Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zbyněk Fric

 Zbyněk Fric,*8.4.1971 - herec

Tento muž, který se narodil 8. Dubna roku 1971 v Bystré u poličky, je skutečně renesanční člověk a všestranný umělec. Kromě filmového a televizního herectví se věnuje herectví muzikálovému, divadelnímu dále baletu i zpěvu. Před tím než byl přijat na Pražskou DAMU, tak vystupoval dva roky v Horáckém Divadle v centru kraje Vysočina v Jihlavě. Ovšem z DAMU z neznámých důvodů po dvou letech odešel.

Jeho první, ale pro mnohé diváky možná i nejvýraznější televizní rolí, byl jeden ze sedmi cowboyů z oblíbeného seriálu Hynka Bočana ZDIVOČELÁ ZEMĚ, který čeká na České Televizi již čtvrtá repríza a zároveň i zbrusu nová čtvrtá řada. Zahrál si usměvavého, koně milujícího mladíka Petra, kterého jeho seriálový kolega Václav „Cassidy“ (Jiří Langmajer) podle jeho oblíbených rodokapsů, překřtil na „Smajla“ (Smile=úsměv). Zde se potkal s mnoha špičkami českého herectví (Vladimír Ráž, Josef Sommer, Oldřich Vlach, Jan Hartl, Martin Dejdar, Jiří Schmitzer, Jiří Lábus a s mnoha jinými). Jistě zde přebral mnoho zkušeností a získa oblibu fanoušků i režisérů, protože další seriály na sebe nenechaly dlouho čekat. Bohužel se ze doposud nedokázal vymanit z nálepky seriálový herec, protože v jeho herecké biografii najdeme z drtivé většiny pouze TV seriály. Jmenovitě TŘI KRÁLOVÉ, STŘÍBRNÁ PARUKA, DEN KDY NEVYŠLO SLUNCE, POSLEDNÍ SEZÓNA a SVĚTLA PASÁŽE. Především pak ale, v seriálu TV Prima RODINNÁ POUTA, potažmo VELMI KŘEHKÉ VZTAHY, kde jsi zahrál bratra jednoho z hlavních hrdinů intrikánského Ing. Roberta Krátkého (Jan Révai) gaye a cvičitele Pufa.

Jeho převážnou pracovní náplní, jsou však muzikály. Zahrál si nemalé role ve většině nejznámějších dílech předních českých skladatelů, režiserů a choreografů. Z nejznámějších jmenujme například Christ Superstar (Šimon Zélótes), Dracula (Steven, mnich), Hello Dolly (Ambrosius Kemper), Pomáda (Danny), Starci na chmelu (Honza), Krysař (Jakub) a Edith Piaf (Vypravěč), Kleopatra (Marcus Antonius), Rebelové (Šimon), Tři mušketýři (Buckingham, Rochefort). Z dalších například 451° Fahremheita (Montag), Sny z Nového Yorku, Golem ( Štěpán Skotnica), Angelika (Peyrac, básník Špína). Spolupracuje s baletem Národního Divadla Praha. Vystupoval i v opeře a věnuje se činohře.

zdrojČSFD,CZ

 

Antonín "ventil9" Venský

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář