Jdi na obsah Jdi na menu
 


Simeon Hýbl

Simeon Hýbl,*5.8.1974 - herec

 

Od roku 1980 až do roku 1991 navštěvuje uměleckou školu. Ve 14ti letech začíná psát své první songy a o rok později již vystupuje v hudební skupině Ráchel, které se pak věnuje následujících téměř 20 let a ve které píše desítky vlastních písní.

Při svých studiích v Anglii v roce 1994 až 1996, dostal nabídku hrát a zpívat v uskupení černých zpěváků, které později přijímá název JOYFUL. Tato sedmičlenná skupina sjezdila Evropu, ale také místa v jižní a střední Africe, nebo USA. V tom stejném prostředí také napsal hudbu pro muzikál „The Prodigle Child“.

Tehdy vyrostl vztah ke gospelu, ve kterém Simeon po svém návratu do rodné vlasti pokračuje. Nejprve ovlivňuje styl a pojetí vlastní tvorby v uskupení Ráchel, ale o pár let později (2005) seskupuje zpěváky a hudebníky, kteří by chtěli spolu vytvořit unikátní projekt v podobě moderního gospelového souboru. To se mu také podařilo a již v roce 2006 poprvé vystupuje na domácí scéně se svým, 80ti členným gospelovým sborem "Alfa Gospel Praises." O rok později absolvoval turné do skandinávských zemí. V roce 2008 vystupuje společně se skupinou Kryštof ve Státní Opeře a na konci téhož roku (2008) se svým sborem uzavírá rok zpíváním Státní Hymny a Ódy pro radost na Václavském náměstí, v rámci Silvestrovské Show TV Nova. Simeon zrealizoval řadu hudebních projektů a vystoupení, napsal přes stovku vlastních písní, vytvořil muzikál "The Prodigle Child," který měl premiéru poprvé ve Velké Británii.

Simeon se podílí na hudebních projektech a realizuje vystoupení s předními osobnostmi česko-slovenské hudební scény, jako je Karel Gott, Lucie Bílá, Jožo Ráž, NoName, O5&Radeček a další.

Autor: scott

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář