Blesk,cz
 
21. ledna 2015 • 05:00

Vietnamská sestřička z Ordinace: Trpí nejdivnější alergií, o které jste slyšeli!

Sestřička Tien má alergii na zimu. Krásná Ha Thanh svou alergii ignoruje, pojede do Alp.
Sestřička Tien má alergii na zimu. Krásná Ha Thanh svou alergii ignoruje, pojede do Alp. (Foto TV Nova)
 
 
Zima je protivná většině lidí. Jenže pro Ha Thanh Nguyen (25) alias Tien z Ordinace v růžové zahradě 2 může být velice nebezpečná. Krásná herečka totiž trpí alergií právě na chlad.

 

 
 
 
 

„V chladu mi zrudne pokožka a svědí, je to zvláštní pocit,“ svěřila deníku Aha! Tien. K doktorům ale prý nechodí a odmítá i užívat léky. Raději se schová do tepla, kde se její kůže během chvíle opět vrátí k normálu.

V Ordinaci hraje Nguyen skromnou sestřičku, skromná je ovšem i v soukromém životě.
Foto: Foto archiv TV Nova, ara

„No ale i když mi zima nesvědčí, loni jsem se začala učit na snowboardu, a letos pojedu dokonce trénovat do Alp,“ prozradila Nguyen. Suchá krutá zima je pro ni paradoxně lepší než to, jaké počasí panuje venku v těchto dnech.

Alergie na chlad

 

„Alergie na chlad nebo mráz se nejčastěji objevuje během několika pár minut v místě podráždění a přetrvává asi 2 hodiny. Alergická reakce se objeví nejčastěji kolem teploty 0 °C. Poznáte ji podle otoků míst nezakrytých oblečením, tedy obličeje a rukou. Dalším příznakem je zarudnutí kůže, popraskání a velmi suchá kůže,“ vysvětlila dermatoložka Helena Aksamítová z Kliniky Asklepion.

Ochrana

Důležité je používání vhodných krémů (vazelína, kalciová mast) a vyhýbání se prudkým změnám teplot. Důležitá je ochrana nezakrytých míst – obličeje a rukou. Někdy se také této alergii říká chladová kopřivka, protože se může projevit i v podobě svědících kopřivkových pupínků.

Další netypické alergie

 

NA TEPLO – při zvýšené teplotě těla (fyzická zátěž, běh na dlouhé tratě, stres) kůže zčervená, objeví se fleky

NA LATEX – alergie se projevuje zarudnutím a svěděním pokožky, která přišla s latexem (vyrábějí se z něj např. prezervativy, dudlíky, chirurgické rukavice) do kontaktu

NA SPERMA – způsobuje pálení, svědění a často ji provázejí mykózy. Někdy je dokonce příčinou toho, že žena nemůže otěhotnět. Při styku je třeba užívat kondom, pokud chce žena otěhotnět, musí alergii začít léčit nebo podstoupit umělé oplodnění.

NA VODU – po kontaktu s vodou se objeví kopřivka a nepříjemné svědění, které do 30 minut zmizí. Odborníci doporučují postiženým se koupat co nejkratší dobu.  

NA KOŽENÉ BOTY – projevuje se vyrážkou na chodidlech, protože kůže reaguje na chemické látky, které se používají k impregnaci kůže. Postižení by neměli chodit v kožených botách naboso.

 

NA ŠPERKY A PENÍZE – projevuje se při fyzickém kontaktu, např. při používání příborů, kovových mincí či šperků s obsahem niklu. Pokožka je červená, svědí, může praskat a loupat se.

 

 

 
 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

statečná dívka

(Malátek, 17. 6. 2015 0:33)

Z uvedeného obsahu ojejím dětství, jsem překvapen její odvahou, její snahou pomoci rodině - to u nás v ČR už zřejmě "neplatí". Je to sympatická herečka, odvážná svým stylem života, úpřitom krásná a zřejmě dobrosrdečná.