Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štěpán Benoni

Štěpán Benoni,*23.8.1984 - herec

 

K divadlu se dostal přibližně v jedenácti letech díky své tetě, která je choreografkou a současně učí na pražské DAMU jevištní projev. Kdysi potřebovala dětský kompars do hry Cimbelín uváděné Národním divadlem, a tak angažovala i svého synovce. Štěpána si nakonec v Národním nechali jako komparsistu až do jeho šestnácti let.

Přestože byl na jevišti jako doma, na konzervatoř se hned napoprvé nedostal. V patnácti letech prý vypadal na dvanáct, a tak se jim příliš nehodil do ročníku J. Po této studené sprše šel studovat střední školu knihkupeckou, ale vydržel na ní jen tři roky. Daleko více než povolání knihkupce ho totiž lákalo herectví. Znovu se proto přihlásil na hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři, který úspěšně odabsolvoval letos na jaře. V červnu pak nastoupil do stálého angažmá v kladenském Středočeském divadle.

Během studií na konzervatoři si zahrál několik rolí ve školním absolventském divadle zvaném DIK. Mimo jiné zde ztvárnil například Françoise Villona ve hře Hodina mezi psem a vlkem, s níž nyní hostuje i v pražském Divadle Na Prádle. Kromě toho spolupracoval také se spolkem Nablízko, který připravil pod režijním vedením Štěpána Chaloupky, současného ředitele Středočeského divadla v Kladně, hru Cyrano z Bergeracu. Původně ji mělo na repertoáru Malé Nosticovo divadlo na Kampě, později Divadlo v Řeznické, nyní se hraje v divadle Aqualung na divadelní lodi bratří Formanů pojmenované Tajemství. Štěpán si v tomto představení vyzkoušel hned osm menších rolí - od De Valverta až po básníky, kadety apod.

V kladenském divadle už nastudoval roli Rocheforda ve Třech mušketýrech, kterou získal částečně i díky svému koníčku - historickému šermu. V říjnu se zde představí také jako Kleant v Moliérově komedii Lakomec.

Velkou popularitu, zejména mezi -náctiletými, Štěpánovi přinesla role jeho jmenovce v seriálu Ulice, jež byla jeho první větší hereckou příležitostí před kamerou.

Na koníčky nyní Štěpánovi příliš času nezbývá. Když je to jen trochu možné, rád si vyrazí na ryby. Vedle toho se snaží i nadále věnovat historickému šermu, který dělá už od svých patnácti let. (K šermu se ale dostal jako dvanáctiletý, kdy začal trénovat šerm sportovní a dokonce se stal držitelem bronzové medaile z celostátního přeboru.) V budoucnu by si například rád vyzkoušel šermířská vystoupení na hradech či zámcích s některou ze skupin historického šermu.

Kdysi také hodně jezdil na skatu, jenže během studií na konzervatoři se musel s prknem pro nedostatek času rozloučit.

zdroj - seriál Ulice


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář