Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eva Režnarová

Eva Režnarová,*12.3.1961 - herečka

 

Eva Režnarová se narodila 12.3.1961 v Ostravě. Po studiu přírodovědného gymnázia v Ostravě byla v roce 1980 přijata na DAMU v Praze. Během studia měla možnost hostovat v pražských divadlech - Realistické divadlo, Divadlo na Vinohradech a Národní divadlo, kde ztvárnila roli Haničky v Jiráskově Lucerně.
Již během studia hrála v několika televizních inscenacích, kde dostala možnost zahrát si velké role - Po rozvodu, Třeboňská pohádka, Bakaláři, atd. Po absolutoriu DAMU, v roce 1984, nastoupila angažmá do divadla Oldřicha Stibora v Olomouci a poté, v roce 1987, do Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě, kde byla v angažmá 7 let. V tomto období odehrála přes 50 premiér, nejdůležitější role - Dáma není k pálení, Kupec benátský, Obsluhoval jsem anglického krále, atd. Následovala celá řada inscenací v ostravské televizi - Silvestrovská překvapení, Vzestup po šikmé ploše, Cyklus pohádek, Bakaláři, Jak překročit rubikon, Dědeček, Fidlovačka, Cyklus operet, atd.

Po dobu dvou let pracovala jako hlasatelka v České televizi v Ostravě a jako konferenciérka nejrůznějších pořadů. Zároveň byla velmi rozsáhlá její spolupráce s ostravským rozhlasem.
V roce 1994 nastoupila angažmá do Divadla na Vinohradech, kde odehrála přibližně 40 různých inscenací. Nejdůležitější role- Scény z manželkého života, Brouk v hlavě, Smutek sluší Elektře, Misantrop, Ester, Shapira, Dům čtyř letor, Král Jan, Sto roků samoty, atd.

V televizi odehrála inscenace - Kean, Bakaláři, Manželka Ronadla Sheldona. Seriály - Život na zámku, Na lavici obžalovaných justice, Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj, Kriminálka Anděl, Soukromé pasti. Film- Stůj nebo se netrefím,Kanadská noc. Z nejdůležitějších rolí v dabingu - Brutální Nikita (Madelein).

Momentálně také hostuje ve Strašnickém divadle v inscenacích současných autorů - Kosmická snídaně aneb Nebřenský, Popcorn, Večery melodramů (kde jsem hrála se svojí dcerou) , Oidipus. nebo také v Metropolitním divadle - Pěnička a Paraplíčko (role Paraplíčko).

V dnešní době je možno ji zahlédnout i v současných českých seriálech jako je Vyprávěj, Ordinace v růžové zahradě 2 či Ulice a zároveň učí na Pražské konzervatoři herectví (již 8 rokem)

Od dětství ovládá plynně německý jazyk a ruštinu. Deset let hraje na klavír, má ráda hudbu, tanec, kulturu, alpinismus, řízení auta a v neposlední řadě svojí 20-ti letou dceru Terezku.

Zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář