Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anna Fixová

Anna Fixová,*17.3.1984 - herečka

 

V divadelním světě se pohybovala již odmalička. Její dědeček býval nějakou dobu dramaturgem v Národním divadle a poté se stal ředitelem Divadelního ústavu v Praze, babička byla členkou souboru pražského Divadla Jiřího Wolkera (dnešní Divadlo v Dlouhé), teta zase vystupuje v pražském Studiu Ypsilon. Annina maminka byla dlouhou dobu dramaturgyní Městského divadla v Mostě, později působila nějaký čas v divadle ABC, dnes je v Divadle A. Dvořáka v Příbrami.

Anna je proto na jevišti jako doma. Její první herecké zkušenosti sahají již do útlého dětství, kdy se pravidelně začala objevovat v epizodních roličkách na scéně mosteckého divadla. Herectví přišla na chuť, a tak se vrátila do svého rodiště, aby zde vystudovala Pražskou konzervatoř.

V průběhu studií účinkovala v zájezdovém představení (hra Simona Williamse Polib tetičku, kde ztvárnila roli Didi), poté se představila v absolventských představeních DIKu.

Ještě před ukončením konzervatoře vyhrála konkurz na roli Moniky v nekonečném seriálu Ulice, díky němuž se dostala do povědomí televizních diváků.

V současné době rovněž hostuje v pražském A Studiu Rubín v představení Miriam od Lenky Lagronové.

Autor:praziv

zdroj osobnosti,cz

Kdo ji zbavil sebedůvěry? Nejkrásnější herečka z Ulice si myslí, že nemá obličej, ale ksicht

9. listopadu 2015 19:03

Herečka Anna Fixová, která se již od prvních dílů objevuje v nekonečném seriálu Ulice, má kromě své profese dalšího uměleckého koníčka. Ráda a dobře fotografuje a nyní svůj talent využila pro dobrou věc, když bez nároku na honorář pro seriálovou kolegyni Patricii Solaříkovou (26) nafotila kalendář, jehož výtěžek půjde na psí útulky.

"Fotím si pro sebe docela dlouho, asi po čtyřech letech jsem si udělala stránku na Facebooku, ale tohle bylo poprvé, kdy bylo nutné, aby to dopadlo dobře. Vlastně mám za sebou ještě podobně důležité focení kolegů z příbramského divadla," vysvětlila.

Půvabná blondýnka Anna funguje v Ulici už jedenáctý rok. "Nastoupila jsem tam hned po konzervatoři a uvidíme, jak dlouho tam ještě budu. Vedle toho jsem v angažmá v divadle v Příbrami, a co si budeme povídat, ten divadelní plat je opravdu minimální. Takže díky Ulici mám bez problémů na složenky," netajila se.

I když fotila psí kalendář, sama doma psa nemá. "Mně před čtyřmi roky zemřel pejsek, kterého jsem měla od jedenácti let. Tenkrát jsem samozřejmě tolik nepracovala, a teď na to nemám čas. Nemohla bych mu to udělat," míní.

Když jsme se Anny, která je velmi hezká, ptali, zda by si nestoupla i na opačnou stranu fotoaparátu, dost nás překvapila svým nízkým sebevědomím. "Stála jsem modelem, ale nebaví mě to. Nejsem moc exhibicionista a nemám se moc ráda na fotkách. Opravdu si nemyslím, že jsem hezká. Když už, tak vyfotím sama sebe. To umím vystihnout tak, aby mi ten ksicht tolik nevadil," svěřila. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář