Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alena Antalová

Alena Antalová,*28.7.1972 - herečka

 

Alena Antalová se narodila v Bratislavě. Již od mládí se objevovala v TV inscenacích a také se věnovala zpěvu. Je absolventkou bratislavské konzervatoře. Poté studovala katedru muzikálu na JAMU v Brně. V roce 1995 se stala členkou Brněnského Městského divadla. Ztvárnila zde mj. postavu Roxany v Cyranovi z Bergeracu nebo postavu Lízy v My Fair Lady ze Zelňáku. V roce 1999 získala cenu Thalie jako talent roku a to především díky roli Markétky v inscenaci románu Mistr a Markétka. Zahrála si v TV filmu Společník a také se objevila v seriálu Četnické humoresky.

V roce 2004 se dostala do podvědomí diváků především díky jedné z hlavních rolí ve velice úspěšném seriálu TV Nova Pojišťovna štěstí. Zahrála si zde tiskovou mluvčí pojišťovny Annu Jánskou.

Své pěvecké schopnosti uplatnila ve filmu Kytice, kde nazpívala sólové party vokálů. Se svým manželem, podnikatelem Josefem Juráčkem (brali se v roce 2005) a dcerami Alenkou, Elenkou (nar. 19.července 2007) a Pepovým synem Pepou z prvního manželství žijí ve vilce v Brně. 18.3.2009 se jim po dvou dcerách narodil syn Honza.

Autor: wendy92

zdroj Osobnosti,cz

Česká herečka a hvězda seriálů i divadla má dětí jako smetí: Tato skupina ještě nejsou všechny!

21. prosince 2014 18:42

Herečka a zpěvačka Alena Antalová (42) se svým mužem Josefem Juráčkem založila krásnou velkou rodinu. Život dali již čtyřem dětem a kdoví, jestli je toto číslo konečné.

 
Osmiletá Alenka, sedmiletá Elenka a pětiletý Janíček přišli svou mámu podpořit na premiéru jejího nejnovějšího muzikálu, kde hraje hlavní roli. Navzdory čtyřnásobnému mateřství totiž zvládá i dále rozvíjet kariéru, jež je spjata především s Městským divadlem v Brně, k jehož souboru patří od roku 1994 a působí na činoherní i muzikálové scéně. To by však nešlo bez rodinné opory, kterou má Alena velmi pevnou.

Antalová, kterou diváci znají i ze seriálů, například z Četnických humoresek, není jedinou známou herečkou, která si splnila sen o velké rodině. Další jsou třeba Zdeňka Žádníková-Volencová (40) a Lucie Benešová (40), které mají také po čtyřech dětech. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

 

Dcery hvězdy Pojišťovny štěstí jdou ve stopách své slavné maminky. Už září v muzikálech!

26. října 2015 14:00

Dcery herečky Aleny Antalové (43) jdou ve stopách své maminky. Desetiletá Alenka i sedmiletá Elenka fantasticky zpívají a hrají a už dostaly role v muzikálech. Obě se objevily po boku své maminky v Městském divadle v Brně v muzikálu Let snů Lili, starší dcera dostala nyní další roli.

"Vypadá to tak, že holky jdou v mých stopách," řekla Super.cz s úsměvem Antalová. "Alenka měla 24. října premiéru v Brně v muzikálu Andrewa Lloyd Webbera Pískání po větru. Jsem šťastná, že si to může zkusit. Holky jsou ztracené, žijí tím, uvidíme, zda jim to vydrží, jak to dopadne," říká Antalová.

Dcerám herecké povolání nevymlouvá. "Neodrazuju je. Je to krásné povolání, neodrazuju je od ničeho. Přála bych si, aby dělaly něco, co mají hrozně rády, a je jedno, co to bude. Mé ambice jsou jen to, aby byly šťastné v životě jako já," dodala Antalová na představení muzikálu Mary Poppins, který se vrací do Divadla Hybernia 5. listopadu a diváky čeká 23 exkluzivních představení. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 

Čtyřnásobná máma létá na lanech 10 metrů nad zemí: Antalová má nejnebezpečnější roli kariéry. Co na to její děti?

4. listopadu 2015 14:06

Když jsme se s Alenou Antalovou (43) viděli naposledy, tvrdila, že hrát v muzikálech v Praze je pro ni vlastně taková malá dovolená od domácnosti a čtyř dětí, které zůstávají v Brně. Teď po Mamma Mia! nastoupila do dalšího a nahradila Moniku Absolonovou (39) v titulní roli Mary Poppins. Chce ještě víc odpočívat od rodiny?

"Nevím, jestli jsem to nepřehnala s tou dovolenou, protože dva dny zkoušení před premiérou mi daly zabrat. Jak to rychle lepíme, tady v Hybernii se to tři roky nehrálo, nebo jak je to dlouho. Než jsme si na všechno povzpomínali, nacvičili to, to tedy zrovna odpočinek nebyl. Ale je to za námi, už se to bude jen hrát, tak už to snad všechno půjde samospádem," věří Alena.

Ta má v muzikálu i relativně dost nebezpečné scény, když se jako Mary Poppins čtyřikrát vznáší skoro deset metrů nad zemí. "Já se nebojím. Tohle mi přijde dokonce nejméně nebezpečné, protože tam musíme hodně lítat ve tmě, abychom všechno stihli. Nejen Mary, ale všichni. Je to náročné, ale to představení rozhodně stojí za to," zve do divadla Antalová.

Podle ní to není jen pro děti. "Měli by to vidět i dospělí. Aby se poučili, jak vychovávat, nebo spíš nevychovávat děti a nechat je trošku žít. Děti jsou v podstatě dokonalé. Na mnohé věci se v obrovském chvatu a zmatku zapomíná. Pro mne je to neuvěřitelně poučné a pro mne je Mary velký vzor," míní maminka čtyř dětí.

Jaké má sama výchovné metody? "Dělám, co můžu. V životě se neřídím podle nějakých pravidel. Jsem šťastná, že mohu vedle svých dětí být a snažím se je co nejméně omezovat a ovlivňovat, protože si myslím, že zlobí, jen když se nudí, anebo je něco špatně. Učím se být dobrou mámou, kolikrát se jim omlouvám, když to nezvládám a říkám, ať mi s tím samy pomůžou," svěřila.

Od prvního ke čtvrtému dítěti se prý pomalu vylepšuje. "První dítě bych úplně zakázala. Prvorodičky, to je katastrofa. Tedy aspoň v mém případě, kdy jsem chtěla mít všechno podle škatulky a přesně. Pak naděláte tolik paseky. Aspoň já jsem udělala mnohem víc škody než užitku. Je to lepší a lepší, protože to nechávám normálně dýchat a plynout. Děti jsou jako zvířátka, spoustu věcí vědí a cítí a dělají to správně. To spíš my jim to kazíme a omezujeme je," je přesvědčená Antalová.

Sama sice chůvu hraje, ale doma žádnou nemá. "Všechno zvládáme v rámci rodiny. Já jsem hrozně žárlivá na energii svých dětí. To, co zažívají, s nimi chci zažívat já, a ne, aby u toho byl nějaký cizí člověk. Když je to v rodině, tak to strpím. Ale tyhle řeči mohu mít jen díky tomu, že tu rodinu mám. Kdyby jí nebylo, asi by to muselo být jinak," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz

Super.cz

Kvůli 4 dětem upozadila kariéru. Hvězda Četnických humoresek je žárlivá a chůvu v domě nechce

15. července 2017 18:30

Jednu dobu patřila mezi nejobsazovanější herečky v Česku i na Slovensku, Alena Antalová (44) ale upřednostnila rodinu před našlápnutou kariérou a s manželem Josefem Juráčkem si pořídili celkem čtyři děti. I tak ale divadelní a televizní herečka neztratila kontakt se svou profesí. My jsme se s ní setkali při oprašovací zkoušce muzikálu Mamma Mia!, kde hraje hlavní roli Donny.

 

Antalová nás překvapila informací, že na jeviště si vlastně chodí odpočinout od rodinných povinností. „Pro mě je toto představení spojené s velkým odpočinkem, že můžu vypadnout od rodiny a chvíli být jen sama pro sebe. Můžu odpočívat na hotelu a pak si odskočit zahrát prima představení,” říká herečka, která tak vnímá pětidenní zkoušení jako takovou malou dovolenou.

Antalová, která má dcery Marii, Elenu, Alenu a syna Honzu, stále zvládá chod domácnosti bez profesionální výpomoci. „Na chůvu bych žárlila. Čas s mými dětmi a vůbec ta energie jsou mi nadevše drahé,” říká Alena, která by se své profesi prý nemohla věnovat, kdyby neměla tak skvělé zázemí. „Moje rodina mě podporuje víc než já samu sebe. Kdybych neměla takové zázemí, takového muže, tak bych to nemohla dělat,” říká Alena Antalová, známá též z představení Mary Poppins nebo ze seriálu Četnické humoresky. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 
 

Alena Antalová se svěřila se svými plány na léto.Super.cz

Klobouk dolů. Matka čtyř dětí Alena Antalová má prázdniny do detailu naplánované

18. července 2017 5:55

Vzhledem k tomu, že je Alena Antalová (44) maminkou čtyř dětí, tak se jí během letních prázdnin vždycky výrazně změní denní rytmus.

 

„Prázdniny se čtyřmi dětmi jsou obrovské galeje. Já se občas těším, ať už je konečně září,” vtipkovala herečka a jedním dechem dodala: „Všechno musí být do detailu naplánované, protože když jsme dva dny doma, tak všechno lítá vzduchem.”

Divadelní a televizní herečka se nám svěřila, že od rodiny často ráda utíká za prací. Rozhodně to ale neznamená, že by své děti zanedbávala. Naopak jim naplánovala hezké prázdniny a nám se během zkoušky muzikálu Mamma Mia! svěřila, co je čeká. „Pojedeme na týden do Orlických hor na krásnou hájenku do lesa, to patří do našeho stálého prázdninového repertoáru. Pak jedeme na čtrnáct dní do Bulharska, to je taky naše stálé místo bez turistů. Jedeme tam už, myslím, posedmé a moc se na to těším. Mám hrozně ráda Černé moře, celé dětství jsme tam jezdili. Je tam krásný písek, děti se nezraní,” říká Alena.

V průběhu srpna budou hereččiny čtyři ratolesti na klasických i příměstských táborech, protože ona bude točit pro slovenskou televizi. „Skloubíme to s péčí babičky a dědy a už je září,” shrnula své plány na léto Alena Antalová. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 

 
 

Časová osa článků

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář