Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anna Vejvodová

Anna Vejvodová,*19.12.1925 -1.11.2014 -herečka

 

Anna Vejvodová si zahrála ve filmech Kameňák babku Kropáčkovou.

Autor: sygi

zdroj Osobnosti,cz

  2. listopadu 2014 • 14:05

Zemřela babka Kropáčková z Kameňáku Anna Vejvodová (†88): V den, kdy se mohla vidět v televizi!

Anna Vejvodová zemřela ve věku nedožitý 89 let
Anna Vejvodová zemřela ve věku nedožitý 89 let (Foto: Petr Novotný)
 
 
 
 
 

 

Právě v den Památky mrtvých si můžeme nově zavzpomínat na oblíbenou herečku z komedií Zdeňka Trošky Kameňák a Babovřesky. Paní Anna Vejvodová žila již delší dobu v pečovatelském domě pro seniory na Praze 6. Z tohoto světa odešla v poněkud kuriózně, když se dívala na televizi. Dávali Kameňák. Před Vánoci by oslavila 89. narozeniny.

Anna Vejvodová se stala na stará kolena známou osobností, když patřila mezi nejvýraznější představitelky Troškových lidových komedií. Přitom se poprvé v takhle velké roli objevila až v roce 2003, když si jí režisér vybral do filmu poté, co ho v metru požádala o autogram. Předtím měla jen zkušenosti s komparzem. Čtvrt století byla vdovou a přežila jednoho ze svých čtyř synů.


Podle našich informací zemřela seniorská herečka ve chvíli, kdy se dívala na televizi. A shodou okolností běžel ten den zrovna Kameňák. Nejen život, ale i smrt má své paradoxy. Anna Vejvodová bude ve filmech žít svůj život baby Kropáčkové dál. Nechť je jí zem lehká!

Autor:  moc

zdroj Aha,cz

 

  3. listopadu 2014 • 05:00

Smrt Anny Vejvodové (†88) alias "babči Kropáčkové": Troška dostal lekci!

Zdeňka Trošku s Annou Vejvodovou pojilo přátelství. O to víc ho mrzí, že za ní nestihl včas zajít...
Zdeňka Trošku s Annou Vejvodovou pojilo přátelství. O to víc ho mrzí, že za ní nestihl včas zajít... (Foto: Aha! - ara)
 
 
 
 

Fanoušci filmů Zdeňka Trošky (61) truchlí. V sobotu večer zemřela v domově pro seniory v pražských Dejvicích Anna Vejvodová (†88) alias babka Kropáčková z filmové řady Kameňáků. Ten večer zrovna běželo jeho čtvrté pokračování v televizi. A ona zemřela ve chvíli, kdy běžely závěrečné titulky.

Herečka malých rolí, i tak by se dala Anna Vejvodová nazvat. Poté, co proběhlo její osudové setkání v pražském metru s režisérem Zdeňkem Troškou, kde po něm žádala autogram, ji začal obsazovat do svých filmů. „Ona byla neskutečný živel. Všude, kam přišla, jí bylo plno. Pamatuji si, že když ji přivezli na natáčení, tak mi dokonce vyfackovala jednoho produkčního,“ zavzpomínal na Vejvodovou režisér Zdeněk Troška.


I přestože byla dlouhodobě nemocná a upoutaná na lůžko, stále věřila, že se vrátí před filmovou kameru, kterou na stáří milovala a užívala si. „V sobotu večer dávali v televizi Kameňák 4, a přesně když skončil, tak zemřela. Uměla si načasovat i smrt, taková ona byla. Možná tím chtěla lidi pobavit,“ prozradila deníku Aha! jedna ze sousedek v domově důchodců, kde byla babka Kropáčková na stáří. „Přesně ve 22:15 přijel do domova důchodců koroner a konstatoval smrt, ještě večer se tu ukázali její synové a byli moc smutní,“ prozradil vrátný z domova.
Troška zmeškal návštěvu
Její dvorní a jediný režisér Zdeněk Troška neskrýval dojetí. Tím spíš, že se hvězdu svých filmů chystal na návštěvu. „Před dvěma dny jsem zrovna s kamarádem telefonoval a říkali jsme si, že se musíme zastavit za Andulkou. Teď mě z toho mrazí. Je to opět ponaučení pro mě samotného, že nemám věci odkládat na později. Pak už bych je nikdy nemusel stihnout.“

Měla tři rodné listy!
Není bez zajímavosti, že herečka měla tři rodné listy! Zdeněk Troška to vysvětluje: „Andulka uměla i slavit. Například narozeniny slavila rovné tři dny, protože jí v minulosti třikrát předělávali rodný list. Poprvé jí napsali špatně datum narození na faře, podruhé na matrice a až potřetí vyplnili vše správně. To, že za to uměla pokaždé pořádně vzít, o tom raději vyprávět nebudu.“

Autor:  dat

zdroj Aha,cz

 
 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář