Jdi na obsah Jdi na menu
 


Václav Vorlíček

Václav Vorlíček,*3.6.1930 - scénarista, režisér

 

Václav Vorlíček je jeden z nejúspěšnějších českých filmových režisérů a scenáristů. Nejčastějším jeho spolupracovníkem byl spisovatel a scenárista Miloš Macourek.

zdroj Osobnosti,cz

Smutný Václav Vorlíček: Chtěl navštívit Brejchovou! Odpověď? Nechce nikoho vidět...

Jana Brejchová prý žádné návštěvy nepřijímá. Smůlu měl i režisér Vorlíček.
12. června 2014 ● 07:01

Jakmile v Blesku uviděl režisér Václav Vorlíček (84) první snímek své kamarádky Jany Brejchové (74) po kolapsu, rozhodl se, že by ji rád navštívil na Malvazinkách, kde se herečka už 9 měsíců zotavuje. Dočkal se ale odmítnutí.

 

 

Královna z Arabely. To je nejslavnější pohádková role, kterou pod Vorlíčkovou taktovkou Brejchová natočila. „S Janou jsme byli dobří přátelé a velice dobře se nám spolupracovalo. Proto jsem ji chtěl vidět a zavzpomínat na staré dobré časy,“ řekl režisér Blesku.

„Oslovil jsem proto dceru Terezku, jestli by mi dala číslo na maminku, že bych ji rád navštívil. Ale řekla mi, že Jana telefon nemá a žádné návštěvy nepřijímá,“ stýská si Vorlíček, který se sám letos pral se zdravotními problémy. „Mrzí mě, že Jana nechce nikoho vidět, ale pravděpodobně touží po klidu. Nezbývá, než to respektovat,“ dodává smutným hlasem.

Autor: lbp
zdroj Blesk,cz
10. prosince 2014 • 05:00

Rozhádaní režisér Vorlíček a nemocná »Popelka« Šafránková: Rakovina je zase sblížila!

 

„Všechno to nepříjemné, co mezi námi bylo, je zapomenuto! A Libušce držím moc palce, ať zase brzy vyskočí na obě nohy,“ řekl deníku Aha! Vorlíček. Když se režisér dozvěděl, že je herečka po operaci, okamžitě volal k nim domů. „Chtěl jsem Libušku podpořit skrz Pepíka Abrháma. Říct, že na ně moc myslím a že už se na Libušku nezlobím, že nedodržela slib a nepřišla na natáčení dokumentu. Oni mají ale pevnou linku vypnutou a mobily na ně nemám,“ vysvětlil režisér, kterého rakovina Šafránkové přímo vyděsila.

„Neznám člověka, který by žil zdravěji než ona. Přímo mě děsí, jak se taková hnusná nemoc může uhnízdit v tak zdravém těle,“ pokračoval Vorlíček, který s Šafránkovou točil »Oříšky« před 41 lety.

„Tehdy to byla pro ni doslova štvanice. Jestli takhle pracovala celý život, možné je, že se tělo začalo bránit...,“ přemítá režisér. Libuška prý mohla hrát Popelku jedině pod podmínkou, že nezruší jediné představení v Činoherním klubu! „A protože tam neměla alternaci, točila den v Německu, letěla do Prahy, večer hrála v divadle, vyspala se pár hodin a prvním letadlem zase do Berlína. A to se pořád opakovalo,“ vysvětlil režisér.

Princ Pavel Trávníček (64):
„Právě se procházím po zámku Moritzburg, kde RTL točí dokument o pohádce. Jsem přesvědčen, že to Líba zvládne. Je to silná osobnost, která v sobě vždy dokáže najít sílu. A já jí v tom teď podpořím. Jakmile s vámi domluvím, proběhnu se několikrát po schodech, kde Popelka ztratila střevíček, a budu na ni úpěnlivě myslet...“

Princův rádce Vítězslav Jandák (67):
„Držím Libušce moc palce! Věřím, že se z toho určitě dostane a vybojuje si zdraví. Je silná a rozumná, že navštěvovala lékaře a nekašlala na to. To mě do nemocnice nikdo nedostane. Proto taky teď tady doma trpím a v posteli zápasím se čtyřicítkami horečky. Nemůžu ani dýchat, asi to je zápal plic... “

zdroj Aha,cz

 

Režisér legendární Popelky (85): Zdraví slouží, hlava taky, ale nohy zlobí. Musí na operaci

19. prosince 2015 9:50

Nikdo si nedovede představit Vánoce bez legendární Popelky s Libuškou Šafránkovou. Režisér pohádky Václav Vorlíček se na ni nikdy nedívá. "To bych byl divný, když ji dávají asi popadesáté," řekl Super.cz se smíchem slavný režisér, který letos v červnu oslavil 85. narozeniny.

"Zdraví slouží, hlava taky, nohy zlobí. Už mám dohodnutou operaci kyčle, odsunuju to na jaro, až bude pěkně. Je nutná rehabilitace, tak aby už nebylo nebezpečí náledí. Budu chodit nějakou dobu o berlích, tak bych sebou nerad praštil," prozradil Vorlíček, kterého letos v lednu srazilo auto.

"To s kyčlí nic neudělalo, to jsem byl jen omlácený ze všech stran, nic kupodivu nebylo zlomeného. Pak se zvolna ztrácely fialové fleky, kterých jsem měl po celém těle opravdu hodně," vysvětlil režisér na křtu nového komiksu Zázrak. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář