Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eliška Jansová

Eliška Jansová,*13.10.1992 - herečka

 

Eliška Jansová se narodila v Praze v říjnu 1992. Od malička chodila do základní umělecké školy na různé nástroje: flétny, klavír, saxofon a klarinet, na sborový sólový zpěv, do „dramaťáku“ a na tancování. Tanec se stal její radostí a posléze vyzkoušela snad všechny druhy tance – od baletu, stepu, lidového tance, přes společenské tance, flamenco, výrazový tanec, akrobacii až po taneční divadlo.

Po ZŠ se chtěla přihlásit na hereckou konzervatoř, to jí ale rodiče nedovolili. Její kroky tedy směřovaly na Gymnázium Christiana Dopplera se zaměřením na matematiku a fyziku. Po maturitě byla přijata na DAMU, obor činoherního herectví.

Jako herečka nyní hostuje, či hostovala v několika pražských divadlech: Divadlo U Valšů: Polib tetičku, Aneb nikdo není dokonalý; v Divadle v Dlouhé v představení Tři mušketýři; v Činoherním klubu v představení Léda, v divadle Viola v tradičních Staročeských vánočních hrách a vystupuje také jako členka tanenčího divadla Bufo. Spoluprácuje s rozhlasem, dále na studentských projektech jak divadelních tak filmových. Vidět jste jí mohli také jako Múzu, v básnickém pásmu Eugena Brikciuse, nebo v pohádce Princezna a písař.

V současné době ji můžete vidět v divadle Disk v absolventských představeních: Rituální vražda Gorga Mastromase, Povídky z Vídeňského lesa, či připravované hře Opilý. Na vánoce (2015) se také objeví v nové vánoční pohádce jako princezna Verunka.

Autor: Filmovnice


zdroj FDb,cz

Eliška Jansová bude v roli princezny Verunky hvězdou Vánoc!

Eliška Jansová bude v roli princezny Verunky hvězdou Vánoc! Foto: Česká televize/David Raub

Tahle půvabná princezna nám zkrásní Vánoce: Mrkejte, koho bude balit Mádl!

11. listopadu 2015 16:54

Česká televize odtajnila svůj vánoční program a jestli třeba takovými Třemi oříšky pro Popelku udělá radost těm, co milují Libušku Šafránkovou v dnes již nesmrtelné klasice, novou pohádkou Jiřího Stracha zase těm, co se rádi dívají na hezké věci (a lidi)! Hvězdičkou večera na Boží hod bude totiž půvabná Eliška Jansová.

Ta si ve Svatojánském věnečku zahraje princeznu Verunku, o kterou se bude ucházet coby prostý kuchtík Ondra Jiří Mádl (29).

„Verunka není jen tak obyčejná princezna. Je to chytrá holka, která se ráda věnuje matematice a fyzice a hlavně má sny jako každé děvče, třeba o tom svém princi na bílém koni, který sice opravdu přijede, ale ukáže se, že ani on ani jiní urození nápadníci nejsou to pravé,“ říká o roli Eliška. Tu mohou diváci znát už z loňské štědrovečerní pohádky Princezna a písař, kde hrála dvorní dámu. 

David Zápal , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář