Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eva Holubová

31. 5. 2014

Eva Holubová,*7.3.1959 - herečka

 

Eva Holubová (1959) vystudovala pražskou DAMU (v ročníku byla nap. s Jitkou Asterovou, Ivanou Chýlkovou či Karlem Rodenem). Svůj výrazný komediální talent uplatnila jako členka divadel Sklep, Mimóza a Náhradní divadlo a také na divadelních poutích s Rodinou Váňovou. Donedávna byla ve stálém angažmá v Divadla Na zábradlí. Poprvé si zahrála ve filmu pod vedením režiséra Tomáše Vorla v krátkometrážní komedii To můj Láďa (1981). Dnes patří k nejvíce obsazovaným herečkám českého filmu. Je držitelkou Českého lva za výkon ve filmu Alice Nellis Ene bene. V roce 2005 si zahrála v celovečerní filmové grotesce Skřítek (režie Tomáš Vorel)

zdroj Osobnosti,cz

Divoký večírek Evy Holubové: Takhle řádí vyléčená alkoholička!

 
Herečka Eva Holubová je sice vyléčená alkoholička, ale v gay klubu v centru Prahy to rozjela jako za starých časů.
Pořádně to rozjela! Herečka Eva Holubová (55) je sice vyléčená alkoholička, ale v gay klubu v centru Prahy to rozjela jako za starých časů. Došlo i na svlékání.

 

„Do klubu přišla po půlnoci ještě s nějakými lidmi a zůstala tam dobré dvě hodiny,“ prozradil člověk, který byl ve stejnou dobu v Gay Clubu Termix v centru Prahy. „Střízlivě rozhodně nevypadala a pěkně to tam v nějakém kombiné nebo košilce rozjela,“ dodal zdroj, který si nepřál být jmenován.

Herečka do klubu šla zřejmě z premiéry filmu Hodinový manžel, kde už byla hodně veselá. Pořádně to rozjela, ale až po after party v klubu, kde došlo na svlečení roláku, šátku i na pěvecké číslo.

Po půlnoci vtrhla herečka k pultu dýdžeje a na celý klub zpívala píseň Marty Kubišové (72) Modlitba pro Martu. Přitom se opírala v košilce zastrčené do sukně o pult. Strhla na sebe veškerou pozornost a její vystoupení mělo velký ohlas.

Při opileckých večírcích se kdysi také svlékala. „To jsem se pak dozvídala věci, třeba od Krause, kterýmu řekli, že na jednom večírku jsem se svlíkla. Ne do naha, ale do spodního prádla…,“ prozradila na sebe herečka v pořadu 13. komnata před osmi lety.

Herečka Eva Holubová je sice vyléčená alkoholička, ale v gay klubu v centru Prahy to rozjela jako za starých časů.

Autor: lmk, Hana Zejdová
zdroj Blesk,cz
 

Eva Holubová konečně hraje milenky, a ne staré fuchtle: Vypadat v 15 na 50 je zlé, ale v 55 to nevadí, říká

25. prosince 2014 5:55

Eva Holubová (55) je výborná herečka, ale krasavice to nikdy nebyla. Nám ale připadá, že čím je starší, tím lépe vypadá. Minimálně ve filmech, v nichž hraje. Ona to ale bere s nadhledem. "Není to tak, jednak jste si už na mne zvykli, na druhou stranu takhle vypadám už od patnácti, což se hůř snáší, než v pětapadesáti. To je celé," myslí si.

 
 
 

"Tajemství je narodit se už stará," dodala. Zatímco v mládí hrála většinou podivné ženštiny, dnes bývá předmětem milostné touhy, jako to je v novém filmu Hodinový manžel, kde se do ní zamiluje Bolek Polívka (65). "To je tím, že mladší kluci, kteří tenhle film dělali, ve mně vidí něco víc. Mají víc fantazie a lepší přístup ke kráse než ti staří páprdové jako Hřebejk nebo Kraus, který mi dával samé staré ženské z kotelny. Pro mladé kluky mám šmrnc," říká Holubová.

Herečce jsme pochválili i to, jak si celé roky udržuje pořád stejnou postavu. "Tak stejně štíhlá nejsem, musíte mě líp sledovat. Mám tam výkyvy. Když jsem byla mladá, byla jsem štíhlejší. Podívejte se na film To můj Láďa od Vorla," míní.

Kromě nového filmu můžeme v současné době vidět Evu Holubovou v mnoha divadelních představeních. "Ve Studiu DVA mám představení, one woman show, které se jmenuje Hvězda, pak tam máme už dlouho s Ivanou Chýlkovou (51) Kláru a Báru, to se nám hraje samo. Hraju taky ve hře Jana Krause (61) Nahniličko nebo v Baronkách. A pak také v jedné hře, kde mám jako partnera Kryštofa Hádka (32), mladého kluka. To si užívám," smála se. 

 

Saša Šeflová, Super.cz

Eva Holubová: Foto z mládí! Taková jsem byla, když jsem točila první film

 
Eva Holubová na snímcích z roku 1981. S režisérem Tomášem Vorlem
31. ledna 2015 ● 19:11
 

 

 
 
 
 
 
 

Hřebejkovy filmy Pelíšky a Pupendo jsou širokému publiku dobře známé. Ale tady jde o jiný snímek. O poznání starší a spojený s jiným režisérem. Eva Holubová za svou kariéru spolupracovala v řadě případů s Tomášem Vorlem, se kterým také točila svůj vůbec první film. Jmenoval se "To můj Láďa" a poprvé byl promítán v roce 1981.

"Je to můj první film. Promítali ho i na studentském filmovém festivalu v Karlových Varech. Poprvé jsem se viděla na obrovském plátně největšího varského promítacího sálu v Termálu. Na závěr festivalu. Jako poslední film. Vorel mne držel za ruku a nahlas říkal do kola ´Ty jsi tak krásná, ty jsi tak krásná," zavzpomínala si nyní na svém Facebooku Eva Holubová.

Herečka reagovala již tehdy po svém. "Pohlcená rozpaky a studem jsem ho nevybíravými slovy okřikovala, ať drží hubu. Když filmeček skončil, všichni povstali a tleskali. Taky jsme vstali, aby to nebylo blbý, že jediní sedíme, stáli jsme tam mezi diváky, zavaleni potleskem, chvěla jsem se, třásly se mi nohy, brečela jsem," popsala své dojmy z filmové premiéry. 

 

Jak už to k mládí patří, úspěch se musel zapít. "Pak už si nic nepamatuju, nějakej mejdan na Goetheho vyhlídce či kde, potřásání rukou a nesrozumitelné lichotky v jazycích, kterým jsem nerozuměla... pařba, ráno krásná kocovina... a život běžel dál," dodala Holubová a pochlubila se dobovými snímky právě s režisérem Vorlem, se kterým později spolupracovala třeba na Pražské pětce, Kouři, Cestě z města či Gymplu.

Holubová si však za svou kariéru již stihla zahrát pod řadou známých režisérů. Třeba v Renčově Requiem pro panenku, Poledňákové Líbáš jako bůh či Vieweghově Účastnících zájezdu. Zahrála si však i v Troškově Doktorovi od jezera hrochů.

 

 
Autor: simao
zdroj Blesk,cz
 

Eva Holubová má novou roli: A s domalovanými vlasy fakt vypadá jako Gábi Smolíková

31. března 2015 5:20

Divadlo Studio DVA chystá novou hru a v jedné z hlavních rolí se představí stálice scény Eva Holubová (56). Tentokrát to nebude one woman show jako v případě Hvězdy, kde Holubová téměř dvě hodiny nesleze z jeviště, ale hra o čtyřech ústředních postavách: Gábi, Pepovi, Ládínkovi a Týně. Smolíkovi.

Zkoušky a korepetice (bude se i zpívat) na představení na motivy kultovního maďarského animovaného seriálu začnou zanedlouho, premiéra je naplánována na 28. května.

V roli Gábi se představí již zmíněná Eva Holubová, Pepu bude hrát Bob Klepl, Ládínka Václav Jílek a Týnu Jana Stryková. Souseda dr. Halíře pak ztvární Jiří Ployhar a diváci nepřijdou ani o zvířata. Pes bude Radim Madeja a kočka Michaela Váňová.

Autor Hánusz Miró není nikdo jiný než Miroslav Hanuš, kterého televizní diváci znají třeba z Případů 1. oddělení a který na svá bedra vzal i režii. 

Lucie Sieglová, Super.cz

  23. dubna 2015 • 05:00

Zoufalá Eva Holubová propukla v pláč: Proč se sesypala na jevišti?

Eva Holubová
Eva Holubová (Foto: Facebook.com, Studio DVA, ara)
 

 
 
 

Pořádný záhul dostává Eva Holubová (56) při zkouškách divadelní komedie podle kultovního maďarského kresleného seriálu o rodině Smolíkových. Kvůli roli Gábi se musí naučit zpívat a tančit! A neobešlo se to bez slz!

 

 „My dva s Bobem Kleplem víme, že nás natáhli do regulérního muzikálu,“ posteskla si herečka s tím, že při zkouškách zažívá učiněná muka. „Zpěv mne rozzuřil doma doběla, se nemohla trefit u přehrávače s CD tam, kam mám,“ napsala si Holubová na sociální síť. „Zkouška choreografie před týdnem mě už rozplakala. Jsem největší dřevo, který se o tento žánr pokouší,“ dodala představitelka Gábi Smolíkové. I přes všechna utrpení ji prý ale zkoušky v pražském Studiu Dva baví a myslí, že do premiéry 28. května se vše naučí.

Eva Holubová zkouší hru Smolíkovi.

Eva Holubová zkouší hru Smolíkovi. Foto: Divadlo Studio DVA

Eva Holubová zkouší novou hru: Takhle ji vycpali!

4. května 2015 20:53

Herečka Eva Holubová (56) začala zkoušet hru Smolíkovi. A protože hraje Gábi Smolíkovou a je jak lunt, museli kostyméři poupravit její tělesné proporce. V reálu to vypadá tak, že má na sobě velkou vycpávku, která z ní dělá 'pořádnou ženskou'.

A není to žádná sranda, protože ji v rámci představení čeká i tančení! „Máme taneční zkoušku na Smolíkovy s naší choreografkou Janou Hanušovou a ta je vždycky pozitivně naladěná. Vždycky! Maminka tří dcer, manželka herce a režiséra Mirka Hanuše, který naše představení ve Studiu DVA režíruje,“ začíná popisek k fotografiím a následují slova obdivu i stížnosti.

„Nechápu to, ta žena nemá žádný problémy? No, rozhodně si je netahá do práce, do společnosti! Je ochotná, trpělivá a tvrdohlavá. Tak nenápadně. Vejde jako pěšák a za chvíli zjistíte, že je z ní generál. Kdy se to stalo, vůbec nevíte. Někdy mezi tím, kdy jste se vztekali, pěkně nahlas a hodně sprostě, že se na to můžete vy..., že takový kroky jsou na hov..., protože vy se je stejně nenaučíte, že vás bolí břišní svaly z toho twistu a kdo ví, jestli ho s těmi plotýnkami můžete tančit tak často...“ popsala Holubová svou myšlenkovou dráhu, jež směřuje k premiéře Smolíkových 28. května. 

Lucie Sieglová, Super.cz

Eva Holubová na křtu knihy o milostných příbězích známých osobností: Svěřila i ona svá tajemství?

28. listopadu 2015 12:01

Herečka Eva Holubová (56) se stala kmotrou knihy Lásky za oponou autorky Blanky Kovaříkové, kde jsou popsány příběhy více než třiceti milostných dvojic známých osobností doby dávné i nedávné. „Knížka mě moc zaujala. Jsou v ní popsány vztahy plné vášně, citů, radostí i zklamání. Dočtete se o Zorce Janů, Věře Tichánkové, Jiřím Adamírovi, Jaroslavě Obermaierové, Daně Syslové, Petru Haničincovi a mnoha dalších,“ řekla Holubová.

A co její milostná dobrodružství, i o těch se čtenáři v knize něco dozvědí? „Samozřejmě můj milostný příběh byste v ní hledali marně a ani se o něm teď nemíním rozpovídat. Ten si možná najdete v dalším pokračování téhle knížky a napíšu si ho sama vlastnoručně. A teprve tam se dozvíte, co vás zajímá, teď určitě ne,“ řekla neoblomně.

Akce byla jakýmsi dvojkřtem, vedle knihy se pokřtil také kalendář nadace Mathilda, jež podporuje nevidomé. I zde v roli kmotry figurovala Holubová. „Já s chutí a velice ráda pomáhám téhle nadaci v její záslužné činnosti. Sháníme nejen peníze pro slabozraké a nevidomé, ale také mimo jiné cvičíme i asistenční psy,“ vysvětlila. 

Lucie Sieglová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář