Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vojtěch Blahuta

Vojtěch Blahuta,*5.1.1986 - herec

 

Vojtěch Blahula se narodil 5.1.1986 ve Frýdku-Místku. Zde se také poprvé seznámil s ochotnickým souborem,v němž jeho maminka Šárka Blahutová zastávala a dodnes zastává post první herečky. Značně ovlivněn obrovským zápalem pro divadlo celého souboru Čtyřlístek, rozhodl se připravovat na přijímací zkoušky. Byl přijat, a pod vedením herečky Alexandry Gasnárkové a režiséra Bedřicha Jansy roku 2005 absolvoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Během čtvrtého ročníku však již hostoval spolu se svými kolegy v muzikálu Šakalí léta v Národním divadle moravskoslezkém, kde také, po boku své profesorky, ztvárnil jednu z hlavních rolí. To mu nepochybně zajistilo angažmá v činoherním souboru. V něm strávil dvě sezóny. Poté přijal nabídku na angažmá do činoherního souboru Městského divadla Brno.

Autor: sabus-95

zdroj Osobnosti,cz

Vojtěch Blahuta (5.1.1986)

Vojta BlahutaVojta pochází z Frýdku-Místku. Světu divadla nenávratně propadl díky amatérskému spolku Čtyřlístek, ve kterém hrál spolu se svou maminkou. Později vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě (hudebně-dramatický obor) a ve stejném městě záhy nastoupil do angažmá Národního divadla moravskoslezského, kde působil dva roky. Od sezóny 2007/2008 je členem činoherního souboru Městského divadla Brno, přičemž v Ostravě zároveň studuje tanec (opět na Janáčkově konzervatoři).

Poprvé se na divadelních prknech MdB objevil v muzikálové baladě Markéta Lazarová, kde zdařile ztvárnil postavu Kristiána, syna německého hraběte. Nepřehlédneme ho ani v dramatu Smrt Pavla I. (vojenský sluha Feďa či Voják), v inscenaci Tři mušketýři (Bazin a Zdeněk Drahorád), v pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků (Šmudla) či v tragikomedii Deník krále (Rigi), hraje též jednoho z Granátníků v muzikálu Červený a černý a Swing v muzikálu Peklo. Při tvorbě inscenace Deník krále pomáhal také jako asistent režie.

Obrovskou hereckou příležitost dal Vojtovi režisér Zdeněk Černín, když jej obsadil do role citově vyprahlého dospívajícího chlapce Alana Stranga v současném anglickém dramatu Equus. Je to Vojtova zatím největší role v Brně a za svůj úctyhodný výkon bývá často chválen kritiky i laickým publikem.

Vojta jako KristiánVojta však z Ostravy neodešel kvůli nedostatku hereckých příležitostí, právě naopak, v Národním divadle moravskoslezském patřil k oblíbeným a obsazovaným členům souboru. Z jeho tamních rolí jmenujme Moudrého králíka (Nepohodlný Indián), Bratra Sílu (Molière), Milouše (Saturnin), Paparazza (Sladký život), Honzíka, Gulinariho (Strakonický dudák), Flamanda (Vůně peněz aneb Turcaret), Pavliho (Řek Zorba) či Standu Botičku (Zvonokosy). Ve velké úloze zazářil a přízeň ostravských divaček získal ještě během čtvrtého ročníku konzervatoře coby Kšanda v muzikálu Šakalí léta, nastudovaném také ostravskou činohrou.

Kromě divadelních zkušeností má za sebou dvě zkušenosti filmové - objevil se v dvoudílném televizním dramatu Kobova garáž (natočeno 2003) a v celovečerním filmu Milenci a vrazi (2004).

Vojta miluje hru na klavír a mezi jeho vysněné role patří Amadeus či Malý princ.
 

 

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář