Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlado Štancel

Vlado Štancel,*3.9.1964 - herec, redaktor, moderátor

Mgr. Vladimír ŠTANCEL

1990 - promoce na AMU Praha /obor loutkoherectví/

1992 -spolupráce s divadlem MINOR /napsal jsem a režíroval několik divadelních inscenací/
1992-4 -autorská spolupráce s Miloslavem Šimkem v divadle Jiřího Grossmana
1994 -spolupráce s redakcí publicistiky ČT /redaktor a režisér pořadu Černé ovce/
1997-9 -umělecký šéf divadla MINOR

1998 -od konce devadesátých let minulého století jsem napsal pro ČT několik TV scénářů /původní TV inscenaci „Peklem s čertem“, adaptace povídky O´Henryho „Podle svých zásad“ do cyklu nadměrných maličkostí, ve spolupráci s M.Donutilem několik tv scénářů do cyklu „3+1 s Miroslavem Donutilem“.

2006 - od ledna tohoto roku moderoval a spolupracoval na přípravě a dramaturgii nového publicistického pořadu ČT „Testoviny“, na jehož vzniku jsem se autorsky podílel /vysílala ČT 24, některé reportáže přebíral pořad Černé ovce/. V současnosti je pořad Testoviny součástí pořadu Černé ovce.

Jazykové znalosti
němčina, ruština
Vlado Štancel se narodil 3.9.1964 v Bratislavě. Vystudovaný loutkoherec začal profesionálně spolupracovat s divadlem a televizí v roce 1990. Dnes jako režisér spolupracuje s pražským divadlem Minor. V letech 1997 - 1999 byl jeho uměleckým šéfem. Ve filmu se objevil v roce 1993 jako psycholog ve snímku Kanárská spojka a především v hlavní roli snímku Mezi námi přáteli, který rovněž režíroval a napsal. Reportáže Černých ovcí natáčí od roku 1993. Po celou dobu existence magazínu Testoviny byl jejich spoluautorem a moderátorem. Nyní moderuje pořad Černé ovce. Vlado Štancel je mužem mnoha profesí - herec, režisér, scénárista, spisovatel, reportér, dramaturg a moderátor. V současné době připravuje svůj další film Rekvalifikace (2009 - 2010).
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář