Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vladimír Dvořák

Vladimír Dvořák,*14.5.1925 - 28.12.1999 - herec, textař, scénárista

 

Vladimír Dvořák se narodil 14.května 1925 v Písku. Tento charismatický textař, konferenciér, scénárista i příležitostný herec byl příkladem dobře vychovaného bohéma. S klasickým vzdělaním se dostal nejprve na Fakultu žurnalistiky Vysoké školy politické a sociální, kde nebyl spokojen s mnohým a proto již po prvním ukončeném roce odešel na Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy, kde se pokouší studovat sociologii a estetiku. Ani tam však příliš dlouho nesetrvá a ukončuje studium po uzavřeném druhém ročníku. Jak sám později přiznal ve své autobiografii, "když to tak vezmete, mám vlastně ukončené bakalářské studium, tak co.!" Promluvila tolik pozitivistická nátura Vladimírova. Dlouhou dobu žil v Praze 4 na sídlišti Novodvorská.

Autor: dg, leppilampi

zdroj Osobnosti,cz

15. května 2015 • 12:00

Vladimír Dvořák (†74) by včera oslavil 90: Tohle je jeho klan! Na své blízké by byl velmi pyšný

Vladimír Dvořák objevil v Jiřině Bohdalové komediální talent, s pořadem Televarieté bavili televizní diváky dlouhé roky.
Vladimír Dvořák objevil v Jiřině Bohdalové komediální talent, s pořadem Televarieté bavili televizní diváky dlouhé roky. (Foto Aha!: Petr Novotný, Daniel Černovský, ara a reprofoto ČT)
 
 
 
 

Jeho vtipným scénkám s Jiřinou Bohdalovou (84) se lidé smějí dodnes, stejně jako stále poslouchají písničky, k nimž napsal text. Vladimír Dvořák (†74) z Televarieté byl bavič, scenárista, moderátor i herec. A také byl součástí velké rodiny, v níž je hodně slavných jmen. Dvořák, který vášnivě rád vařil, by si je jistě, kdyby mohl, pozval k jednomu stolu.

 

Vladimír Dvořák (†74) napsal desítky písňových textů, jako Váš dům šel spát, Až na severní pól, Tam, kde šumí proud, a bezpočet scénářů zábavných pořadů. Veleúspěšné Televarieté se reprízuje dodnes. Objevil taky specifický komediální talent Jiřiny Bohdalové.

Na sklonku života nestora televizní zábavy srazilo na přechodu pro chodce auto. I když měl zdevastovanou nohu, dostal se z toho a vrátil se ještě na jeviště. Pak jej ale začalo zlobit srdce. Na Vánoce 1999 ho vezla sanitka do nemocnice na Karlově náměstí, ovšem už v ní začaly Dvořákovi selhávat postupně všechny orgány. Zemřel takřka symbolicky 28. prosince 1999, tedy jen 3 dny před Silvestrem, kterých v televizi tolik připravil. Včera by oslavil devadesátku.

autor höh

zdroj Aha,cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář