Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adriana Sklenaříková

Adriana Sklenaříková*17.9.1971 - herečka, modelka

 


Adriana se narodila 17. září roku 1971 a byla typickým federálním dítětem: její maminka je totiž Slovenka a tatínek Čech. Ale protože se narodila ve slovenském městě Brezno, všichni fanoušci ze Slovenska ji jasně berou jako „jejich Adrianu“, přičemž jakékoli debaty na téma „československé“ modelky nebo dokonce „Adriany Sklenaříkové“ jsou již předem vyloučeny. Adriana však na Slovensku dlouho nevydržela a vydala se do Prahy, aby tam vystudovala lékařskou fakultu a stala se paní doktorkou. Co pánové, nechali byste se léčit v ordinaci takto krásné dlouhovlasé internistky? Počet jejich pacientů by byl určitě závratný a řada onemocnění by zmizela s jediným pohledem... Ale když se Adriana rozhodla medicíny nechat a zkusit štěstí v Paříži, světu modelingu spadl kámen ze srdce. Přicházela totiž nová hvězda.

Nová hvězda měla všechny devízy, které Paříž u nových manekýn oceňovala a oceňuje stále: slovanský původ, dlouhé a blonďaté vlasy, plné rty, krásný úsměv, smyslný pohled, sexy dekolt a jak jinak než opravdu dlouhé nohy. Sudičky byly k Adrianě v tomto ohledu nadmíru štědré, právě dlouhé nohy jsou symbolem celebrity Adriany Sklenaříkové. Když kohosi napadlo je pořádně přeměřit, začal se o Adrianu zajímat i tým z Guinessovy knihy rekordů. Nohy této blonďaté hvězdy totiž měří celých sto dvacet šest centimetrů! Čímž jasně převyšuje nejen své kolegyně, ale i všechny ženy na světě. Ačkoli se tu a tam najde nějaký pokus o překonání tohoto rekordu, majitelka „konkurenčních“ nohou zpravidla nedisponuje ani zdaleka kvalit Adriany Sklenarikové, a tak jsou všechny podobné pokusy vnímány jako marná snaha drobného meteoritu zastínit zář žhavého slunce.

A když už Adrianu vnímáme jako novodobou princeznu, nebyla by to pořádná pohádka bez pořádného prince. Adrianin vyvolený je francouzský fotbalista Christian Karembeu a své životy spojili v roce 1998. Od té doby se tedy Adriana jmenuje Sklenarikova-Kerembeu. Její kariéra září jako kometa, je vzorem pro všechny začínající modelky a tajným snem spousty mužů. Pracovala u řady světoznámých agentur, například NEXT New York, ELITE Milano, ALINE SLOULIERS Paříž nebo ELITE Premier Londýn. Její obdivovaná vizáž se stala tváří takových značek jako jsou třeba Wonderbra, Victoria’s Secret či Onyx Jeans.

Lidé mají rádi pohádky se šťastným koncem. A protože není nikde v dohledu žádný drak ani zlá královna, vypadá to, že příběh princezny Adriany dobrý konec mít bude.

Modelka Adriana Karembeu Sklenaříková je od 22. prosince 1998 manželkou francouzského fotbalisty Christiana Karembeua. Díky svým dlouhým nohám je držitelkou Guinnessova světového rekordu.

Adriana Sklenaříková si zahrála ve filmu Jak básníci neztrácejí naději.

Autor:matejhruska

Adriana Sklenaříková-Karembeu dnes

Adriana Sklenaříková-Karembeu dnes Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Vzpomínáte na krásku s nejdelšíma nohama v modelingu? Podívejte, jak Adriana Sklenaříková (45) vypadá dnes

4. ledna 2017 6:00

Rodačka ze slovenského Brezna, která si díky svým nohám, měřícím 124 centimetrů, vysloužila i zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako modelka s nejdelšíma nohama na světě, se v našich luzích a hájích objevuje velice sporadicky. Ani tentokrát tomu není jinak a my vám tak aktuální snímky Adriany Sklenaříkové-Karembeu (45) přinášíme ze slavnostního zahájení závodu Africa Eco Race 2017 konaného v poslední den uplynulého roku v Monaku.

Snad ještě víc jí to slušelo o pár dní dřív na vyhlášení soutěže Top Model Belgium 2017, kde vedle Pamely Anderson vypadala jako její mladší sestra. Ovšem ne o čtyři roky, které je dělí, ale spíš o celou dekádu. A to nemluvě o její účasti na charitativní akci Tous en Fęte! v Paříži, kde 30. listopadu za podpory organizace FDJ Foundation s Francouzským červeným křížem rozdávala dárky více než pěti stům znevýhodněných osob a vypadala jako princezna z pohádky. Je vidět, že kráska, která v roce 1998 vystřídala v kampani na podprsenky Wonderbra naši Evu Herzigovou, má kromě nezměrného půvabu i srdce na pravém místě.

U modelky se přitom nedočkáte ani žádných peprných skandálů. Po tříletém vztahu s vlasatým frontmanem skupiny Simply Red Mickem Hucknallem poznala v roce 1998 během společného letu z Paříže do Milána francouzského fotbalistu Christiana Karembeua, kterého si ještě téhož roku vzala a vydržela s ním dlouhých třináct let. Manželství podle oficiálního odůvodnění nevyšlo kvůli jejich hektickému životnímu stylu, hovořilo se ale o tom, že skutečnou příčinou je fakt, že pár neměl děti. V červnu 2014 se modelka podruhé provdala, a to za arménského obchodníka Arama Ohaniana. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz