Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eliška Hurábová

Eliška Hurábová,*                 klarinetistka

 


Hudbě se Eliška věnuje od útlého věku, v šesti letech pravidelně zpívala lidové písně v dětském pořadu České televize, Kuřátka. V jedenácti letech začala s hrou na klarinet na Hudební škole hlavního města Prahy u prof. Miloslava Tenglera. O pár měsíců později byla přijata na Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením na obor klarinet (prof. Tengler, později prof. Jiří Krejčí) a zpěv (pod vedením koncertní pěvkyně prof. Olgy Štěpánové). Roku 2003 vyhrála školní konkurz o sólovou hru v pražském Rudolfinu, kde si zahrála za doprovodu orchestru Comenius (pod taktovkou Jiřího Kubíka) volnou větu z koncertu f moll C.M. von Webera. Po maturitě byla přijata na Ústav hudební vědy na FFUK a do třetího ročníku Pražské státní konzervatoře, kterou o čtyři roky později završila absolutoriem.. Zde se učila hře na klarinet u profesorů Milana Poláka a Petra Čápa.

Čtyři roky působila jako první klarinetistka v dámské hravé kapele Viktorky, pod vedením sopranistky Heleny Viktorínové, známé také z vokálního tria Bezinky.
Jako host působí v dechovém orchestru Junior (kapelník Josef Zettl), s nímž vyhrála mnoho prestižních ocenění jak v tuzemsku, tak v zahraničí. S orchestrem Bohemia Symphony Orchestra Prague se mimo jiné účastnila dvou ročníků evropského turné Rock Meets Classic, kde doprovázela frontmany kapel jako např.: Deep Purple- Ian Gillan; Foreigner – Lou Gramm; Nazareth- Dan McCafferty a další. V Pražském Filmovém Orchestru, který vede její spolužák z Konzervatoře, Jiří Korynta, hostuje jako basklarinetistka. Saxofonu se věnuju jako samouk.

V současné době učí na ZUŠ Jana Hanuše, vypomáhá ve výše uvedených tělesech a účastní se mnoha hudebních i nehudebních projektů, neboť „nejen chlebem, živ je člověk“.
 

Eliška Hurábová v současnosti účinkuje v :


Kdyby 1000 klarinetů
Prsten pana Nibelunga

zdroj Divadlo Semafor,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář