Jdi na obsah Jdi na menu
 


Václav Knop

Václav Knop,*6.10.1949 - herec

Václav Knop se narodil v Turnově v učitelské rodině. Vystudoval DAMU.

Po studiích působil postupně v divadlech: Vítězného února v Karlových
Varech, v Činoherním Klubu v Ústí nad Labem, 10 let (1984-1994) působil v Národním divadle. Věnuje se režii dabingu (např. Mezi námi děvčaty, Pod toskánským sluncem) i samotnému dabování. Nejznámější postavou, kterou daboval je Major Frank Burns s legendárního amerického seriálu M*A*S*H. Od 80. let se objevuje ve filmu, hrál řadu menších rolí např. ve filmech Mág, Hlučná samota, Nebojsa, Svědek umírajícího času, Jak básníci neztrácejí naději, Obsluhoval jsem anglického krále. Účinkoval v řadě televizních filmů: O podezíravém králi, Uzavřený pavilon, Tajemství, I ve smrti sami, Bankrotáři, Milovníci a v řadě televnizních seriálů: Rodáci, Dobrodružství kriminalistiky, Náhrdelník, Na lavici obžalovaných justice, Hop nebo trop, Zdivočelá země, Četnické humoresky. Jeho nejznámější rolí, kterou se vryl do pamětí diváků je postava namyšleného domácího a "profesora" tělocviku Jonáše v populárním televizním seriálu Hospoda.

Václav Knop podporuje i charitativní činnost. Svou tvář propůjčil obecně prospěšné společnosti Spokojený domov, která poskytuje pečovatelskou službu a osobní asistenci v domácnostech seniorů a zdravotně postižených a působí v okolí Knopova rodného Turnova.

Autor: petrnovak, ttttttttttttt

zdroj Osobnosti,cz

Pamatujete protivného domácího z Hospody? Takhle teď vypadá jeho představitel, který už je v důchodu

4. listopadu 2015 5:55

Pokud jde o českou produkci, herce Václava Knopa pamatujeme hlavně ze seriálu Hospoda, který se průběžně opakuje už roky. Takže nebyl problém jej poznat na jednom z večírků, kde se po dlouhé době objevil. Protivného domácího, který ztrpčoval život nájemníkům, máme pořád v živé paměti.

"Byla to role, kterou jsem dostal náhodou a na poslední chvíli. Ale zaplať pánbůh za to, protože režisér Jaroslav Dudek udělal z obyčejného sitkomu dílo. Je to velmi profesionálně odvedená práce, a když se na to dnes podíváte, a vidíte všechny seriály okolo, tak to má nějaký smysl. S kolegy jsme se báli, že to bude blbé, ale on říkal: Nebojte se, jednou budete slavní," vzpomínal Knop.

"Měl pravdu, Hospodu pořád opakují, jen je smutné, že už nám řídnou řady. Odchází jeden za druhým a já, doufám, přijdu na řadu až poslední," dodal. Jinde než v Hospodě jsme herce moc nezaznamenali. "Je to zvláštní, ale já jsem asi slavnější venku než tady. Jsem schopný naučit se text v cizích jazycích, takže dělám hodně pro Němce, Angličany a tak," vysvětlil.

"Občas něco natočím v televizi, chviličku jsem učil na škole a založil jsem si nakladatelství. Jsem v penzi, a mám ji tak velikou, že si můžu dovolit dělat, co chci. Je to nádherné, je mi krásně. Vydávám knížky, dělám si audioknihy, protože to umím. Jsem schopný si to všechno namíchat. Mám mladou ženu, mladého syna. Mám se dobře," uzavřel. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář