Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdeněk Srstka

Zdeněk Srstka,*26.9.1935 - herec, kaskadér, moderátor

 

Zdeněk Srstka (* 26. září 1935, Praha) je český sportovec-vzpěrač, herec, kaskadér a moderátor. V roce 2010 byl přijat do Síně slávy.

Hrál většinou malé role v několika desítkách českých filmů, např. Ať žijí duchové!, Rozpuštěný a vypuštěný a dalších. Jeho herecké začátky jsou spojeny, tak jako u mnoha dalších českých kaskadérů, s parodickou komedií režiséra Oldřicha Lipského a scenáristy Jiřího Brdečky Limonádový Joe aneb koňská opera.

Vystupoval také v televizních seriálech, jako např. Četnické humoresky, Sanitka nebo O zvířatech a lidech. Známý je také ze zábavného televizního seriálu Možná přijde i kouzelník z 80. let 20. století nebo v poslední době z televizního pořadu o opuštěných zvířatech Chcete mě?

Jeho zřejmě nejslavnější rolí je však postava studenta večerní průmyslovky Mužíka ve filmu Marečku, podejte mi pero!, v níž pronáší proslulý výrok "Hliník se odstěhoval do Humpolce". Má však za sebou mnoho rolí v českých filmech, zejména komediích (Rozpuštěný a vypuštěný, kde pronáší památnou hlášku "kachny...kachny...kachny...", dále např. Parta hic, Adéla ještě nevečeřela, Volání rodu, Kulový blesk, a mnoho dalších )

Je podruhé ženatý. Z prvního manželství má syna Jířího Srstku, který byl v letech 1993 – 2001 ředitelem Národního divadla.

Sportovní kariéra
Závodně se věnoval vzpírání. V roce 1957 vybojoval bronzovou medaili na mistrovství Evropy, v roce 1960 startoval na letních olympijských hrách v Římě, kde obsadil 9. místo z 20 startujících.

 

zdroj Osobnosti,cz

1. června 2015 • 05:00

Chudák Zdeněk Srstka: Zhubl 19 kilo trápením!

Zdeněk Srstka je o neuvěřitelných 19 kg lehčí.
Zdeněk Srstka je o neuvěřitelných 19 kg lehčí. (Aha! – Petr Novotný)
 
 
 
 
 

 

Šel ze 112 kil na 93. Zdeněk Srstka, kterého čeká v září osmdesátka, má za sebou smutné období. Žena Alenka musela do nemocnice kvůli poraněné páteři, umřel mu pes Andy a pak i kocour Bobo.

 

Doma bylo hodně smutno. „Všechno se to sešlo. Tak to bývá,“ říká Zdeněk. Na dovolené u moře spadl na jeho manželku ze schodů nějaký hromotluk. Drobná žena to odnesla. „Musela jsem do nemocnice. Když jsem se vrátila, bylo tam bez našich čtyřnohých kamarádů hrozně prázdno. Ale Zdeněk si ve svém věku už nechce nezodpovědně pořizovat další zvířata,“ řekla Aha! Alena.

Navíc taky skončilo natáčení Doktorů z Počátků, kde Srstka hrál. Jedinou radostí manželů Srstkových se tak staly letos na jaře nové mariášové karty. „Kartářka Jana Skálová mě oslovila, abych jí je namalovala. Měla jsem hodně námětů a Zdeněk mi pomáhal je vytřídit. Měli jsme tak aspoň nějakou zábavu,“ přiznala Alena.

autor hoh

Zdroj Aha,cz

Hereckému drsňákovi, který umí být hravý a přítulný, byste osmdesátku netipovali: Vitální je i díky svému vnukovi

18. listopadu 2015 21:59

Moderátor, kaskadér, herec i sportovec Zdeněk Srstka, kterého diváci znají z pořadu Chcete mě?, kde umí originálním způsobem divákům udat i toho nejzanedbanějšího opuštěného pejska, nedávno oslavil už osmdesáté narozeniny.

Jen málokdo by mu však tento požehnaný věk tipoval, protože pořád vypadá velmi dobře a je v neuvěřitelné formě. Srstka své narozeniny dodatečně oslavil na vernisáži výstavy obrazů své manželky Aleny v Galerii Portheimka.

Herec, kterého znáte i díky větě „Hliník se odstěhoval do Humpolce“ z komedie Marečku, podejte mi pero!, se na vernisáži pochlubil také vyženěným vnukem Petrem, jenž je na svého dědu patřičně pyšný. Hlavní hvězdou večera ovšem přeci jen byla Srstkova žena Alena. Tu její muž neopomněl za její malířské umění náležitě pochválit.

„Víte, mně se obrazy mojí manželky moc líbí. Sleduji ji při práci a jsem i prvním rádcem, ovšem moc jí do toho nekecám. Ve škole jsem měl z kreslení čtyřky, takže si dokážete představit, jaký jsem odborník na malování. Jo, ale musím se pochlubit, mou školní doménou bylo rýsování, které vždy učitelé ohodnotili jedničkou. Takže malovat už nikdy nebudu, jen kdyby chtěl někdo uspořádat moji výstavu krychlí, kvádrů nebo obdélníků, tak do toho bych šel,“ uzavřel s úsměvem Srstka. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář