Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bára Nesvadbová

Bára Nesvadbová,*14.1.1975 - spisovatelka, šéfredaktorka


Bára Nesvadbová je spisovatelka a šéfredaktorka módního časopisu.

Bára Nesvadbová je dcerou spisovatele Josefa Nesvadby. Oba rodiče byli psychiatři. Vyrůstala mezi staršími lidmi, většinou umělci. Těžko si zvykala na dětský kolektiv. Po ukončení základní školní docházky vystuodvala gymnázium a následně i vysokou školu.

Při vysokoškolském studiu začala Bára Nesvadbová spolupracovat s nakladatelkou Romanou Přidalovou, která v ní objevila literární talent. Do té doby psala Bára Nesvadbová krátké fejetony. Nakladatelka jí požádala o napsání románu. Nakonec došlo k propojení fejetonů jednou postavou a vznikly povídky

Bára Nesvadbová se v roce 2001 provdala za bývalého ministra Karla Březinu. Zprvu to vypadalo na šťastné manželství, ale později se ukázalo, že to bude jinak. Velkou měrou se na krizi podepsala média, která prominentní pár sledovala na každém kroku. Po dvouletém soužití podala žádost o rozvod. Nefunkční manželství nedokázala stmelit ani dcera Bibiana.

Bára Nesvadbová ve svých povídkových knihách popisuje osudy tápající novinářky Karly.

Život na nečisto
Řízkaři
Bestiář - bylo zfilmováno
Pohádkář - bylo zfilmováno

zdroj osobnosti,cz

 

 

Bára NesvadbováSuper.cz

Shodila platinovou hřívu? Bára Nesvadbová překvapila v novém účesu a upoutala i sexy dekoltem

23. května 2017 17:07

Když jsme spisovatelku Báru Nesvadbovou (42) viděli moderovat přehlídku její kamarádky, módní návrhářky Taťány Kovaříkové, byli jsme v šoku z jejího účesu. Vypadalo to, že si nechala ostříhat svoji dlouhou platinovou hřívu.

 

"To sice ne, ale pravda je, že se mi ty vlasy postupem času zkracují a zkracují, protože, jak si je nechávám odbarvovat na skoro bílo, tak to ta kvalita vlasů nedává," připustila Bára, které kadeřníci jen vyrobili umný drdol, který jako krátký účes působil.

Sexy model, v němž módní show uváděla, byl samozřejmě od Táni. "Tenhle model byl dělaný na křest jedné z mých knížek. Původně ty šaty byly dlouhé, a aby se daly normálně nosit, tak je Táňa ustřihla. Táňa na mě věci stříhá často. Takhle jsme spolu letěly třeba na filmový festival do Cannes, na který mi udělala překrásné dlouhé bílé šaty á la Marylin, pak ale usoudila, že dlouhá róba je moc, tak si půjčila na recepci manikúrní nůžtičky a udělala z nich krátkou mini," vyprávěla nám.

Teď Báru čeká tour se čtením z její poslední knihy Laskonky, kterou bude předčítat Kaira Hrachovcová. "Také se bude načítat audiokniha, zřejmě s Janou Strykovou, na to se moc těším. A také připravuju diář, je to takový ryze feministický projekt, kde jsou data, kdy byla jaká volební práva, která žena letěla do kosmu, narození významných spisovatelek anebo lékařek," vypočítala své aktivity Bára. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

Už zase není k mání. Jedna z nejpřitažlivějších českých spisovatelek přiznala vztah

21. září 2017 18:09

Bez mužské lásky nedokáže Barbara Nesvadbová (42) žít dlouho. Poté, co skončil její vztah s podnikatelem Lukášem Novákem, se podle všeho po boku krásné spisovatelky objevuje další muž. To, že není sama, vyplynulo z našeho rozhovoru, který nám poskytla na křtu jejího diáře.

 

Během video interview jsme se jí ptali na její feministické postoje a ona uvedla: „Myslím si, že je normální být ve střední Evropě feministkou. Všechny mé přítelkyně jsou feministky, doufám, že i můj partner je feminista,” uvedla platinová blondýnka, která však ze zásady o svých partnerech nemluví.

Samotný křest Diáře Báry Nesvadbové 2018 byl také hlavně o ženách, kterým je knížka určená. „Myšlenkou bylo dát dohromady ženy, které mě inspirovaly. Asi každý na světě by měl znát pár jejich myšlenek, nebo věk, které patří do dějin emancipace. Až návrat k nim a sebevzdělání mě samotné mě přivedlo k tomu to dotvořit,” popisuje motivaci vzniku diáře a jedním dechem dodává: „Vzalo mi to pár nocí to dotvořit. Propojili jsme to několika mými texty a otázkami. Jako novinářka totiž hrozně ráda kladu otázky a získávám na ně odpovědi.” 

Jiří Čeladník , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář