Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eva Jeníčková

Eva Jeníčková,*5.8.1964 - herečka

 

Eva Janíčková je manželka amerického perkusionity a instruktora bojových umění Marka Mikity.

Ještě před studiem herectví na DAMU, debutovala před kamerou hlavní rolí v dobrodružném snímku Tři od moře. Hrála v komedii Sněženky a machři, nejvíce ji však proslavila postava Vendulky - utěšitelky v Kleinových filmech o básnících. Účinkovala ve filmu Rumburak, Dobré světlo, Anděl svádí ďábla.

Působila jako tanečnice v souboru Unia Nova Jana Hartmanna, než roku 1991 odjela na Fullbrightovo stipendium do USA, kde se herecky prosadila na jevišti v Los Angeles, v televizi i ve filmu. Vystupovala též v reklamách, zábavných show a hudebních klipech.

'Marika' už natočila Sněženky a machři po 25 letech.

"Nálada byla výborná, postupně jsme se rozpomínali na detaily z minulého natáčení" prozradila nám Eva Jeníčková alias Marika. Ta si natáčení užívala. Do Pece pod Sněžkou přijela dřív a stihla i zalyžovat.

"Na co se diváci mohou těšit? No určitě na moji scénu s Vikim," smála se Eva Jeníčková na otázku ke scénáři. Ten se prý zprvu nezdál Václavu Koptovi.

Ale Radek John a Ivo Pelant s režisérem Viktorem Taušem ten scénář doladili. Myslím, že ho diváci vezmou, hlavně Suchoše," dodává Kopta.

 

Autor: judita, 201078

zdroj Osobnosti,cz

Svou nejslavnější roli ztvárnila před 30 lety, ale i v padesáti vypadá česká herečka k světu

21. prosince 2014 16:28

Herečka Eva Jeníčková (50) zůstane už navždy spojena s rolí medičky Venduly, kterou si zahrála v Kleinově Básnících. Od natáčení prvního dílu, v němž se objevila, letos uplynulo třicet let. Věřili byste tomu při pohledu na ni?

 
 
 

Jeníčková točí stále, a to nejen v českých, ale i zahraničních produkcích. Naposledy jsme ji mohli vidět ve filmu Klauni, který režíroval její partner Viktor Tauš. Nemohla tedy chybět ani na křtu DVD. Dorazil rovněž představitel jedné ze tří hlavních rolí (mimů) Jiří Lábus (dalšími jsou Oldřich Kaiser a francouzský herec Didier Flamand) i spoluautor námětu Boris Hybner.

„Já viděl klauny poprvé jako malý kluk v cirkuse a vždycky jsem se těšil na tyhle veselé chlapíky, co moc nemluví, ale celý cirkus dokáží pořádně rozparádit. A co, nebo kdo je podle mě klaun? Klaun je postoj k světu a k životu a je to dar jím být a být i člověkem, který má v sobě smysl pro humor a může ho nějakým způsobem uplatnit a rozeslat dál. A proto jsem klauna v Klaunech hrál s chutí a rád,“ uvedl Jiří Lábus. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

  5. dubna 2015 • 12:00

"Vendulka Utěšitelka" vypadá v 50 letech jako dvacítka: Má na to jednoduchý trik!

Herečka Eva Jeníčková alias Vendulka utěšitelka z »Básníků«
Herečka Eva Jeníčková alias Vendulka utěšitelka z »Básníků« (Foto pro Aha! – Daniel Zahrádka/OK magazine a Morris 2014)
 
 
 
 

Evě Jeníčkové se podařilo prorazit i za velkou louží a rozjela kariéru v Americe. Na svůj věk vypadá stále skvěle a prozrazuje, co za tím je.

Marika ze Sněženek a machrů nebo Vendulka utěšitelka z Básníků o sebe totiž pořád pečuje a co se cvičení týče, nevynechá ani jeden den. „Pro mě je nutnost pohybu rovnocenná s nutností jíst, čistit si zuby nebo se umýt. Neřeším to, je to pro mě samozřejmost,“ svěřuje se Jeníčková (v Americe vystupuje jako Eva Jensen) na serveru iDnes.cz.


A jak si tedy udržuje mladiství vzhled a kondičku? „Můj systém cvičení pracuje na flexibilitě, síle a schopnosti rovnováhy podle anatomických principů. Mám výsledky. Funguje to a mě to baví předávat,“ dodává. A jak to vypadá, má úspěchy. Cvičební skupiny má v Americe, Kanadě i v Praze.
autor mpa

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář