Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdeněk Maryška

Zdeněk Maryška,*17.4.1947 - herec

Na jevišti Divadla Na Fidlovačce ho můžete vidět v inscenacích: Dům čtyř letor, Eva tropí hloupostiŠumař na střeše.

Datum narození (nebo alespoň znamení podle zvěrokruhu)
17. 4. 1947 (Skopec)
Rodiště
Mariánské Lázně
Nejmilejší místo nebo kraj
Praha - Mariánské Lázně - New York - Vysočina… a mnoho dalších míst
Divadelní průprava
JAMU, Brno
Minulá divadelní angažmá
Plzeň - Státní divadlo, Brno - Goodman Theatre, Chicago - Actors´ Studio, New York
Nejvýznamnější divadelní role (kromě těch, které hrajete Na Fidlovačce)
Oidipus Rex (Sofokles) - Petrucio (Zkrocení zlé ženy) - Starbuck (Obchodník s deštěm) - McMurphy (Kukaččí hnízdo) - Thyl Ulenspiegel ad.
Film
Pasáž (J. Herz)
Televize
A. Strindberg: Otec aj.
Nejmilejší knížka z dětství
E. de Amicis: Srdce
Nejmilejší spisovatel
Foglar, Verne
Nejmilejší dramatik
Čechov, Albee aj.
Oblíbená květina
Růže
Oblíbený nápoj
Povícero, ale žádný tvrdý alkohol
Kým nebo čím byste chtěl(a) být v případě inkarnace
Toť otázka!

 
zdroj Divadlo Na Fidlovačce,cz

Nikdo z těch, kdo vystupuje na jevišti Divadla Na Fidlovačce, tady není v trvalém angažmá. To znamená, že herci (stejně jako režiséři, scénografové, dirigenti, choreografové a další umělečtí pracovníci) uzavírají na každou jednotlivou inscenaci tzv. smlouvu o dílo. Nicméně se během uplynulých sezon vytvořil už stabilní okruh hereček a herců, kteří oprávněně považují Fidlovačku za svou domovskou scénu. S nimi se totiž naše publikum setkává nikoli jen příležitostně či výjimečně, nýbrž průběžně. Pro mnohé z nich začala spolupráce s uměleckým ředitelem Divadla Na Fidlovačce Tomášem Töpferem vlastně už o pár let dříve na Pražském hradě, kde se v jeho režii hrály Pašije (v bazilice sv. Jiří) a Shakesperova tragédie Romeo a Julie (na nádvoří Nejvyššího purkrabství).

Rozhodli jsme se, že Vám naše herecké "stálice" přiblížíme prostřednictvím dotazníku. Každý účastník jej vyplnil nebo vyplňuje dle vlastní libosti i dle svého naturelu: někdo vážně, někdo místy polovážně a někdo převážně s humornou nadsázkou. Domníváme se, že právě tato "Ich-forma" vypovídá o každém z dotázaných více než neosobní sdělení.

Helena Šimáčková

 

Zdeněk Maryška se dva roky před sedmdesátkou vrhnul do manželství.

Zdeněk Maryška se dva roky před sedmdesátkou vrhnul do manželství. Profimedia.cz

Nikdy není pozdě: Český seriálový herec se v 68 letech oženil na Jadranu

31. července 2015 8:58

Důkazem toho, že láska kvete i ve zralém věku, je známý herec a dabér Zdeněk Maryška, který se dva roky před sedmdesátkou stal opět ženáčem. Svatbu navíc zrealizoval v zahraničí.

Herec, který se objevil v seriálech Vyprávěj, Expozitura či Vraždy v kruhu, vyrazil na dovolenou do Chorvatska s překvapivým záměrem. Na Jadran se nepřijel jen slunit, ale vstoupil zde do manželského svazku s jednašedesátiletou kolegyní z herecké branže Hanou Středovou, s níž tvoří pár už 20 let.

„Chtěl jsem to nějak jinak. Tak jsem svatbu připravil tajně na náš pobyt u moře. My s Hankou totiž přes rok vůbec nemáme čas,“ prozradil Blesku novopečený manžel, jehož první ženou byla Miriam Vránová, sestra slavnější Gabriely Vránové. Také jeho nová manželka má za sebou manželství s hercem, jímž byl Miroslav Středa. 

Adam Chromý, Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář