Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chantal Poullain

Chantal Poullain,*17.8.1956 - herečka

Chantal Poullain, rozená Francouzka, je u nás známá jako filmová i divadelní herečka. Zpočátku se její tvář však proslavila především díky manželství s Bolkem Polívkou, s nímž má syna Vladimíra Polívku (nar. 1989).

Chantal studovala základní klášterní školu ve Francii, už tehdy se zajímala o "pódia slávy" a věnovala se baletu. Po maturitě na francouzském gymnáziu přesídlila do Anglie, kde přemýšlela, co dál. Nakonec se rozhodla pro studium Divadelní akademie v Ženevě.

Ani při studiích ani po nich neměla Chantal stálé angažmá, ale byla divadelní herečkou "na volné noze", hostovala například ve Státním divadle v Ženevě.

Později se seznámila s Bolkem Polívkou a cestovala s ním po světě jako asistentka režie jeho představení, potažmo jako herečka.

Poté hostovala v Klicperově divadle v Hradci Králové, v pražských divadlech Ungelt a Na zábradlí nebo v činohrách Národního divadla, kde jsme měli možnost herečku spatřit například v představení Jiráskovy Lucerny.

Je patronkou a zakladatelkou nadace Archa Chantal.

Zdroj: Osobnosti,cz

3. dubna 2014 • 05:00

Chantal Poullain: O hořkém zklamání s Bolkem a jejich synovi!

S Bolkem Polívkou má Chantal syna Vladimíra, který se též věnuje herectví. Matka ho proto lituje.
S Bolkem Polívkou má Chantal syna Vladimíra, který se též věnuje herectví. Matka ho proto lituje. (Foto: pro Aha! - Ondřej požár, Petr Merta, David Malík, koláž Ahaonline.cz)
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bolek Polívka Chantal zaujal jak svým zjevem, tak především klaunským uměním, kdy jí dostal dle jejích vlastních slov do kolen. Nakonec se ale happy end nekonal. Proč vlastně? "V životě je hodně věcí škoda, samozřejmě. Člověka to nepotěší, protože jsem si fakt myslela, že budeme celý život spolu. Někdy se cesty rozdělí, ale to neznamená, že se nemáme rádi. Život jde dál," zamyslela se Chantal nad vztahem se slavným komikem v rozhovoru pro radio Impuls.


Herečka se také zmínila o svém synovi Vláďovi, kterého má právě s Bolkem a můžete ho znát kupříkladu z Kriminálky Anděl. Na otázku, zda je syn více Čech nebo Francouz, Chantal Poullain: "Je Čech jako poleno. On je úplný milovník své země, milovník svého jazyka. Má rád Francii, má rád svoji rodinu ve Francii, ale je Čech. Studuje DAMU, letos končí a začíná hrát, chudák."

Autor:  moc

 

 

 

 

 

 

  20. srpna 2014 • 05:00

Chantal Poullain: Pověsila herectví na hřebík a chystá se do rodné Francie!

Chantal Poullain
Chantal Poullain (Foto Aha! – Alexandr Malachovský)
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Krásnou neteří se pochlubila Chantal Poullain (57). Magali, která je sochařka, přijela za herečkou na návštěvu z Francie. Mladá Francouzka nenutí svou tetu, aby jí seděla modelem, ale aby sama vytvořila sochu! A Chantal dokonce sekla s herectvím.

 

„Nejde pracovat celý den v ateliéru a večer jít hrát představení, já se potřebuji soustředit na jednu věc,“ postěžovala si herečka. I když měla Magali v plánu zdržet se v Praze pouze týden, herečka nesmutní. „Už se těším, až vyrazím za rodinou do Francie. Bude to ale jen na deset dní, pak se zase musím vrátit,“ prozradila Chantal.

Autor:  vin

zdroj Aha,cz

Chantal Poullain vypadá fantasticky.

Chantal Poullain vypadá fantasticky. Foto: Super.cz/ Hermína

Takové míry nemají ani dvacítky: Chantal Poullain předvedla neuvěřitelné nožky v krátké sukni!

22. srpna 2014 17:54

Kdybyste viděli fotografii Chantal Poullain jen od pasu dolů, hádali byste, že její tělo patří nějaké dvacetileté modelce. S nožičkami herečky s francouzskými kořeny rozhodně čas nezamával. Chantal před třemi dny oslavila 58. narozeniny a klobouk dolů. Vypadá fantasticky.

Chantal přijala nabídku na předvádění brýlí a mezi o generaci mladší krásky skvěle zapadla. Nohy má jako dvacítka a tvář jako zachovalá čtyřicítka. Skoro šest křížků by jí opravdu hádal málokdo.

„Všechno je to o harmonii. Důležité je obklopovat se jen dobrými lidmi," říká o svém mladistvém vzhledu Chantal. "Hlavní je vnitřní světlo, které dodá šarm. Když se člověk usmívá a září mu oči, je to nejvíc. Každý může vypadat nádherně. A naopak dokonale krásná bytost se svěšenými koutky svůj půvab ztratí. Šarm je důležitější než fyzická dokonalost," dodala herečka. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 

 

13. ledna 2015 • 05:00

Česká Francouzka Chantal Poullain o muslimech: Ta slova vás vyděsí!

Chantal Poullain
Chantal Poullain (Foto Aha! – Alexandr Malachovský)
13. ledna 2015 • 05:00

Bývalá manželka Bolka Polívky Chantal Poullain (58) je často ve Francii. Ostatně, pochází odtamtud, což je stále velmi zřetelně znát, když mluví. Půvabnou ženou pochopitelně otřásl chladnokrevný útok teroristů na bezbranné lidi. Následně přiznala, že situace okolo muslimů je v její domovině mnohem vypjatější, než to na první pohled vypadá

 
 
 
 
 

Běžní Francouzi jsou prý totiž už hodně popuzeni. „Francouzi si to nechtějí nechat líbit, zvedá se vlna odporu proti všemu muslimskému, což není dobré. Už jsme byli svědky výbuchu před kebaby či mešitou, to jsou první náznaky nálad, které se zřejmě ještě budou stupňovat,“ řekla Nedělnímu Blesku Polívkova exmanželka.

 

Podle té ale neroste napětí jen ve většinové společnosti, ale i mezi muslimy samotnými. „Přitvrzují i muslimští radikálové, není to rozhodně dobré,“ myslí si Chantal, podle které její krajané reagují velmi ostře na všechny přistěhovalce, které mají problémy s dodržováním francouzských zákonů.

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

 
Chantal Poullain s Igorem Orozovičem.

Chantal Poullain s Igorem Orozovičem. Foto: archiv divadla Ungelt

Tahle žhavá scéna se Tereze Voříškové líbit nebude: Její nový partner tělo na tělo s nestárnoucí Chantal Poullain

4. července 2015 22:01

Herečka Chantal Poullain (58) od rozvodu s Bolkem Polívkou neprozradila o svém soukromí prakticky nic. Nikdo netušil, zda je krásná Chantal šťastně zadaná. Nyní prozradila, že velká láska v jejím životě stále není.

"Když bude něco seriozního, hlubokého, a bude to velká láska, určitě to povím. Zatím nechci říct nic," řekla Chantal. Velkou lásku nyní prožívá alespoň na divadelních prknech na letní scéně divadla Ungelt. Coby stárnoucí kurtizána na konci kariéry se zamiluje do kolouška, mladého sexy herce Igora Orozoviče. A nechybí pořádné žhavé scény a sexy herec do půl těla jen v trenkách!

Mladý fešák začíná nyní plnit stránky společenských médií. Je novým partnerem jedné z nejkrásnějších českých hereček Terezy Voříškové. Co na tyhle fotografie půvabná Tereza asi řekne... 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 
Chantal Poullain jako modelka pro E.daniely

Chantal Poullain jako modelka pro E.daniely Michaela Feuereislová

Po sedmatřiceti letech zpátky na mole. Šarmantní Chantal zavzpomínala na svou práci modelky

11. listopadu 2015 16:47

K profesi herečky, zpěvačky a prezidentky dobročinné nadace si Chantal Poullain (59) může do životopisu přidat profesi modelky. Oblíbená herečka s francouzskými kořeny se totiž stala v úterý hvězdou přehlídky módní značky E.daniely.

Půvabná Francouzka svou roli modelky nijak nepřeceňuje. „Byla jsem tam spíš sama za sebe. Nikoli za modelku, ale za Chantal,” svěřila se nám v zákulisí bývalá žena Bolka Polívky a matka stále populárnějšího mladého herce Vladimíra Polívky a dále uvedla: „Cítila jsem na každém kroku přátelství. Ty holky jsou senzační. Atmosféra, jaká má být.”

Nebylo to poprvé, co se Chantal procházela po přehlídkovém mole. Do svých dvaadvaceti let se živila ve Francii jako profesionální modelka. Prezentaci aktuální kolekce pro podzim a zimu 2015/2016 pojala ale velmi civilně. V každém z několika bloků zazpívala jiný francouzský šanson a namísto modelkovských póz se na improvizovaném mole v Michnově paláci procházela jako na jevišti.

Nebyla to prý ale vůbec náhoda, že se herečka stala hvězdou přehlídky. Léta je prý věrnou zákaznicí návrhářského dua Evy Janouškové a Daniely Flejšarové. „Přesně si pamatuji, že první věc, co jsem si od nich pořídila, byl kabát. Procházela jsem se v něm na té nejluxusnější ulici v jednom městě ve Švýcarsku a přišla za mnou taková bohatě oblečená dáma v norkovém kožichu. Prý to nikdy nedělá, ale že se mě musí zeptat na to, odkud mám ten kabát. Tak jsem jí řekla, že jsem si ho přivezla z Československa. Ta se divila,” směje se Chantal Poullain. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 

Chantal synovo zasnoubení neslavila. Vysvětlila proč.Super.cz

Synovo zasnoubení Chantal Poullain nijak neslavila. Jak je to možné?

17. dubna 2017 14:31

Je to už víc jak čtvrt roku, co Vladimír Polívka požádal o ruku svou přítelkyní Karolínu Krézlovou (29) a ona jeho žádost přijala. Když jsme se naposledy setkali s hercovou maminkou Chantal Poullain, tak jsme se ptali, jestli to stihli v rodině náležitě oslavit.

 

Odpověď nás překvapila. „Udělali to sice oficiálně, ale já si myslím, že to je moment, kdy by ti dva měli být spíš spolu,” uvedla herečka na představení novinek do domácnosti a dále dodala: „My spolu máme pořád nějaké sezení. Všichni jsme spolu trávili Vánoce, takže k nějaké specifické oslavě nedošlo. Já oslavuju s rodinou narozeniny a Vánoce, ostatní moc nedělám.”

Matka se synem bydlí na pražském Starém Městě jen pár metrů od sebe, a tak se velmi často vídají. „Máme krásný vztah. Respektuju ho a mám k němu důvěru. Vím, co dělá, a i on ví, co dělá. Jsem přítomna, kdykoli je potřeba. Máme k sobě samozřejmě respekt, takže se vždy předem ohlásím, než dorazím,” vysvětluje Chantal. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 

Bývalá manželka Bolka Polívky Chantal Poullain (58) je často ve Francii. Ostatně, pochází odtamtud, což je stále velmi zřetelně znát, když mluví. Půvabnou ženou pochopitelně otřásl chladnokrevný útok teroristů na bezbranné lidi. Následně přiznala, že situace okolo muslimů je v její domovině mnohem vypjatější, než to na první pohled vypadáBěžní Francouzi jsou prý totiž už hodně popuzeni. „Francouzi si to nechtějí nechat líbit, zvedá se vlna odporu proti všemu muslimskému, což není dobré. Už jsme byli svědky výbuchu před kebaby či mešitou, to jsou první náznaky nálad, které se zřejmě ještě budou stupňovat,“ řekla Nedělnímu Blesku Polívkova exmanželka.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář