Jdi na obsah Jdi na menu
 


Andrea Černá

Andrea Černá,*13.1.1977 - herečka

 

Andrea Černá je česká herečka, která se narodila roku 1977 v Karlových Varech.

Ještě při studiích na pražské konzervatoři, během nichž vytvořila i několik filmových a televizních rolí, přijala angažmá v DJKT. Dosud zde hrála ve více než čtyřiceti inscenacích, komediálních i dramatických.

Komické role (např. Petru ve „Věrných abonentech“, Natašu ve hře „Ještě jednou, profesore“, Růženu v „Davidu a Goliášovi“ nebo Rosalind v „Měsíci nad Buffalem“) naplňuje lehkostí i něžným půvabem a výrazně, s nadsázkou pointuje situace, v nichž se postavy ocitají.

Hraje i v tragikomediích (např. Sarinu v „Masce a tváři“, Taylor v „Návratech hříšníka“) a svých schopností využívá také v náročných rolích žen, hledajících naplnění a štěstí, které se střetávají s odmítnutím, tvrdostí a ctižádostí svého okolí (Ofélie v „Hamletovi“, Elvíra ve hře „Nuly“, Markéta v dramatizaci „Královna Margot“). Hluboké sdělení nese Andrea Černá v postavách trpících a zraňovaných, které přesto neztrácejí svou citovost a láskyplný postoj ke světu (Polly v „Drobečcích z perníku“, Anna v „Arthurově Boleru“).

Přesvědčivá je i v rolích osobností, které nalezly vyrovnanost až po nelehkém vnitřním boji (např. Zuzka v dramatu „Gazdina roba“). Své všestranné herecké nadání využila v poslední době jako Roxana v Rostandově novoromantickém dramatu, kterou vybavila něhou, inteligencí, vášnivými vzlety i odvahou snášet bolest. Hrála v pohádce "Princezna ze mlejna 1 a 2" Elišku.Můžeme ji vidět v seriálu "Velmi křehké vztahy".

Andrea Černá spolupracuje s filmem, televizí i rozhlasem.

Autor: judita další autoři

zdroj Osobnosti,cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář