Jdi na obsah Jdi na menu
 


Źofie Kanyzová

Jan Kanyza,*25.10.1947 - herec, dabér

 

Jan Kanyza je český filmový a televizní herec.

V roce 1966 odmaturoval na Gymnáziu Hejčín, v roce 1970 se stal absolventem pražské DAMU. Studoval pod vedením profesora Miloše Nedbala.
Mimo herectví se věnuje malířství, které je jeho velkou vášní. Své obrazy vystavoval i v USA, Německu, Francii či Švédsku. Je autorem a ilustrátorem několika knih pro děti. Není tolik známo, že dalším koníčkem je i fotografování, které bere jako doplňkovou výtvarnou činnost.

Velmi často se věnuje dabingu. K nejznámějším zahraničním hercům, kterým propůjčil a propůjčuje svůj hlas, patří hlavně George Clooney a Michele Placido.

zdroj Osobnosti,cz

Jan Kanyza se stal kmotrem knihy Zdeňka Červenky Nové příběhy důchodce v Languedoku.

Jan Kanyza se stal kmotrem knihy Zdeňka Červenky Nové příběhy důchodce v Languedoku. Hermína

 

 

Jan Kanyza utíká z Čech do Francie! Pronajal si tam sídlo!

30.06.2015 12:00

 

Taky rád jezdí pryč z Prahy: Tento český herec má zázemí ve Francii

30. června 2015 10:32

Herectví a malířství, to jsou dva obory Jana Kanyzy. A ty výtvarné múzy nejraději prohání na jihu Francie, kde si pronajal malý ateliér, v němž tráví tolik času, kolik jen jde.

„Letos už jsem tam byl, ale ještě se tam v létě chystám. Pravda je, že mi trošku kříží plány rodinné události. Uvidíme,“ svěřil se na křtu knihy Zdeňka Červenky s názvem Nové příběhy důchodce v Languedoku. Kmotra si autor vybral dobře, právě v oblasti Languedoc se Kanyzův ateliér nachází.

I v Praze vznikají jeho obrazy, ve Francii však tvoří raději. „Když se vrátím do Prahy, maluji také.

Žofie Kanyzová,*31.10.1949 -

Žofie Kanyzová, rozená Veselá, se narodila 31. října 1949 ve Vsetíně v Československu. Chtěla být herečkou, ale při své výšce 180 cm, to nebyla ideální volba. Nakonec vystudovala loutkoherectví na DAMU, pracovala ve studiu Jiřího Trnky a občas si zahrála nějakou tu roličku ve filmu. 

Úplně poprvé se ve filmu objevila v malé roličce pumpařky v TV seriálu PAN TAU (1969). Docela podstatnou roli, i když vedlejší, sehrála v kriminálním příběhu Juraje Herze HOLKA NA ZABITÍ (1975). V roli Heleny se objevila v psychologickém dramatu DEN PRO MOU LÁSKU (1976), družstevnici si zahrála v komedii BOUŘLIVÉ VÍNO (1976)  a MLADÉ VÍNO (1986). Ve vedlejších rolích se ještě objevila v dramatu Jaroslava Balíka STÍN LÉTAJÍCÍHO PTÁČKA (1977), COŽ TAKHLE DÁT SI ŠPENÁT (1977) nebo LÁSKY MEZI KAPKAMI DEŠTĚ (1979). 

V současné době se zajímá o fáze měsíce a jejich vliv na člověka a jeho organismus. Už šestnáct let vydává svůj Lunární kalendář. Zajímá se též o astrologii, chodí ráda do planetária, anebo na Petřín do hvězdárny. Většinu svého času tráví na své zahrádce se svým psem Bučíkem, kde načerpává inspiraci. Se svým manželem, hercem Janem Kanyzou má dceru Báru (nar. 1981), která se nedávno provdala do Ameriky.

Cucina_Rc

 

 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Den pro mou lásku
  Dobrý den, město
  Noc klavíristy
  Holka na zabití
 
  Namátková kontrola (TV film)
1969 Pan Tau (TV seriál)

TV pořady

2007 Dobrá rada nad zlato (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář