Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tomáš Hanák

Tomáš Hanák,*27.3.1957 - herec

 

Filmový, reklamní a prkenní herec, otec tří dětí, v mládí sportovec - reprezentant ČSR ve veslování, vystřídal řadu povolání, skladníkem dek a státním rybářem v pohraničí, pak loutkoherec/mluvič, hostinský v lese, v stáří varietní umělec, kouzelník divadla Sklep, sólista orchestru MTO Univerzál, „moderatizátor“ zaniklého Rádia Limonádový Joe, tvář pořadu Pomozte dětem, dva roky sloupkař Lidových novin, dvakrát vyhlášen magazínem SPY jako největší krasavec a charismatik (později musel ustoupit fotbalistovi Patriku Bergrovi), kromě řady filmových ztvárnil i řadu rolí televizních, v televizním filmu Znásilnění dokonce vzrušeně hnětl Kateřinu Brožovou. V roce 2005 vytvořil roli muže, od hlavy k patě zabaleného do kožešin, v americkém filmu Kletba bratří Grimmů který na Barrandově točil bývalý člen recesistické skupiny Monty Python Terry Gilliam. Od roku 1977 je autorem a hercem divadla Sklep.

Z mnoha filmů, ve kterých si Tomáš Hanák zahrál jmenujme např. Kopytem sem, kopytem tam (1988), Pražská pětka (1989) Díky za každé nové ráno (1994), Pasti, pasti, pastičky (1998), Cesta z města (2000), Rebelové (2001), Mazaný Filip (2003).

V roce 2005 si zahrál v celovečerní filmové Grotesce Skřítek (režie Tomáš Vorel), kde se objevil v roli přísného učitele matematiky.

zdroj Osobnosti,cz

Tomáš Hanák je pořád fešák.

Tomáš Hanák je pořád fešák. Hermína

Nejkrásnějšímu muži republiky šedivé skráně sluší: Hanák vylezl z lesů a ženy byly zase paf!

24. března 2015 9:52

Ve společnosti se už ukazuje minimálně, přibývající vrásky jsou tak vždy čím dál patrnější, charizma jako by u něj ale také sílilo. Tomáš Hanák, herec dlouhodobě označovaný za největší mužský sexsymbol země, se po delší době objevil v Praze na promítání filmu Lovci a oběti, v němž hraje jednu z hlavních rolí, a opět popletl hlavy přítomným dámám!

Hanák bydlí v Nižboru několik desítek kilometrů od hlavního města a z domoviny vychází, jen když je nejhůř. „Teďka už prakticky své bydliště na Křivoklátsku neopouštím. Přichází to s věkem. Mně se do běsné, hektické Prahy vůbec nechce a doma jsem blažený, užiju si v restauraci kutilských i provozních prací. Teď jsem se vlastně rekvalifikoval na údržbáře!“ chlubil se Super.cz výborně naladěný Hanák.

Toho totiž potěšilo, jak se snímek, na němž nechal kus života i srdce, povedl. Natáčel se už před dvěma lety, tvůrci se ale rozhodli, že chtějí nabídnout biják, který má hlavu a patu, a skoro kompletně ho přetočili. A podle ohlasů se jim to opravdu povedlo. Hanák, jenž hraje boháče, který pomáhá finančnímu průšviháři Martinu Krausovi, hodně do natáčení mluvil a je na to hrdý.

„Po té první verzi jsem si opravdu říkal, že zmizím někam do hvozdů, teď vidím film, který je opravdu koukatelný, má drive, a navíc myslím, že leckoho odradí od nějakého šíleného půjčování. Mám z toho opravdu dobrý pocit. Nejhorší je, když je divák po odchodu z kina zklamaný a lituje vyhozených peněz. Takže kvůli tomu mi stojí za to se filmu víc věnovat. Navíc, když pak jdu po ulici, aspoň za sebou neslyším odplivnutí si,“ říká, proč tak rád mluví do natáčení ku prospěchu filmu. 

David Zápal, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář