Jdi na obsah Jdi na menu
 


arie Doležalová

Marie Doležalová,*24.1.1987 - herečka

 

 
 

Představitelka mladé herecké generace Marie Doležalová se narodila v roce 1987. Základní školu navštěvovala v Trutnově, poté přestoupila na osmileté gymnázium. Ale ani zde nezůstala až do maturity. Zřejmě díky hereckým genům pocházejících od babičky, jež hrávala ochotnické divadlo, se rozhodla si podat přihlášku na Pražskou konzervatoř, kde v roce 2008 začala studovat již šestý ročník. Jak sama říká, rodiče jejímu rozhodnutí nebránili, naopak se setkala s pochopením a velkou podporou.

PRVNÍ FILMOVÁ ROLE
Výborné rodinné zázemí a také ochota a píle učit se novým věcem, to vše je zcela jistě pro mladou adeptku herectví výborný základ k úspěchu. Režisérka Karin Babinská si usměvavou dívku s rezavými vlasy a roztomilými pihami v obličeji vybrala do role Išky ve filmu PUSINKY. Ač se jednalo o zdánlivě pubertální film pro mládež, ve skutečnosti tomu tak nebylo. Role Išky byla i poměrně psychologicky náročná. Iška je totiž dívka, která poznává první dotyky a milostné zkušenosti, přiznává si lesbické zaměření. Souběžně s PUSINKAMI natočila Marie Doležalová ještě pohádku LOJZIČKA JE ČÍSLO pro Českou televizi. Objevila se též na scéně Strašnického divadla v Praze.

DVĚ SAŠI
Role jménem Saša jsou sympatické Marii Doležalové zřejmě souzené. Jednou Sašou byla v seriálu ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ. Jedná se o roli Saši Jurigové, která uteče z dětského domova a uchýlí se pod ochranu doktorky Gity Petrové. Za její péči se jí však „odvděčí“ krádeží. Později otěhotní a přivede na svět holčičku. Ač je původně mladinká dívka rozhodnuta dát dcerku k adopci, i přes své mládí a díky podpoře svého přítele rozhodnutí změní a dá svému životu správný směr v podobě založení rodiny. Zcela jinou roli Saši, tentokrát Bůčkové, vytváří Marie rovněž na obrazovkách TV NOVA v komediálním seriálu COMEBACK.

SOUKROMÍ
Marie Doležalová je aktivní mladá žena, kterou baví její herecká profese, také ráda zpívá. Vystupuje s kapelou OLATS OTESOC. Tento neobvyklý název je ve skutečnosti „co se to stalo“ pozpátku. Jak sama říká, s kapelou vystupuje jednou do měsíce v kavárně Divadla Na prádle. Kromě zpěvu ráda čte. Líbí se jí mj. román Anna Karenina a film Hříšný tanec. Pokouší se též o psaní vlastních textů, je milovnicí módy (zejména krásných dlouhých šatů), s přítelem Jirkou ráda cestuje a chodí do přírody. A samozřejmě je ráda se svojí rodinou. Velkou fanynku má ve své babičce.


Zpracováno na základě článku „Marie Doležalová“, jehož autorkou je Jitka Kománková. Otištěno v Týdeníku Televize č. 45/2008.

Autor: Petra.Barbie
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář