Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tomáš Valík

Tomáš Valík,*22.12.1964 - 8.10.2016 -  herec

 

Spolu se šesti sourozenci vyrůstal v psychiatrické léčebně, v níž pracovali oba jeho rodiče. Když se po studiu na obchodní akademii rozhodl pro odchod do Prahy a studium činoherního herectví na DAMU, rodiče z toho příliš nadšeni nebyli, protože v rodině již jednoho herce měli - trochu podivínského strýce Jaryna, jenž byl vedoucím ochotnického spolku.

Hned na začátku kariéry proslavily Tomáše Valíka doma i v zahraničí dvě výjimečné role - princ Ivald v italské pohádkové sérii o princezně Fanthaghiró a chuďas Jan v pohádce O Janovi a podivuhodném příteli.
Od té doby Tomáš Valík ztvárnil spoustu výrazných rolí před kamerou i na divadelních scénách. Hostoval v divadlech v Karlových Varech, Liberci i v Praze, kde ho můžeme v současné době vidět například v Divadle U Hasičů či v Divadle Pod Palmovkou v představení Postel plná cizinců, v A-studiu Rubín v inscenaci Kennedyho děti či ve Viole v pohádkách Pyšná princezna a Babice Vrbice.

Na charakterově rozdílné role má štěstí i ve filmu a v televizi. Zahrál si například ve snímcích Copak je to za vojáka, Řád, Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak, Krev zmizelého, Hodina tance a lásky, Happy End či v seriálech La Citadela nebo Pojišťovna štěstí, díky které se opět dostal do širšího povědomí televizních diváků.
Dva roky vyučoval herectví na pražské taneční konzervatoři Duncan Centre.

Své kolegy a blízké dokáže zaskočit nejen netradičním pojetím rolí, ale i překvapivými rozhodnutími. Jedním z nich bylo například přerušení slibně rozjeté kariéry herectví a odjezd do Kanady, kde se na delší dobu jen tak toulal ve Skalistých horách a užíval si života.
Sní o chalupě na samotě v horách, kde by se staral o psy, kočky, slepice a kozu.

 

Autor: praziv

zdroj osobnosti,cz

Zemřel pekař ze seriálu Ulice: Herci bylo pouhých 51 let

8. října 2016 19:55

Fanoušky televizního seriálu Ulice zarmoutila náhlá zpráva o smrti jedné z postav oblíbeného pořadu. Ve věku nedožitých 52 let zemřel herec Tomáš Valík, který ztvárnil pekaře Richarda Zajíčka.

Smutnou informaci Novinkám potvrdila hercova sestra Růžena Valíková. Tomáš skonal v pražské nemocnici Na Bulovce. Bližší informace o příčině jeho smrti nejsou známy.

Hereckou kariéru Tomáš Valík zahájil už na konci 80. let, kdy si zahrál ve filmech Copak je to za vojáka…, Dobří holubi se vracejí či Čekáni na Patrika. Větší roli dostal v pohádce O Janovi a podivuhodném příteli. Objevil se dokonce i ve fantasy filmech o princezně Fanthagiro, které vznikly v italské produkci.

K seriálům měl Tomáš Valík vždy blízko, kromě Ulice si zahrál i v Rodinných poutech či Četnických humoreskách. Americký štáb ho obsadil do akčního filmu Mission: Impossible – Ghost Protocol s Tomem Cruisem. 

Adam Chromý , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář