Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barbora Seidlová

Barbora Seidlová,*23.5.1981 - herečka

 

Barbora Seidlová absolventka brněnské konzervatoře, studuje pražskou DAMU. V patnácti letech ji obsadil režisér Karel Smyczek do titulní role svého filmu Lotrando a Zubejda. Od té době jsme ji mohli vidět v řadě televizních inscenací i filmů (např. Romeo, Julie a tma, 24, Let motýla ke světlu, Stín viny, Když chcípne pes).

S režisérem Karlem Smyczkem natočila seriál Místo nahoře, uváděný ČT, a jeho pokračování Místo v životě, který uvedla TV Nova, s režisérem F. A. Brabcem Bolero (2004). Zahrála si také v komedii Snowboarďáci.

Zdroj: Osobnosti,cz

Zubejda 18 let od natáčení známé pohádky: Poznali byste její představitelku?

24. října 2014 18:53

Tvář herečky Barbory Seidlové bude už navždy spojena s princeznou, kterou ztvárnila před osmnácti lety v pohádce tria Svěrák - Uhlíř - Smyczek Lotrando a Zubejda. Tehdy jí bylo teprve patnáct let. Dnes je jí třiatřicet a pohádky se jí ani v tomto věku nevyhýbají. Naposledy si zahrála loni v Kováři z Podlesí.

Jedním z nejnovějších televizních projektů, pod nímž můžete najít její jméno, je cyklus České televize Nevinné lži, díl s názvem Gamemaster, jenž se zabývá nebezpečím virtuálního světa.

Zahrála si v něm po boku například Ondřeje Vetchého, Lenky Krobotové, Filipa Čapky či Johany Matouškové. „Téma filmu je aktuální, protože řeší míru zodpovědnosti a možnost potrestání lidí, kteří zneužívají internet,“ říká Lenka Krobotová. 

Jana Hofmanová, Super.cz

Barbora Seidlová dnes a před 19 lety v roli Zubejdy

Barbora Seidlová dnes a před 19 lety v roli Zubejdy Foto: Super.cz/ Hermína, Archiv České televize

Tady se toho příliš nezměnilo: Princezna Zubejda dnes vypadá téměř stejně jako před 19 lety

1. listopadu 2015 5:55

Naposledy jsme herečku Barboru Seidlovou, představitelku princezny v pohádce Lotrando a Zubejda či Terezy ve Snowboarďácích, zaregistrovali před rokem. Bylo to v souvislosti s její rolí v povídce z cyklu Nevinné lži. Od té doby nic.

Až nyní, tentokrát ale nikoli v souvislosti s herectvím. Seidlová se účastnila finále soutěže o nejlepšího českého someliéra, kde se spolu se Sašou Rašilovem nechali od finalistů obsluhovat. Soutěžící museli prokázat nejen své teoretické a praktické znalosti a dovednosti, ale museli obstát i v kontaktu se zvědavými zákazníky. A takové ztvárňovali Seidlová s Rašilovem. Takže vlastně i tak trochu hráli. Se sklenkami v ruce a odborným výkladem s radostí.

Vítězem osmnáctého ročníku se stal David Král. 

Lucie Sieglová, Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář