Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dagmar Havlová

 

Dagmar Havlová,*22.3.1953 - herečka

 

 

Dagmar Havlová, rozená Veškrnová je česká herečka a druhá manželka Václava Havla.

Dagmar se narodila 22. března 1953 v Brně-Židenicích do rodiny Markéty a Karla Veškrnových. Má o pět let starší sestru Evu, která je rovněž herečkou. Svou hereckou premiéru měla ve hře Broučci, kde hrála Verunku. Bylo jí tehdy 14 let a jak sama přiznává, byl to jeden z důvodů, proč se hlásila v Brně na konzervatoř. Zakončila ji maturitou a dále se hlásila na brněnskou JAMU. Dostala se a jedním z přijatých byl i její budoucí manžel Radvít Novák.

Její první film,  Holky z porcelánu, který byl natočen v roce 1974 Jurajem Herzem všem ukázal, že v Dáše je velká porce komediálního talentu, kterého by byla škoda si nevšimnout. Další film, opět pod režijním vedením Juraje Herze, Holka na zabití(1975), opět ukazuje, že Dáša je opravdu skvělá v komediálních rolích. 

O rok později, v roce 76, se Dáše a Radvítovi narodila dcera Nina Veškrnová. 

Po uknočení JAMU hledali spolu s manželem angažmá v Praze. Nalezli ho v divadle Jiřího Wolkera, odkud Dáša později přešla do Divadla na Vinohradech. 

Dáša už v té době točila jeden film za druhým, kde ukazovala, že je stejně dobrá komediální jako dramatická herečka. 

Po 5 letech se rozvedla s manželem Radvítem, ale dodnes zůstavají přátelé.

Mezi její další filmy patří série o Ohnivých ženách, Zítra to roztočíme, drahoušku, Křtiny,  Dědictví aneb Kurvahošigutntág a spousta dalších. Ztvárnila i seriálové postavy např. v Chobotničkách ze 2.patra, Bylo nás 5, Když se slunci nedaří

V roce 1997 4. ledna se na žižkovské radnici v Praze provdala za prezidenta ČR Václava Havla.
Přerušila svou hereckou kariéru a začala se plně věnovat povinnostem první dámy až do roku 2003.

Založila nadaci Dagmar a Václava Havlových Vize97. Které se plně věnuje dodnes.

V roce 2006 se vrátila na divadelní prkna hrou Chvíle pravdy v Divadle na Vinohradech. V roce 2008 se konal její comeback i na televizní obrazovky ve filmu Kanadská noc a o rok pozěji i na plátna kin v thrilleru Normal, přičemž v divadle hrála kněžnu Raněvskou ve Višňovém sadu. Další filmová role přišla o rok později ve filmu Odcházení, které napsal a režíroval Václav Havel

Nyní je opět stálou členkou Divadla na Vinohradech, kde se od roku 2010 stávala až do února 2013 Marií Stuartovnou a od května 2011 Roxanou v postmuzikálu Cyrano!!Cyrano!!Cyrano!!. Další role Rebeka(Rosmersholm) měla premiéru 22. 2. 2013.

Po smrti Václava Havla (18. prosince 2011), se vrátila do divadla(12.ledna 2012) a lidé jí odměnili desetimiutovými ovacemi ve stoje.
Je dvojnásobnou babičkou. Vnučky jsou Stela a Sofie.

V televizi bude hrát v pokračování seriálu Sanitka a v roce 2014 i v pokračování Dědictví.

Autor: celine7
zdroj Osobnosti,cz

Jak šel čas s Dagmar Havlovou? Zestárla vůbec?

Dagmar Havlová vypadá i po šedesátce naprosto božsky.

Dagmar Havlová vypadá i po šedesátce naprosto božsky.
Foto: Archiv Blesku

24. dubna 2014 | 06:00
 
 

Bývalá první dáma Dagmar Havlová nedávno oslavila jednašedesáté narozeniny a o pár dnů později vyhrála cenu TýTý za roli v pokračování seriálu Sanitka. Pojďme se podívat, jak se za dobu své herecké kariéry a po boku Václava Havla měnila.

1. Vlastička

 

Starší i mladší generace si, co se filmů týče, asi nejvíce pamatují Dagmar, tehdy ještě Veškrnovou z kultovní komedie Dědictví aneb Kurvahošigutentág. Tam si zahrála vesnickou holku Vlastičku, která urputně usilovala o přízeň "vidláka" Bohuše v podání Boleslava Polívky. Už tehdy v roce 1992 byla krásná a muži po ní šíleli.

Dagmar Havlová

2. Paní Havlová

 

V roce 1997 se z herečky Dagmar Veškrnové stala první dáma, Dagmar Havlová. Fotografie níže vznikla o rok později v Lánech. V této době byla Dagmar pod palbou módních kritiků, kteří jí vyčítali výrazné líčení. nepadnoucí kostýmky a občas i nevhodné účesy.

Dagmar Havlová
 

3. Vývoj módního stylu

 

Tento snímek pochází z roku 2000, konkretně z luxusní módní přehlídky Louis Vuitton. Díky tomu, že byla Dagmar jako první dáma pod neustálým drobnohledem, také protože se obklopovala módními tvůrci a umělci, se její styl oblékání takřka den ode dne lepšil. Čím dál tím častěji se ukazovala ve společnosti a pravidelně si s výběrem šatů nechala radit od těch nejlepších odborníků.

Dagmar Havlová

4. Rok 2006

 

V roce 2006 už Dagmar sice nebyla první dámou, ale stále byla spokojenou manželkou a úžasnou divadelní herečkou. Její módní styl už tehdy nemohl nikdo kritizovat, protože splňovala módní diktát na výbornou.

Dagmar Havlová

5. Smrt Václava Havla

 

Konec roku 2011 byl pro Dagmar Havlovou velmi těžký, zemřel totiž její milovaný manžel a muž jejího života, Václav Havel. Dagmar během celého manželství stála po jeho boku v dobrém i ve zlém a vždy tvrdila, že on je jediný muž, ke kterému vzhlížet. On její lásku a oddanost opětoval a právě proto byli tak moc spokojení.

Dagmar Havlová
 

6. Český lev a šedesátiny

 

V březnu roku 2012 převzala Dagmar cenu Českého lva za svého zesnulého manžela. Získal totiž ocenění za nejlepší původní scénař k filmu Odcházení.

O rok později oslavila Dagmar šedesátiny. a nad jejím fantastickým vzhledem všichni kroutí hlavou. Nejen, že vůbec nestárne, ale také vypadá lépe, než ve svých dívčích letech.

Dagmar Havlová přebírá cenu Český lev za svého zesnulého manžela Václava Havla.

Na počátku tohoto měsíce získala Dagmar Havlová prestižní cenu TýTý za roli primářky Foldynové v seriálu Sanitka 2. Návrat k televiznímu herectví se jí tedy opravdu vyplatil. Navíc prozradila, že natáčení Sanitky 2 pomohlo překlenout nejtěžší období jejího života, a to smrt milovaného manžela.

Dagmar Havlová má opět důvod k radosti.

Zdroj Blesk,cz

16. června 2014 • 10:51

Havlová přenechala kšeft snů manželce ministra! Proč se zřekla velkých peněz?

Dagmar Havlová se dobrovolně zřekla velmi dobře placené role.
Dagmar Havlová se dobrovolně zřekla velmi dobře placené role. (Foto Aha! – Martin Hurda, Pavel Machan, ara )
 
Televizi Prima se nepodařilo získat pro svůj seriál Dagmar Havlovou (61), jak přitom dlouho dopředu avizovala. Bývalá první dáma se totiž nedohodla na smlouvě, která obsahovala věci, které jí nebyly po chuti.

 

 

 

 

 

Za vším je to, že při podepsání na roli by se Havlová musela upsat také k tomu, že televize můžete využít také jméno a osobnostní práva dotyčného. V praxi by to znamenalo, že by se Dagmar Havlová stala tváří televize Prima a její jméno i tvář by televize mohla použít ke své propagaci. A to se Dagmar příčilo. Role tak spadla do klína paní ministrové Veronice Žilkové, která je už beztak tváří všeho možného i nemožného.

Veronika Žilková má být jednou z hlavních hvězd seriálu.

„Mrzí nás, že se producent seriálu a paní Havlová nakonec nedohodli. Ale v mezidobí jsme intenzivně hledali srovnatelnou hereckou hvězdu, které by role ve Všech mých láskách seděla, a máme velkou radost, že jsme se dohodli právě s Veronikou Žilkovou. Veronika je skvělá herečka a víme, že právě ona je tou prvotřídní hereckou osobností, která dokáže skloubit humorné i dramatické momenty v krásné hlavní roli Marie,“ říká ke změnám v seriálu Všechny moje lásky programový ředitel Prima Group Roman Mrázek.

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

 

  25. června 2014 • 05:00

Multimilionářka Havlová: Shrábla další dědictví po Havlovi!

Dagmar Havlová je velmi bohatá vdova.
Dagmar Havlová je velmi bohatá vdova. (Foto ara, Google Maps)
 
 
 

Kdyby golfová megastar Tiger Woods hledala v Česku ideální partii, měla by zaklepat na dveře Dagmar Havlové (61). Soud teprve před měsícem uzavřel vypořádání společného jmění manželů a pohledná vdova připojila ke svému majetku i obří parcelu u golfového hřiště! Pozemek může mít hodnotu až 22 milionů.

 

Havlové říká »pane« nejen luxusní vila v Dělostřelecké ulici, kultovní chalupa na Hrádečku, půlka barrandovského kopce v Praze, ale nejnověji i 14 849 metrů čtverečních »travnaté plochy« u golfového resortu Mladé Buky na Trutnovsku.
Obvodní soud pro Prahu 6 tak rozhodl 14. května a zápis do katastru byl učiněn 9. června. Skutečnost, že majetek Havlových byl vyřešen až dva a půl roku po smrti exprezidenta, nahrává spekulacím, že všechno v rodině nešlo hladce...


Pozemek je zajímavý i tím, že je na dohled od domu s číslem popisným 114, kde přespávala Havlova ochranka. Téměř padesát metrů čtverečních zastavěné plochy tu stále patří ministerstvu vnitra! Třeba by se i tohle Tigerovi hodilo... Lukrativní parcela
Zmíněná parcela by byla, samozřejmě po změně územního plánu, ideální pro výstavbu 15 – 20 bungalovů. Cena by v takovém případě asi atakovala místní maxima ve výši 1500 korun za m². Atraktivitu navíc zvyšuje i blízký skiareál. Cena pozemku by se mohla vyšplhat na 22 milionů!

Autor:  poe, fab

zdroj Aha,cz

4. července 2014 • 18:41

Havlová ve Varech klame tělem: Ohoz jako hipísačka, ale šperky za balík!

Dagmar Havlová klame tělem. Tenhle ohoz rozhodně není za pár kaček.
Dagmar Havlová klame tělem. Tenhle ohoz rozhodně není za pár kaček. (Profimedia.cz, koláž Ahaonline.cz)
 
 

Modré džínsy s černým páskem, bílá halenka a černé brýle. Bývalá první dáma dorazila do Karlových Varů oblečená jako květinové dítě, napadlo by vás možná. Jenže herečka řádně klamala tělem. Na krku a zápěstí totiž měla desetitisíce.

Havlová dorazila do Varů mezi prvními a rychle se pozdravila s ředitelem festivalu Jiřím Bartoškou. Na sobě měla neformální oblečení, protože róby patří až na červený koberec. I tak ale neponechala vdova po jednom z našich historicky neoblíbenějších prezidentů nic náhodě.

Černé brýle, které měla na očích, totiž přijdou na 4000 Kč, náhrdelník Frey Wille stojí 25 000 Kč, na jednom zápěstí má náramek za 15 000 korun, na druhém šperky za 7000 Kč. Podtrženo sečteno, za těch pár kousků byste koupili solidní dovolenou u moře.

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

Ani Dagmar Havlová čas nezastaví...

Ani Dagmar Havlová čas nezastaví... Foto: Super.cz/ Hermína

Obličej má vyžehlený jako dvacítka, ale čas nezastaví: Povislá kůže a vrásky na krku jsou důkazem, že i Dagmar Havlová stárne

8. července 2014 5:55

Bývalá první dáma Dagmar Havlová (61) patří k ženám, které se stárnutím bojují všemožnými prostředky. Je jasné, že zub času nezastaví ani ona, a to o sebe opravdu hodně dbá!

Herečka o svůj dokonalý vzhled pečuje i různými úpravami, které jí zajišťují mladistvou vizáž. V usměvavém obličeji proto marně hledáme stopy po ošklivých vráskách.

O tom, že ne vždy se dá přírodě pomoct šikovnými úpravami, však Havlová všechny přesvědčila na karlovarském filmovém festivalu, kde patřila k největším hvězdám zahajovacího večírku.

Paní Dagmar byla evidentně dobře naladěná a skvěle se bavila. Kromě usměvavé tváře však před objektivy fotoaparátů odhalila i povislou kůži a vrásky na krku.

Na tomto místě se toho totiž zkrášlovat moc nedá a nedostatky se dají zamaskovat maximálně nošením roláků, což by ale u Havlové byla přeci jen velká škoda. Takhle aspoň konečně ukázala, jak by její obličej vypadal, kdyby ho nesvěřovala do péče odborníků. 

Anna Veškrnová, Super.cz

21. července 2014 • 10:09

To Havlové (61) nevyšlo: Mamince Markétě (†91) nestihla splnit poslední přání...

Dagmar Havlová pohřbila maminku.
Dagmar Havlová pohřbila maminku. (koláž Ahaonline.cz)
 
 

Až po sedmi měsících se objevila na veřejnosti informace, že před koncem loňského roku zažila bývalá první dáma Dagmar Havlová smutnou rodinnou událost, když v Léčebně dlouhodobě nemocných na Vysočině zemřela její matka Markéta Veškrnová. Stará paní opakovaně poukazovala na to, že se o ni dcera příliš nestará.

Měla bolesti

Paní Veškrnová na tom již v posledním období před smrtí nebyla zdravotně nejlépe, což se není, vzhledem k jejímu věku, co divit. "Zdraví moc v pořádku není, moc mě bolí nohy. Od kotníků po kolena, moc špatně se mi chodí. Jsem neustále strašně unavená," postěžovala si maminka Havlové před rokem v srpnu Blesku. Na LDN ji převezli po léčbě v brněnské nemocnici, a od té doby stařenka čekala, až si ji vezme Dagmar do domácí léčby.


Všechno si platila sama

Maminka Dagmar Havlové žila v léčebně, kterou jí zařídil manžel její druhé dcery Evy, na své vlastní náklady. A tak v podstatě veškerý příjem z důchodu investovala do svého pobytu v zařízení. "Je to tady strašně drahé a zdravotní pojišťovna nic nepřispěje. Všechno si musím platit sama," svěřila se paní Markéta. A stále čekala, až dcera Dagmar dokončí úpravy pražské vily, aby si ji mohla vzít zpět domů, kde dříve pobývala. Marně...
Havlová si maminku chtěla vzít zpět domů...

V tom smyslu se vyjádřila i Havlová skrze svého mluvčího na sociální síti. "Vzhledem k tomu, že maminka paní Havlové nemůže chodit do schodů, byla dočasně na doporučení své lékařky umístěna do pečovatelského zařízení. Jakmile bude plošina, kterou nechala paní Havlová ve svém domě vyrobit, dokončena, vezme si opět maminku k sobě domů."
...ale nestihla to

Nakonec k tomu ale nedošlo a stará paní Veškrnová se nedočkala. Byla uložena do brněnského hrobu vedle svého muže Karla Veškrny (†78). O náležitosti pohřbu se postarala Havlová osobně. "Bylo na ní vidět, že je moc smutná. Mamince objednala katolický pohřeb a dorazila na něj celá jejich rodina, včetně obou sester," prozradila pracovnice pohřební služby.

Autor:  moc

zdroj Aha,cz

  23. července 2014 • 12:00

Sousedka promluvila: Rodiče Dáši Havlové měli raději jejich druhou dceru Evu! Proč?

V rodině Havlové zjevně nepanovaly zrovna ideální vztahy.
V rodině Havlové zjevně nepanovaly zrovna ideální vztahy. (ara)
 
 
 
 

O tom, že bývalá první dáma Dagmar Havlová (61) nemá se svou sestrou Evou zrovna ideální vztahy a že se vídají sotva jednou ročně, se už napsalo hodně. Málo se však ví, že Dáša prý takzvaně válčila i s nedávno zesnulou maminkou Markétou (†91), o čemž až teď promluvila sousedka staré paní.

Sousedy Markéty Veškernové nemile překvapilo to, že když maminka bývalé první dámy zemřela, tak jim to Dáša ani nedala vědět. Ostatně jako téměř nikomu. Jedna ze sousedek naznačila, že to mohlo být proto, že vztahy mezi Dagmar Havlovou a její matkou nebyly vůbec ideální. „Rodiče vždy upřednostňovali Dášinu sestru Evu, Dagmar kvůli tomu trpěla pocitem méněcennosti,“ řekla Blesku sousedka.Ta si také myslí, že za špatnými vztahy paní Markéty s její dcerou je i to, že jsou vlastně obě lidově řečeno ze stejného těsta. „Jsou stejné povahy a nikdy spolu dlouho nevydržely,“ dodává zdroj Blesku, který potvrdil i to, že spolu nevycházejí sestry Eva a Dagmar. „Starší Eva je hodně pobožná a Dagmar je zase taková, jak se u nás říká, víc do větru,“ poodhalila vztahy v rodině sousedka.

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

18. srpna 2014 • 12:00

Opilá Dagmar Havlová křičela hystericky: "Proč mě tak nenávidíte?" Co se to s ní stalo?

Rozostřený zrak, hlasitá mluva... Havlová hraje opilou velmi věrně.
Rozostřený zrak, hlasitá mluva... Havlová hraje opilou velmi věrně. (Divadlo na Vinohradech)
 
 
 
 

Dagmar Havlová (61) se vztahem s Václavem Havlem (†75) zásadně změnila. Z dříve rozdováděné Veškrnky se stala dáma s noblesou, kterou si uchovala i po smrti svého muže. Až teď…

Společenského poklesku, tedy opilosti na veřejnosti, se Dagmar Havlová dopustila přímo jevišti. Nešlo ale o to, že by si před zkouškou dala v šatně takzvaně do trumpety, ale o to, že opilá dáma je zkrátka její rolí. A podle všeho jí dává takový herecký výkon pořádně zabrat.

„To je tak perverzní! Proč mě tak nenávidíte, čím jsem se provinila?“ ječí Havlová v rodinném dramatu Rod Glembayů, kde hraje baronku Castalli, druhou ženu bankéře Ignáce Glambaye, kterého hraje Tomáš Töpfer. Role hraběnky s sebou nenese jen hodně křiku, ale také popíjení, což ve finále znamená, že na prknech Divadla na Vinohradech musí střízlivá Dagmar poměrně dlouho hrát opilou! A to není vůbec jednoduché.

"Vydává ze sebe maximum, takhle ji diváci skutečně ještě neviděli. Po zkouškách často vyřízená odjíždí domů,“ řekl Blesku jeho zdroj z divadla, který si ale nepřál být jmenován. Tohle nastudování hry podle všeho čeká úspěch.

Autor:  ph, lbp

zdroj Aha,cz

Drtivá kritika výkonu Havlové: Šokující důvod, proč už nemůže hrát! Co říká Adamovská?

Spekulace o tom, že je Havlová po plastice, se objevují čím dál častěji. Ona se k nim nikdy nevyjádřila
Spekulace o tom, že je Havlová po plastice, se objevují čím dál častěji. Ona se k nim nikdy nevyjádřila (Foto Aha! – Pavel Machan, Marek Pátek, Mária Rušinová, Česká televize)
 

Na hlavu Dagmar Havlové (61) a její obličej zvlášť se sesypala kritika! Vyčítají jí, že kvůli botoxu a dalším umělým zásahům ztratila tvář. O plastických operacích a »vygumovaných« obličejích promluvila také její bývalá kolegyně z vinohradského divadla Zlata Adamovská (55).

„Nemůže hrát, botox na čele, podfouknutý horní ret brání mimice,“ napsal jeden z diváků v diskusi na stránkách České televize poté, co veřejnoprávní instituce nedávno odvysílala cyklus Setkání s hvězdou, ve kterém bývalá první dáma účinkovala. „Havlová sice pořád vypadá, až na ten botox, dobře, ale hrát už neumí. Hraje nepřirozeně, strojeně a měla by odejít ze scény,“ nešetřil kritikou další divák.

Řadu příspěvků na Kavčích horách z diskuse po několika dnech odstranili. „Příspěvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse,“ oznámila Česká televize. Není jasné, zda všechnu kritiku napsal jediný člověk, nebo jich bylo více, ale zcela jistě příspěvky ČT a možná i samotnou Havlovou překvapily. Nikdy ovšem neměla na své straně celou veřejnost, vždy existovali kritici jejího herectví. A teď se k nim přidali lidé, kteří tvrdí, že vyhledala služby plastického chirurga.

Adamovská: Nechci mít vygumovaný obličej!

Tak trochu to vypadá, že se do Havlové navezla i její kolegyně ze seriálu Sanitka 2 Zlata Adamovská (55). „Já si myslím, že vrásky k určitému věku patří. Čas nezastavíte a já se opravdu nebudu snažit o to, abych měla vygumovaný obličej. To je pro herečku hrob mít vygumovaný obličej,“ prohlásila v pořadu Prásk. Měla tím na mysli paní Dagmar?

Autor:  lbp

zdroj Aha,cz

  13. září 2014 • 05:00

Zdrcená Dagmar Havlová: Nejhorší den její kariéry!

Zrušili premiéru, ve které měla Havlová zářit...
Zrušili premiéru, ve které měla Havlová zářit... (Foto pro Aha! – archiv Divadla na Vinohradech)
 
To se jí za 35 let, co hraje v Divadle na Vinohradech, ještě nestalo! Dagmar Havlové (61) včera zrušili premiéru. Bývalou první dámu to doslova zdrtilo. Za zrušené představení může nemoc Petra Kostky (76).

 

Ještě ve středu Havlová s Kostkou a dalšími herci na Vinohradech bez problémů na premiéru zkoušela. „Je to krásná postava, každý ten vstup můj na jevišti je z jiného zákrutu její duše,“ řekla Havlová reportérovi ČT po zkoušce o své postavě baronky Castelli v rodinném dramatu Rod Glembayů.

Ve čtvrtek dopoledne se ale Kostkovi udělalo špatně a doktorka ho, údajně s bolestmi břicha, poslala sanitkou do Nemocnice Na Františku. Herec chtěl po vyšetřeních podepsat revers, ale doktoři si ho ve špitále nechali přes noc.
Včera dopoledne pak ředitel vinohradského divadla Tomáš Töpfer(63) oznámil: „Pro onemocnění pana Kostky, který zůstává ještě v nemocnici, jsme museli zrušit dnešní premiéru. Náhradní termín bude včas oznámen.“

Následně Töpfer Havlové a dalším hercům zavolal. Dagmar zpráva o zrušení premiérového představení zdrtila. A není divu, každý umělec se totiž pekelně soustředí na den premiéry a bojuje přirozeně s trémou. A to najednou Kostkův kolaps utnul!  
Havlová a spol. teď neví, kdy budou hrát, na kdy soustředit síly a energii... Tohle se podle zjištění deníku Aha! Havlové v kariéře ještě nikdy nestalo. Smrt manžela a pásový opar...
Dramatických chvil zažila Havlová během divadelní kariéry už mnoho. Tak třeba v lednu roku 2012, kdy se na prkna vinohradského divadla postavila poprvé po smrti svého manžela Václava Havla (†75). Představení Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! tehdy odehrála se slzami na krajíčku. Před premiérou Chvíle pravdy v roce 2006 shodou okolností Petra Kostku postihl pásový opar.

Autor:  Luboš Procházka

zdroj Aha,cz

Havlová otevřeně o Petru Kostkovi: Jeho zdravotní stav bude asi vážný!


 
14. září 2014 ● 17:01

Včerejší večer se nesl v duchu premiéry muzikálu Fantom Opery. Projekt producenta Františka Janečka splnil veškerá očekávání. Na slavnostním představení se objevila i Dagmar Havlová (61), která si sice představení užila, ale stále musela myslet na nemocného Petra Kostku.

 

Herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová měla mít před pár dny premiéru, ale z důvodu nemoci Petra Kostky se představení zrušilo. Herečka po slavnostní premiéře muzikálu Fantom Opery prozradila, že její kolega Kostka má asi vážné zdravotní problémy, jinak by totiž nikdy takhle náhle své vystoupení nezrušil. „Petr Kostka bude zřejmě dlouho nemocný, asi je to vážné,“ řekla redaktorům Blesku Havlová.

 

Herečka se také nechala slyšet, že si samotného Fantoma Opery užila a hodnotila ho velmi kladně. I když nezapomněla podotknout, že kritiku si nechá raději pro sebe. „Fantoma Opery jsem viděla na Broadwayi i v Londýně a myslím, že tento muzikál může směle konkurovat těmto scénám,“ prozradila Havlová.  

 
 
 
 

Dagmar Havlová dorazil na včerejší premiéru Fantoma Opery se zpožděním, ale i přesto na ni producent František Janeček čekal a uvítal ji jako pravý gentleman polibkem na ruku. Červený koberec byl před premirou „prošpikovaný“ i dalšími slavnými osobnostmi. Vedle Dagmar Havlové se zde objevil poprvé od smrti své matky Ivety Artur Štaidl, dále Hana Gregorová nebo Karel Fiala.

 

Dagmar Havlová o vážném stavu Petra Kostky! Je na tom zle! • Kristýna Léblová, David Turek, Ondřej Rybár

 
 
 
Autor: kl, David Turek, senf
zdroj Blesk,cz

25. září 2014 • 05:00

Dagmar Havlová: Záhadná vážná nemoc!

Dagmar Havlové není dobře a je prý velmi unavená
Dagmar Havlové není dobře a je prý velmi unavená (ara)
 
 

 

 

 

 

 

 

Spekulovalo se dokonce o tom, že Dáša počátkem letošního roku prodělala operaci. Chodila totiž do společnosti v rolácích či ve vysoko upnutých blůzách, anebo s náplastí na krku. Operace štítné žlázy totiž zanechává na krku neklamné stopy v podobě charakteristické jizvy. „Paní Havlová se svěřila, že se necítí dobře a navíc je velmi unavená. Nemohlase zúčastnit natáčení,“ potvrdil moderátor Aleš Cibulka (37). Přitom se prý herečka na setkání před kamerou velice těšila.


„Tento díl vznikl vlastně díky ní, protože mě sama kontaktovala, jestli bychom pořad neudělali ke hře Rod Glembayů,“ dodal.
Může to být víceméně běžná reakce organismu na nástup podzimu, ale taky něco závažnějšího. Nikomu, kdo Havlovou v poslední době viděl, nemohlo uniknout, že v minulých týdnech hodně zhubla. Počátkem září na křtu knihy o Květě Fialové (85) byla nejméně o jednu konfekční velikost štíhlejší než například na jaře během udělování cen TýTý.
Nepřiměřená únava a úbytek hmotnosti mohou signalizovat vážný zdravotní problém. To by Dagmar Havlová rozhodně neměla podceňovat!

Jenda nemoc střídá druhou!

Červen 2000
Dagmar Havlová se nakazila lymskou boreliózou a následovala dlouhá léčba.

Prosinec 2005
Herečka přiznala závažné recidivující onemocnění štítné žlázy a problémy s činností srdce.

Září 2009
Dagmar musela kvůli náhlé chřipce zrušit představení v Prostějově.

Prosinec 2012
Vážný zánět dutin přiměl Dagmar zrušit představení Cyrano!

Leden 2013

Havlová má opět zdravotní problémy a vysoké horečky.

Listopad 2013
Paní Havlová náhle onemocněla, zněla omluva ředitele Divadla na Vinohradech.

Únor 2014
Herečka zrušila představení Rebeka, protože dostala chřipku s těžkým průběhem.


Omluvil se i Petr Kostka!
Cibulka má pech! Jeho hosty kosí jednoho po druhém nemoc. Jen co účast v jeho pořadu zrušila bývalá první dáma, přijímal další omluvenku od Petra Kosty (76). Herec před dvěma týdny kvůli problémům se srdcem skončil v nemocnici a teď ho zdravíčko zlobí znovu. Opět tak nedošlo k setkání Havlové s Kostkou, právě kvůli jeho hospitalizaci muselo Divadlo na Vinohradech zrušit premiéru dramatu Rod Glembayů, ve kterém Dagmar hraje hlavní ženskou roli. Naštěstí moderátorovi přišla náhradnice Libuše Švormová (79), která doplnila domluveného Ondřeje Brouska (33) a Zuzanu Vejvodovou (34).

Autor:  hoh

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dagmar Havlová v slzách: Herečka neustála děkovačku v divadle!


 
11. října 2014 ● 16:10

Herečka Dagmar Havlová (61) se neubránila slzám. Dojaly ji poslední okamžiky při děkovačce představení hry Rebeka. Na jeviště se vrátil po zdravotních komplikacích i herec Petr Kostka (76).  

Herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová v potoku slz. Herečka neustála děkovačku představení Rebeka. Toto představení totiž mělo na prknech Vinohradského divadla svou derniéru. Spolu s dalšími kolegy ji tak Havlová hrála naposledy a to byl zřejmě důvod, proč se neubránila pláči.

Silné emoce z posledního vystoupení navíc umocnil ještě i návrat jejího kolegy Petra Kostky, který se objevil na jevišti poprvé od své hospitalizace. Herec, přestože svou úlohu zahrál skvěle, stále nevypadá nejlépe a prodělaná choroba ho zřejmě stále ještě trápí.

 
Havlová si toto představení opravdu užívala do posledního dechu. Během posledních otevření opony se několikrát publiku uklonila a poté s velkými ovacemi a se slzami v očích odešla do své šatny.  
 
 
 
Autor: senf
zdroj Blesk,cz

Havlová otevřeně promluvila o operaci štítné žlázy a častých nemocech: Podědila jsem bacily po Václavovi

30. října 2014 14:27

Dlouho se spekulovalo o tom, že Dagmar Havlová (61) před několika měsíci podstoupila operaci. Bývalá první dáma o svém zdravotním problému nikdy otevřeně nehovořila, a jak už to tak bývá, domněnky začaly nabírat rozměrů fantastických výmyslů.

Když včera Havlová osobně pokřtila vánoční betlém, který vytvořily zpěvačka Dáša Zázvůrková a modistka Libka Safr, tak o svém aktuálním zdravotním stavu poprvé otevřeně promluvila. Známá herečka vypadala odpočatě a spokojeně, a tak jsme se jí ptali, jestli se tak i cítí. „Po operaci štítné žlázy, kterou jsem absolvovala v únoru, to jde hůře. Teď už se to nějak srovnává. Vyžaduje to rok následnou rehabilitaci,“ překvapila svou otevřeností Havlová.

Během rozhovoru jsme se zajímali o to, jakým způsobem se paní Dagmar po závažné operaci dostává do formy. Spoléhá jen na západní medicínu, nebo využívá i alternativní metody? „Abych pravdu řekla, tak užívám léky normální medicíny, ale když je zapotřebí, tak sáhnu i po alternativních."

Kvůli problémům se žlázou s vnitřním vyměšováním má Havlová oslabenou obranyschopnost organismu. Navíc se Havlová nakazila jistým virem od svého zesnulého manžela a nemoci se jí nedaří definitivně zbavit. „Podědila jsem po Václavovi bacily, když jsem o něj pečovala, a ty se mi usadily v plicích. To znamená, že mi to trvá třeba tři týdny, než se zbavím nějakého běžného onemocnění a musím ležet na antibiotikách,“ říká Havlová a s úsměvem dodává: „Myslím, že nad tím začínám vyhrávat. Řekla jsem si, že stačilo.“ 

Jiří Čeladník, Super.cz

17. listopadu 2014 • 12:00

Havlová prolomila hradbu mlčení: O novém muži v jejím životě!

 

 

 

 

 

 

Fawad Nadri, prezident Česko afghánské obchodní komory, se s Dagmar Havlovou objevil na mnoha společenských akcích, ale obrnil se hradbou mlčení a nic nekomentoval. Jak na tom je v současné době bývalá první dáma?

 

A jak je to tedy s novým vztahem? Začíná něco? Noví muži po mém boku nejsou. To jsou všechny pracovní vztahy, pracovní aktivity. Lidí, kteří něco dělají pro mou nadaci, a já se s nimi musím stýkat. Nový muž v mém okolí není a hned tak nebude. Možná muže ve svém životě potřebuji, ale zatím se bez něj obejdu a nedokážu si představit, že bych měla někoho nového,“ vyvrací všechny spekulace Dagmar Havlová.  

 

 

 

 

 

11. února 2015 • 12:00

Havlův Hrádeček zeje prázdnotou: Dagmar tam nejezdí, ale prodat ho nemůže! Proč?

 

Malebná usedlost u Vlčic na Trutnovsku pamatuje návštěvy řady slavných osobností. Dnes je však na dříve rušném místě prakticky pořád ticho. Dagmar Havlová (61) tam podle místních jezdí jen velmi málo. "Zeje to tam prázdnotou, je to škoda,“ řekla vipstory.cz sousedka s tím, že dříve tam bývalo hodně veselo.

O stavení v hodnotě okolo 12 milionů prý v minulosti měla zájem celá řada kupců. Ti však měli smůlu. Dagmar Havlová to prý nemůže udělat z úcty k zesnulému manželovi a jeho památce. "Kdyby to ale chtěla prodat, lidi by ji utrhali ruce. Kdekdo by chtěl mít chalupu, kterou vlastnil Havel,“ míní sousedka z Vlčice.

 
Dagmar Havlová letos opravdu zazářila....

Dagmar Havlová letos opravdu zazářila.... Michaela Feuereislová

Úchvatná Dagmar Havlová: Do Karlových Varů ji vymódila slavná slovenská modelka. Co na to říkáte?

3. července 2015 18:19

Bývalá první dáma, herečka Dagmar Havlová (62), se opět trefila do černého. Na zahajovací párty filmového festivalu v Karlových Varech se ukázala v nádherné modré róbě. Kdo by čekal, že zvolila šaty z nějakého slavného módního domu, plete se. "Šaty mi ušila Lenka Vacvalová," řekla Super.cz Havlová.

Dagmar byla tak trochu pokusným králíkem. Jde o úplně první šaty Vacvalové, které oblékla nějaká známá osobnost. Doposud jsme ji znali jen jako modelku a moderátorku. Málokdo tušil, že začíná fušovat do řemesla také návrhářům.

Ze spolupráce s bývalou první dámou je Vacvalová nadšená. "Bylo to úplně úžasné, jsem ráda, že v tom vypadala tak nádherně, jak vypadala," řekla Super.cz. Jak se k Havlové dostala, ale prozradit nechtěla. "Neřešila bych to. Prostě jsme se někde seznámily," dodala. 

Jak se vám Dagmar Havlová líbí?

Gabriela Wolfová, Saša Šeflová, Super.cz

 

Zemřel bývalý manžel Dagmar Havlové, moderátor a hlasatel Radvít Novák.

Zemřel bývalý manžel Dagmar Havlové, moderátor a hlasatel Radvít Novák. Foto: Super.cz/ Profimedia.cz, Hermína

Dagmar Havlová přišla o dalšího osudového muže: Zemřel její první manžel a otec dcery Niny

11. listopadu 2015 12:33

Herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová (62) se musí vyrovnat s další životní ztrátou. Po dlouhé nemoci zemřel ve věku 63 let její první manžel a otec dcery Niny, moderátor a hlasatel Radvít Novák.

Novák působil ve vysílání Rádia Svobodná Evropa či v Českém rozhlase 6.

Smutnou zprávu na sociální síti oznámil editor a moderátor stanice Český rozhlas Plus Radko Kubičko.

Novák byl manželem Dagmar Havlové, tehdy Veškrnové, v letech 1975 až 1980. I po rozvodu však zůstali v kontaktu a paní Dagmar ho považovala za blízkého přítele. Po smrti svého druhého manžela Václava Havla (✝75) tak Havlová přišla o dalšího osudového muže. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 
Plačící Dagmar Havlová na archivním snímku

Plačící Dagmar Havlová na archivním snímku Michaela Feuereislová

Dagmar Havlová v slzách: Pohřbila svou první lásku

18. listopadu 2015 10:38

Bývalá první dáma Dagmar Havlová (62) v posledních dnech zažívá opět trápení. Jak Super.cz již informoval, zemřel její první manžel a otec její dcery Niny Radvít Novák (✝63). Byla u jeho lůžka do posledního okamžiku a ze smutné události, která jí opět otevřela čtyři roky staré rány (tehdy zesnul Václav Havel), se nemůže vzpamatovat.

Přesto se zúčastnila posledního rozloučení s otcem své dcery v kapli svatého Václava v Praze a vůbec se nesnažila zadržovat pláč.

Nechyběla samozřejmě ani Novákova druhá životní láska Jana Linhartová, která s rozhlasovým moderátorem a hlasatelem žila dvacet let. „Nakonec začaly Radvítovi selhávat kromě srdíčka i všechny další životní orgány. Nešlo mu pomoci,“ řekla Aha! dcera Linhartové Jana Maierová.

Novák byl na vinohradském hřbitově pochován jen sto metrů od hrobu Václava Havla. 

David Zápal , Super.cz

 

Je s Dagmar Havlovou všechno v pořádku? V televizi řekla, že Havel měl při mrtvici v hlavě anděla

Viliam Buchert25. prosince 2016 • 11:00

Je s Dagmar Havlovou všechno v pořádku? V televizi řekla, že Havel měl při mrtvici v hlavě anděla

Dagmar Havlová a Kateřina Brožová
• foto: 
TV Barrandov

Televize Barrandov připravila na Štědrý den večer skutečnou lahůdku. Pořad Exkluziv Kateřiny Brožové tentokrát představil Dagmar Havlovou, manželku bývalého prezidenta a předčilo to všechna očekávání. Podle toho, co jsme se dozvěděli, musíme mít oprávněné obavy o zdraví paní Dagmar.

 

Dagmar Havlová propadla ezoterice a různým věštbám. To úplná novinka není. I když její štědrovečerní tvrzení, že jistá paní Kludská, kartářka, ji už před dávnými lety řekla, že bude někdy „na Hradě“ (a ona se tam, představte si, s manželem-prezidentem, dostala!), je hodně přitažené za vlasy.


 

Podle různých alternativních metod paní Dagmar také pomáhala léčit některé lidi. Dnes se v čase adventním a na Vánoce věnuje především „usebrání“. Což v případě herečky zní skutečně půvabně. Pak ale vybuchla ve studiu bomba. Paní Dagmar oznámila, že před novináři a veřejností se v roce 2008 podařilo utajit, že exprezident Václav Havel měl v průběhu pobytu v USA menší mrtvici. Samozřejmě paní Dagmar hned poznala, o co jde. A když jí v nemocnici dali snímek nemocného manžela, tak na něm byla v jedné části mozku „vidět podoba anděla“.

Ne, to není vtip. To Dagmar Havlová vážné říkala na Štědrý den v televizi Barrandov. Tady bychom měli zbystřit a ptát se: Je s paní Dagmar skutečně všechno v pořádku?

Dagmar Havlová se štěňátkem

Dagmar Havlová se štěňátkemHerminapress

Láska na první pohled: Elegantní Dagmar Havlová se pusinkovala s tímhle rozkošným stvořením

11. května 2017 17:29

Herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová (64) je velkou milovnicí pejsků. Obzvlášť jí učarovali boxeři, kteří ji provází skoro celým životem. Sama je majitelkou fenky Grace, a tak se s radostí ujala role kmotry knížky Martina Říhy s názvem Německý boxer.

 

Celá sláva se na cvičáku ve Stromovce neobešla bez hlavního hrdiny, a tím byl pes příslušné rasy. Hafan vycítil, že v Dagmar Havlové našel parťáka, a proto dával svoji náklonnost herečce náležitě najevo.

Nespokojil se pouze s hlazením a laskavým slovem, ale hupsnul Havlové přímo do náruče. Ta pak měla co dělat, aby neskončila na všech čtyřech, stejně jako její psí protějšek. Paní Dagmar neodolala a pomazlila se i se štěnětem boxera. Ňuchňání a pusinkování nebralo konce. Výsledkem bylo spokojené štěně a rozesmátá Dagmar Havlová.

To, že měla kabát plný psích chlupů, vždy elegantní herečce očividně nevadilo. „Ve společnosti boxerů jsem strávila bezmála třicet let a vím o nich téměř všechno. Říkám téměř, protože úplně všechno se o nich dozvíte v téhle knize,“ řekla na křtu psí milovnice Havlová. 

 

 

Dagmar Havlová po dlouhé době na pártySuper.cz

Dagmar Havlová po dlouhé době na párty: Po úrazech nohy už si troufla i na botky na klínku

7. června 2017 17:50

Večírky už bývalá první dáma Dagmar Havlová (64) moc nevyhledává, ostatně kvůli opakovaným úrazům nohy měla problém i s tím, aby si nazula společenskou obuv. Na párty, kterou pořádala královna Pařížské Tamara Kotvalová (53), si už ale nazula aspoň střevíčky na klínku.

 

"Já už na ty společenské akce moc nejsem. Chci si žít klidným životem starší paní," řekla Super.cz. To ale neznamená, že by pověsila na hřebík svoji hereckou profesi. "V Divadle na Vinohradech, kde jsem v angažmá už skoro čtyřicet let, zkouším nádhernou roli královny Eleonory Akvitánské ve hře Lev v zimě, mým partnerem bude Tomáš Töpfer," pochlubila se Havlová rolí, kterou ve filmových adaptacích hrály Katharine Hepburn s Peterem O´Toolem či Glenn Close s Patrickem Stewartem. Na českých prknech pak Jana Hlaváčová s Luďkem Munzarem.

"Mojí velkou radostí jsou moje vnučky, zvláště ta maličká je hrozně legrační. Nedávno jsem se nad něčím rozčílila a říkám, že mě snad klepne pepka. A ona říká 'No, babičko Dášo, mě už klepá'. Je s nimi sranda, jsou roztomilé," smála se Havlová.

"Už nechci tolik hrát, říkám si, kolik mi ještě zbývá času, tak chci ještě trochu žít. Nedívám se na to černě, jen realisticky, příští rok mi bude pětašedesát," trošku nás vyděsila vidinou budoucnosti paní Dagmar a ujistili jsme ji, že se současným průměrným věkem, kterého se ženy dožívají, má ještě času dost a dost.

"Pravda je, že mám ještě role naplánované, samozřejmě záleží na vedení divadla, jestli mi je přidělí. Ráda bych si ještě zahrála, ale ne moc často, jen několikrát do měsíce. Už se chci věnovat jiným věcem a svým koníčkům," svěřila.

Hodně ji baví zahraničení. "Nejsem typ, který by rád cestoval, jsme spíš zápecák. Nejradši jsem na zahradě, teď mi nádherně vykvetly růže. A pak moc ráda čtu, do knížek jsem zahloubaná odmalička a od té doby mi to zůstalo a je to moje veliká radost," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

Anna Veškrnová , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář