Jdi na obsah Jdi na menu
 


Václav Glazar

Václav Glazar,*9.10.1952 - herec

 

Herec a kabaretiér Václav Glazar je původní profesí televizní scenárista a dramaturg. V České televizi pracoval v tvůrčí skupině Čestmíra Kopeckého, kde připravoval pořady Český film a Bio Illusion. Působil rovněž na TV Prima v redakci zábavy, kde se podílel na vzniku oblíbených Beneficí známých herců a chystal estrádní pásma (mimo jiné k osmdesátinám herečky Stelly Zázvorkové divácky vděčnou Párty se Stellou).

Před osmi lety založil spolu s Jaroslavem Čejkou a bývalou tanečnicí Národního divadla Jiřinou Kottovou v pražské Trojické ulici kabaret Srdce a kámen. Kromě toho, že je jeho principálem a uměleckým šéfem, zde vystupuje jako konferenciér, zpěvák i představitel ženských rolí (pod pseudonymem Vendula). Když ho v jednom z divadelních výstupů viděl režisér Zdeněk Troška, okamžitě Glazara obsadil jako Matku představenou do prvního Kameňáku.

Václav Glazar si zahrál také ve filmu Rok Ďábla a diváci ho spatří rovněž v lidové komedii Kameňák 2. Ve "dvojce" už ne jako jeptišku, ale coby mafiána Karla. Václava Glazara jsme mohli vidět také na televizní obrazovce v Salonu Cimrman, kde vytvořil postavu zástupce rakouského profesora Fíglera, známého cimrmanologa Vencla Glázra.

zdroj Osobnosti,cz

Václav Glazar

Václav Glazar Foto: Kameňák

Hvězda Kameňáku má problémy se srdcem a mozkem. Bez kyslíku by už zemřela!

1. srpna 2014 11:56

Jeden zdravotní problém za druhým sužuje hvězdu všech čtyř dílů Kameňákuů Václava Glazara, kamaráda Heleny Růžičkové a filmového představitele matky představené. Po mnoha operacích má bohužel velké problémy s okysličováním krve a nyní nedá bez čtyřiadvacetihodinového přísunu kyslíku ani ránu. „Jsem vězeň ve svém vlastním bytě,“ prozradil Super.cz.

Problémy začaly Glazarovi po operaci. „Bohužel se to stává často, že se pak pacientům začne nedostatečně okysličovat krev. Jsou to spojené nádoby. Kvůli tomu pak špatně pumpuje srdce, ani mozek není okysličovaný, a člověka to likviduje. Kolaboval jsem a proč se to děje, zjistili až v dalším špitále. Od té doby musím mít kyslík stále u sebe,“ řekl nám herec.

„Kdybych ten kyslík neměl, brzo omdlím. Když jsem třeba v restauraci a na chvíli ho nemám, začne se mi dělat zle, špatně mluvím, jsem unavený. Okamžitě to na sobě pocítím. Lékař mi však slíbil, že když budu vzorný pacient, po půl roce bych se snad přístroje mohl zbavit. I když mám i přenosnou verzi, je to hrozné omezení, tak se snažím být poctivý a dodržovat léčebný režim,“ uvádí.

Glazar se nedávno vrátil z nemocnice, kde byl právě kvůli potížím s dýcháním. Musel odtamtud ale předčasně utéct. Nedostatečná hygiena ve špitále totiž prý zapříčinila, že dostal opět do nohou nepříjemné kožní onemocnění, takzvanou růži. „České zdravotnictví jde z kopce. Nemocnice, v které jsem byl, je v dezolátním stavu. Věřím ale, že se ze všeho znovu brzo dostanu, a na podzim, kdy by se měl natáčet pátý Kameňák, už zase budu Jura,“ uzavřel Václav Glazar. 

David Zápal, Super.cz

Bez přístrojů by zemřel: Hvězda Kameňáku Glazar je závislý na dýchacím přístroji a trpí nesnesitelnými bolestmi

13. listopadu 2015 18:03

Je vězněm ve svém vlastním bytě a nebýt přátel a zázraků techniky, už by dávno zemřel! Řeč je o Václavu Glazarovi (69), herci, kterého proslavila role matky představené a následně i mafiána Karla ve čtyřech Kameňácích. Ten přes svůj vážný zdravotní stav souhlasil i s rolí ve finálovém snímku série, ve Vánočním Kameňáku.

Glazar byl loni na operaci, po které začal mít problémy s okysličováním krve. Lékaři mu sice slíbili, že se dýchacího přístroje do půl roku zbaví, zatím ale čeká marně. K tomu se přidaly příšerné bolesti páteře, s kterou by měl jít na operaci, ale právě kvůli dýchacím potížím zatím nemůže.

A to vše se projevilo i na natáčení.

„Produkce se o mě úžasně starala, mysleli na to, abych měl pohodlí. Jen se hádali, jestli by měl být ve scéně kyslík nebo ne, já bych to podstoupil i bez něj, ale nakonec to zakomponovali do role. Přesto to pro mě bylo náročné, protože bych nutně potřeboval na operaci s prasklým bederním obratlem. Točili jsme od sedmi ráno do čtyř do rána následujícího dne a opravdu jsem trpěl bolestí,“ tvrdí Glazar, který doufá, že už brzy se jeho stav změní.

„Pro mě bylo natáčení hrozně nebezpečné i v tom, že režisér F. A. Brabec s manželkou měli šílenou chřipku. Prskali kolem sebe milióny bacilů. Ale byl jsem nadšený, hrozně rád jsem se dostal mezi lidi. Jinak jsem opravdu pořád jen doma,“ řekl nám Václav Glazar k natáčení v novém pavilónu kladenské nemocnice.

Glazara ve Vánočním Kameňáku navštíví vnuk (Vincent Navrátil) a Alice Bendová. „Dali mi zlaté povlečení, doutník a víno. Ale to byla ve skutečnosti jen voda, podvedli mě, parchanti,“ dodal s nadsázkou. 

David Zápal , Super.cz

 

 

Václav Glazar v prvním Kameňáku (2003) a v roce 2015

Václav Glazar v prvním Kameňáku (2003) a v roce 2015Foto: Kameňák

Nemocná matka představená z Kameňáku: Vykašlali se na ni přátelé a neopouští byt!

24. července 2017 5:55

Představitel matky představené v prvním Kameňáku Václav Glazar (64) se už přes pět let potýká s vleklými zdravotními problémy. Tělo se mu dostatečně neokysličuje, proto je na přístrojích a prakticky vůbec nemůže opustit svůj byt. Přiznal, že mu ubývají přátelé, někteří se dokonce prý i diví, že ještě žije!

 

„Rád jezdím na výlety, mám proto cestovní přístroj s kyslíkem. Když se ale lidé dozví, jak je to se mnou složité, většinou si rozmyslí, že by mě někam brali. Jsem už pár let vězněm ve vlastním bytě, mezi čtyřmi stěnami. Jinak mi hodně ubylo kamarádů. Zbyl tak jeden ze sta. Někteří zemřeli, jiní, když jim zavolám k narozeninám, se diví, že jsem ještě neumřel,“ přiznal v Právu herec, který si zahrál i v pokračováních Kameňáku coby mafián Karel.

Mezi jeho nejbližší, kteří se o něj opravdu starají, patří producent Pavel Pásek nebo režisér Zdeněk Troška.

„Potřebuju odoperovat bederní obratel a také kyčel, ale protože jsem na kyslíku, tak to nejde. Snad všechna vyšetření proběhnou na podzim po dovolených,“ říká Glazar, který stále věří, že se ze všech potíží dostane a začne řádit jako zamlada.

Několikrát denně myslí na svou velkou kamarádku Helenu Růžičkovou. „Hlavně kvůli tomu, co teď také prožívám. Byla obklopena řadou lidí, ale stejně přišly chvíle, kdy zůstala sama. Také ji několikrát našli v hrozném stavu, kdy ležela na zemi a nemohla si sama pomoci. A tahle samota a bezmoc je na tom všem nejstrašnější,“ dodal s tím, že ho drží při životě pomoc kamarádů a to, že se rýsuje možnost hrát i v jeho stavu v jednom zatím tajném seriálu. 

David Zápal , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář