Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vilém Besser

Vilém Besser,*2.12.1930 - 27.10.1985 - herec

 

Vilém Besser, známý jako Míla Besser byl český herec.

Svou hereckou kariéru zahájil v zájezdovém souboru Divadla československé armády, resp. Ústředního divadla Československé armády (1953 – 1955), pak vystřídal několik regionálních scén. Nakonec zakotvil zhruba na dvacet let v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého v Praze na Smíchově, kde působil v letech 1961 až do své předčasné smrti v roce 1985.

V československém filmu si zahrál celou řadu rolí a téměř vždy se jednalo buďto o role vedlejší či epizodní. V době svého mládí hrával různé optimisticky naladěné mladíky, kteří se věnují socialistickému budovatelskému úsilí. Později často hrál i vážnější úlohy, policisty, pedagogy, různé funkcionáře, apod.

Autor: videofil

zdroj Osobnosti,cz

21. června 2014 • 12:00

Smutný osud ženy Viléma Bessera: Bude umírat stejně jako její manžel!

Manželka Miroslava Bessera Miroslava.
Manželka Miroslava Bessera Miroslava. (ara)
 
 
 
 
 

V nedožitých 55 letech podlehl herec Vilém Besser rakovině. Stejný osud teď bohužel čeká i jeho manželku Miroslavu (67). Ortel lékařů byl neúprosný… Besserová se ale nevzdává tak snadno!

 

Pohled na nemocného manžela musel být opravdu vysilujícím a smutným zážitkem. Teď bohužel čeká Miroslavu ten samý boj. „Vím, co mě čeká,“ řekla odvážně v deníku Blesk.

„Nejhorší je, že si nemohu dělat iluze. Mám k té nemoci stejný přístup, jako měl můj Míla nebo mí kamarádi Boris Rösner i Vladimír Dlouhý. A nechci ani chvilku, co mi zbývá do finiše, promarnit. Už se nezlobím na ty, co mi ublížili, jen se usmívám,“ říká Miroslava, pro kterou se najednou staré křivdy staly marginální záležitostí.

Její muž zemřel ve velkých bolestech v roce 1985. Poté, co se Besserová dozvěděla svou diagnózu, soustředí se na psaní scénářů a knih. Těch má kontě dokonce 29 a vychází jí třicátá. „Krátila jsem si při psaní čas, který mi zbývá do konce,“ uzavírá Miroslava.

Autor:  hoh, mpa

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář