Jdi na obsah Jdi na menu
 


Václav Upír Krejčí

Václav Upír Krejčí,*13.10.1955 - herec,

 

Václav Upír Krejčí se narodil 13. října 1955 v Rakovníku. Vystudoval Ježkovu konzervatoř, obor pantomima, výrazové divadlo.
Od roku 1979 působil v Mimtriu. Diváci ho znají z pořadů Ivana Mládka, Možná přijde i kouzelník, působil také v Černém divadle F. Kratochvíla, v Divadle F. R. Čecha, v GAGu Borise Hybnera, v Semaforu. S Petrem Urbanem založil Nadnárodní divadlo Rudyho Pivrnce.

Je nositelem hlavní ceny na festivalu pantomimy v Litvínově (1979), jako zpěvák získal s písní "Ošklivý ženský nejsou" na Děčínské kotvě cenu diváků.
Hrál na bicí v kapelách Brutus, Meditace, Modré Hvězdy.
Objevil se i ve filmu (Lev s bílou hřívou, S čerty nejsou žerty, Učitel tance, Bathory,...). Dva roky byl dramaturgem TV Nova, je autorem dvou divadelních her, fotografuje, píše a vydává knihy a hudební nosiče.
Coby Dýza Boys vystupuje společně s Petrem Urbanem, Standou Hložkem, Mojmírem Maděričem a Ivo Pešákem. Vymýšlí projekty pro firmy, kampaně pro politiky, je zakladatelem spolku Něžná brutální poezie. Jediné, co prý neumí, je malovat.
Je ženatý (manželka Zuzana), má dvě dcery (Klára, Kristiana).

Autor: terezka31

zdroj Osobnosti,cz

24. září 2014 • 05:00

Bolestivá vzpomínka na Jiřího Sováka (†79): Kterého herce surově zmlátil holí?

Jiří Sovák dokázal být nerudný i vtipný.
Jiří Sovák dokázal být nerudný i vtipný. (: archiv)
 
 

 

V nadcházejícím úspěšném pořadu TV Barrandov Vtip za stovku si zavzpomínal na svého slavnějšího kolegu a spolupracovníka Jiřího Sováka Václav Upír Krejčí (58). A jak to u tohoto klauna bývá zvykem, jedná se o historky říznějšího obsahu. Shodou okolností oba herci vydali knihu v době společného natáčení filmu Divoké pivo. Krejčí si pořídil Sovákovu a chtěl mu udělat radost svou. To se ovšem přepočítal!


"Přišel jsem za ním s tou jeho, kterou jsem si koupil, jestli by mi ji podepsal a napsal věnování. 'Jenom podpis,' řekl. Pak jsem mu chtěl dát tu svoji knížku. 'Strč si ji do prdele,' řekl. Chtěl jsem mu jí dát do tašky, kterou měl u nohy, a on mě přetáhl tak, že jsem se skácel na tu tašku a vytryskly mi slzy. jel jsem domů, tam jsem probrečel celou noc. Třetí den mi volal, jestli bych s ním nejezdil po štacích," vzpomíná na hereckého velikána Sováka a jeho špatnou náladu Upír.

Autor:  moc

zdroj Aha,cz

Kdo je ten klučina na fotce?

Kdo je ten klučina na fotce? Foto: Archiv České televize

Poznáte blonďáčka na fotce? V dětství ho mlátil otec a byl svědkem toho, jak jeho děda utýral babičku

22. ledna 2015 10:03

Blonďáček na fotce je oblíbený bavič, herec, zpěvák i spisovatel, který vyrůstal v rodině bez lásky a pochopení. Nejenže ho bil otec, ale zároveň byl svědkem násilností svého dědy, který mlátil babičku. Populárního komika, který se s útrapami vyrovnal a dnes žije spokojeným rodinným životem, diváci znají z pořadů Ivana Mládka, Možná přijde i kouzelník či Semaforu. Byl také členem slavného seskupení Mimtrio.

 
 
 

Hochem na fotce je komik Václav Upír Krejčí (59), který se narodil v Rakovníku do rodiny, v níž nepanovaly zrovna hezké vztahy. Rodiče se neustále hádali, což mimo jiné pramenilo z toho, že pocházeli z rozdílných společenských poměrů. Matka se coby krásná dcera bohatého otce vdala velmi mladá za chudého soustružníka. Manželství nebylo vůbec šťastné a hádky, kterým byl přítomen i Václav Upír Krejčí a jeho o čtyři roky mladší sestra, byly na denním pořádku. Netrvalo dlouho a došlo i na fyzické násilí. Není divu, že se nakonec rozvedli.

„Táta nás strašně mlátil, převážně tedy mě, bylo to řezání hlava nehlava, až takové, že jsem měl pocit, že mi něco zlomil nebo urazil hlavu. Vždycky to bylo tak, že to bylo buď vyprovokované mámou, že jsem něco provedl a táta konal, nebo byl ve stavu, kdy jsem měl pocit, že o sobě neví,“ svěřil se Václav Upír Krejčí v pořadu České televize 13. komnata.

Krejčí hledal útěchu především v herectví, jemuž se od dětství věnoval. Chodíval na filmy a grotesky, jezdíval hrát divadlo, ale ani to nebylo rodičům po chuti. Často byl seřezán a otec ho dokonce zamykal ve skříni, aby nemohl chodit do divadelního kroužku. Největší lásku našel u babičky z tátovy strany, s níž měl krásný vztah. Další trauma ale zažil u rodičů své matky.

„Nejezdil jsem tam rád, protože děda byl tyran, byl to takový, dneska už můžu říct gestapáček, měl knírka, nosil těžkou lopatku na uhlí a tím všechno bouchal a mlátil,“ vzpomínal Krejčí na dědu. To nejhorší ale mělo teprve přijít.

„Byl jsem svědkem toho, kdy se naštval na babičku tak, že ji párkrát praštil lopatkou, a pak se zjistilo, že je mrtvá, ale dědu nezavřeli, protože zjistili, že je blázen, a zavřeli ho do blázince,“ pokračoval v temné zpovědi, která poběží na televizních obrazovkách v pátek večer.

Je až s podivem, že Václava Upíra Krejčího dětství negativně neovlivnilo. Nepěkné rodinné zázemí si vynahradil tím, že založil vlastní rodinu. A v té panují hezké vztahy. S manželkou Zuzanou má dcery Klárku a Kristianu. 

 

Anna Veškrnová, Super.cz

 

Známý český komik oslaví šedesátiny: Už skoro 20 let si barví vlasy a vousy, aby vypadal mladší

28. července 2015 8:53

S komikem Václavem Upírem Krejčím jsme se potkali na oslavě narozenin malíře Kristiana Kodeta. A vzpomněli jsme si, že on má vlastně letos jubileum. Jen jsme se sekli o deset let. Neoslaví padesátiny, jak jsme si mysleli, ale dokonce šedesátiny. Na to tedy rozhodně nevypadá.

"Dokonce jste mě trochu naštvali, že si myslíte, že mi bude padesát. Já se totiž snažím vypadat na čtyřicet a dělám pro to všechno. Barvím se, pořád se usmívám, žiju jen se svými dětmi, aby mne omlazovaly," řekl nám Upír, jenž je otcem jedenáctileté a patnáctileté dcery.

Přiznal, že si barví nejen vlasy, ale i vousy. "Jinak bych byl už úplně šedivý. Ale ty barvičky lezou dost do peněz a hlavně se pořád mění názvy. A s vousy je to ještě horší, protože rostou rychleji a obličej se také častěji myje, tak se musí také častěji barvit," svěřil nám. 

Gabriela Wolfová, Saša Šeflová, Super.cz

 
 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář