Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barbora Šedivá

Barbora Šedivá,*20.8.1993 herečka

 


Barbora Šedivá se narodila v Karlových Varech dne 20.8.1993.
Už od malinka tíhla k jakémukoli umění. V pěti letech začala tancovat, později nastoupila do folklórního  souboru Dyleň. V devíti letech začala zpívat u paní učitelky Štěpánky Steinové a na základní umělecké škole, kde studovala tanec, navštěvovala dramatický kroužek. Na celostátní soutěži v lidových písních Zpěváček získala v roce 2007 a 2008 titul Bronzový zpěváček.
V současné době je studentkou hudebně-dramatického oddělení na Pražské konzervatoři.
Je členkou divadla Semafor a příležitostně hraje v Divadle Na zábradlí v Eliadově knihovně. Studuje zpěv u paní profesorky Aleny Průchové. Zpívá v kapele Abba World revival, v Plechové kapele Dalibora Kaprase, pravidelně se účastní festivalů lidové a dechové hudby po boku Jožky Šmukaře, koncertů ,,Vánoce ve Zlatém Žofíně‘‘ a se společností Amfora účinkuje na dětských akcích a na Vánočním turné pro děti.
Zpívala v několika pořadech  ,, Putování za písničkou s Jožkou Šmukařem‘‘ a natočila reklamu na znělky Superstar.
Věnuje se také dabingu. Propůjčila svůj hlas princezně Meridě ve filmu ,,Rebelka‘‘ (Disney pixar), víle Modrovločce ve filmu ,,Zvonilka Tajemství křídel‘‘ (Disney), Mary Jane v seriálu ,,Dokonalý Spiderman‘‘ a dalším animovaným i hraným postavám.

Barbora Šedivá v současnosti účinkuje v :

Kytice
Mam`zelle Nitouche

zdroj Divadlo Semafor,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář