Jdi na obsah Jdi na menu
 


Andrea Mohylová

Andrea Mohylová,29.10.1987 - herečka

Andrea Mohylová se narodila roku 1987 v podhůří Beskyd. Vyrůstala v malé vesnici Nová Ves u Frýdlantu nad Ostravicí.

Ve dvanácti letech byla přijata na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obor tanec. Toto studium byla po roce a půl nucena ze zdravotních důvodů ukončit. Dokončila tedy základní školu a vydala se zpět na konzervatoř do Ostravy, tentokráte už si jista tím, že se chce věnovat činohře (zazářila např. ve školní inscenaci Kennedyho děti).

Absolvovala úspěšně konkurz do činoherního souboru NDM, kam byla přijata hned po maturitě, a kde působí již třetím rokem. Vidět jste ji mohli například v hlavní ženské roli v Shakespearově Večeru tříkrálovém (Viola), dále jako Agnes v psychologickém dramatu Kate Atkinsonové Ostatní světy (Abandonment), nebo jako Cecilii v Nebezpečných vztazích; dále ve Válce s Mloky, v Apartmá v hotelu Plaza a nejnověji jako životní družku a inspiraci W. A. Mozarta, tedy Konstance, ve hře Amadeus.

   

 
Andrea Mohylová má ráda divadlo a lidi kolem něj, dobrou kávu v příjemné společnosti (rozhodně prý může být černobílá v tvrdých deskách) a také pivo. Ráda si zazpívá, nejraději Skákal pes... Nemá ráda nerozhodné a líné lidi. Miluje pohyb a dny, kdy se nemá čas zastavit. Také hory, svého knírače a hovězí na hříbkách...
 

zdroj ND moravskoslezské,cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář