Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adéla Kunzová

Adéla Kunzová,*18.1.2002 - herečka

Na casting jsem šla jako doprovod a odešla jsem s rolí

Tachov – Televizní diváci z Tachova mohli v první části nové řady seriálu Vyprávěj, kterou v pátek večer odvysílala veřejnoprávní televize, spatřit známou tvář. V jedné z dětských rolí se totiž představila Adélka Kunzová z Tachova, jinak žákyně čtvrté třídy Základní školy Zárečná v Tachově.

 

O svých zážitcích a zkušenostech s natáčením nám vyprávěla v následujícím rozhovoru.

Adélko, kterou postavu tedy v seriálu hraješ?

Já hraji Lucinku Francovou, což je dcera Jardy a Veroniky Francových, které hrají Ondřej Veselý a Betka Stanková. Babi a dědu mi hrají Zlata Adamovská a Zdeněk Žák.

Jak jsi se vlastně k této roli a filmování dostala?

Bylo to díky bráchovi, který šel na casting a já jsem tam šla jako doprovod a režisér mě taky pozval.

K rozhovoru se přidala maminka Adély, Martina Kunzová: Náš Lukáš se dostal na pražskou hereckou konzervatoř a šel na první casting, protože do seriálu hledali děti od dvanácti do osmnácti let. My jsme tam s Adélkou šly jako doprovod. Když kolem nás procházel režisér, zeptal se, jestli Adélke jde také na casting a pozval ji. Tam museli s bráchou sehrát jednu improvizovanou scénku, pak měla předvést smutný a veselý výraz a říct něco o sobě.

A co následovalo potom?

M. Kunzová: Řekli nám, že nám dají vědět. Asi za čtyři dny skutečně zavolali, že oba, tedy Lukáš i Adélka, postoupili do užšího výběru a že mají přijet na kamerové zkoušky. Tam už bylo asi jen sedmnáct dětí z původních čtyř stovek a Adélka byla nakonec vybraná ze dvou uchazeček.

Jak dopadl Lukáš?

Adélka: Ten se taky dostal mezi dva, ze kterých se vybíralo, ale protože byl na tu roli už trochu větší, tak vybrali toho druhého.

Adélko, chtěla jsi tu roli dostat, když už tě pozvali ke castingu? A jaký jsi měla pocit, když ses dozvěděla, že tě vybrali?

Adélka: Tu roli jsem pak docela chtěla. A když mi to řekli, že jsem vybraná, tak jsem měla takový divný pocit, protože jsem tam šla původně jako doprovod bráchy a vlastně mi pomohla náhoda a brácha roli nezískal.

Kdy se casting odehrál a kdy potom začalo natáčení?

M. Kunzová: Casting a výběr byl na přelomu února a března, první klapka byla potom v březnu.

Přidělalo ti natáčení problémy ve škole, že jsi třeba delší dobu chyběla?

Adélka: Točilo se hlavně o víkendech a potom v létě, takže jsem moc nechyběla.

M. Kunzová: Kvůli natáčení chyběla ve škole asi pět dní.

V kolika dílech seriálu Vyprávěj se objevíš?

Adélka: Od toho prvního až do šestnáctého, pak už je Lucinka Francová zase o něco starší, takže roli museli přeobsadit někým, kdo je starší.

M. Kunzová: Rodina Francových je sice v ději trochu v pozadí, ale její osudy se s osudy hlavních postav propletou, takže tím se i děti dostávají do děje.

Je ti tvoje postava podobná, nebo je Lucinka úplně jiná, než jsi ty v civilním životě?

Adélka: Máme sice trochu podobné povahy, ale já mám lepší rodiče, než má filmová Lucinka.

M. Kunzová: Ta má i náročnější život. Maminka Lucinky v seriálu začne pít a s Bětkou hrála Adélka scénu, ve které se opilá matka na Lucinku věší a objímá ji. Adélka musela zahrát, jak je jí to nepříjemné, jak klade odpor a ještě v autě, když jsme jely domů, tak to prožívala.

Byly přípravy na natáčení náročné? Musela ses třeba dlouho a pečlivě učit text?

Adélka: Nejtěžší přípravy byly na natáčení na Máchově jezeře. Tam mám více mluvených pasáží. Jinak to docela šlo, text nebylo těžké se naučit. Trochu mi dělalo problémy nemluvit spisovně, normálně třeba říkám je to těžké, ale v seriálu jsem musela říct je to těžký. Na to jsem si musela zvykat. A občas jsem musela mluvit o něčem, o čem vůbec nic nevím. Třeba o plynových maskách. Mám tam větu ´Kdyby byla válka, existujou takový malý plynový masky i pro miminka?´ A já jsem vůbec nevěděla, co to je plynová maska.

Co pro tebe bylo při natáčení nejnáročnější?

Adélka: Jednou jsem točila osm hodin za den, celkem pět obrazů. To bylo náročné. A pak to oblečení, které se tehdy nosilo (seriál se odehrává na konci sedmdesátých let – pozn. red.). Hrozně to kousalo. A náročné bylo čekání, než se připraví scéna, technika, světla.

Budeš se na sebe v televizi dívat? A těšíš se na to?

Adélka: Hrozně se těším, protože nevím, co se z toho vyvine. Všechno se totiž točí na přeskáčku. Jednou jsem točila, že brečím, ale nevěděla jsem, kvůli čemu. To jsem se dozvěděla až v dalším záběru. Nebo bylo několik roztočených obrazů. V pondělí jsme třeba natáčeli, jak vcházím k Honzíkovi do pokoje, ale do toho pokoje jsem vešla až při dalším natáčení v pátek. Proto nás také hlídali, abychom vypadali pořád stejně. Například jsem se nesměla opálit.

M. Kunzová: Zajímavě taky vypadalo, když natáčeli scénu při večeři…

Adélka: Točilo se jako že dojídáme večeři. Jídlo nandali na talíř a naaranžovali, jako že už je z toho ujedeno. Ale mohli jsme to pak klidně všechno dojíst. A měli jsme také vánoční cukroví. Ale točilo se to tak, že v červnu jsem zdobila vánoční stromeček a v červenci se natáčely Vánoce, kde jsem jedla cukroví.

Je něco, na co budeš ráda vzpomínat?

Adélka: Když se natáčelo venku, tak tam vždycky byl autobus, kde nás líčili, česali. Byla tam maskérna, šatna, měli tam i pračku. To bylo zajímavé, tam se mi líbilo.

Jak budeš vzpomínat na své herecké kolegy? Skamarádila jsi se s někým?

Adélka: Hodně jsem se skamarádila s Romanem Vojtkem, ten s námi vždycky blbnul, když jsme měli pauzu. Ale bylo mi ze začátku takový divný, že mohu skoro všem tykat. Pak jsem si rozuměla i s Ondřejem Veselým a s Betkou Stankovou. A oblíbila jsem si i Jakuba, který hraje Honzíkova kamaráda.

Sleduješ doma v televizi nějaké seriály?

Adélka: Ráda se koukám třeba na Ordinaci v růžové zahradě, občas se podívám na Ulici. Teď s mamkou sledujeme Letiště a Cesty domů.

Vytvořila sis nějaký herecký vzor?

Adélka: Herecký vzor nemám, ale jako herečku mám ráda Zlatu Adamovskou.

Kdyby se naskytla příležitost, zkusila by ses znovu do nějakého castingu přihlásit?

Adélka: Asi bych to zkusila, bavilo by mě to.

M. Kunzová: Teď už je v té agentuře zapsaná, takže se jí mohou ozvat, když budou nějakou roli potřebovat, a pozvat ji na casting.

A chtěla by ses herectví v dospělosti věnovat profesionálně?

Adélka: Já nevím. Teď, když jsem si to vyzkoušela, tak možná jo.

Autor Jiíří Kohout

zdroj Tachovský deník,cz

10.9.2011
 

Autor: Jiří Kohout

 

Zdroj: http://tachovsky.denik.cz/zpravy_region/na-casting-jsem-sla-jako-doprovod-a-odesla-jsem-s-.html
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář