Jdi na obsah Jdi na menu
 


Václav Jílek

Václav Jílek,*27.3.1981 - herec

 

Václav Jílek se narodil v roce 1981, je to rodilý pražák, herec, který si v poslední době nemůže stěžovat, na nezájem režisérů. Jde ze seriálu do seriálu a v poslední době točí i velké role. Na začátku všeho vychodil základku, byl v Dismanově, rozhlasovém dětském souboru, vystudoval gymnázium a aby měl nějaké předpoklady k herectví, musel vystudovat DAMU, kde mu dělali profesory Hlavica, Šiktancová a Málková. Kde jej můžeme dnes vidět na živo? Především v divadle a to přímo na Vyšehradě, kde alternuje s Kryštofem Hádkem, v inscenaci Kutloch. Tato inscenace hry se chystá i v novém divadle Studia DVA, na Václavském náměstí. Počkáme si. O čem hra říká, v nákupním středisku, v kotelně, se sejdou chlapi, je to v době, kdy jejich ženy nakupují. Není to moc dávno, kdy hrál poručíka Kalendu v mini seriálu Ach ty vraždy! ( 2010). A zde hraje vnuka, a to přímo Jiřině Bohdalové, která mu pomáhá, v objasňování případů a my diváci jsme si seriál oblíbili. V současné době je plně vytížen, účinkováním ve velice diváckém seriálu Doktoři z Počátků, ( 2013), kde hraje terapeuta, Oldřicha Bílka. Učinkuje v divadle Na Jezerce, hraje ve hrách Jeppe z vršku, Večer tříkrálový, Charleyova teta.
Herec je na volné noze, tak je velice rád, že je o něj zájem, seriál stíhá film a k tomu divadlo, loni se zůčastnil Letních shakespearovských dní. Když mu nabídl režisér Jiří Menzel roli, ve svým filmu Donšajni, je samozřejmé, že to se neodmítá. Ikdyž film na premiéru teprve čeká, je o něj na festivalech zájem. Se svou přítelkyní, se kterou se poznal v Liberci v angažmá, v divadle F. X. Šaldy, již plánují svatbu.
Dále jsme herce Václava Jílka mohli vidět : seriály Dobrá čtvrť ( 2004), Kriminálka Anděl ( 2008), Muži v naději ( 2011), vánoční pohádka Micimutr ( 2011), v thrilleru Stín smrtihlava ( 2012),

Autor: jarda53

zdroj FDb,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář