Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alena Štréblová

Alena Štréblová,*27.4.1966 - herečka

 

Alena Štréblová se narodila v Praze. Vystudovala DAMU, katedru alternativního divadla - loutkářství, kde absolvovala v roce 1991. Začínala v amatérském divadle A-studio Rubín pod vedením Ondřeje Pavelky (1983). Později hostovala v Divadle Na Zábradlí, Studiu Ypsilon, Národním divadle, spolupracovala s divadlem Sklep v inscenaci Amerika.

Má také zkušenosti s vedením různých divadelních dílen (spolupráce na Festivalu barokního divadla na Kuksu, vedení dílen zaměřených na arteterapii, toto léto bude vést jeden z workshopů v Sušici, atd.). Byla v angažmá v Divadle Komedie (např. hra Kvartet), později v Divadle Rokoko (např. Oresteia I – Agamemnón, kde hrála Klytaiméstru, 3sestry2005.cz, Moliérův Don Juan). Z jejích divadelních rolí jmenujme aktuální Zázrak v černém domě v Divadle Na Zábradlí, Princ a vlaštovka ve Strašnickém divadle, Zasněženou romanci Divadla Illusion, hru E. F. B. Kladivo na divadlo v Divadle Archa, Tulení ženu v Divadle v Řeznické. Hrála také v představení Cesta do Compostely v rámci Vyšehrátek na pražském Vyšehradu.

Vidět jsme ji mohli také ve filmech Cesta z města, Krvavý román nebo v hororovém seriálu Draculův švagr, v TV inscenaci Proces s vrahy Martynové, v seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě a také hraje v seriálu Ošklivka Katka sekretářku Táňu.

Autor: leppilampi

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář