Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sagvan Tofi

Sagvan Tofi,*7.9.1964 - herec, zpěvák

 

Český herec, zpěvák, model, Sagvan Tofi se narodil 7. září 1964.
Sagvanovy herecké začátky můžeme najít už v sedmé třídě, kdy začal chodit do dramatického kroužku vedeném maminkou Jiřího Kodeta, paní Steimarovou. Nakonec Sagvan putoval na Pražskou konzervatoř, kde začal studovat hudebně dramatický obor a posléze hned debutoval v komedii Od vraždy jenom krok ke lži od režiséra Petra Tučka, která vznikla v roce 1982.

Rok poté si ho vybrali do filmu pro mládež, který točil režisér Jaroslav Soukup, Vítr v kapse (1983), kde Sagvan dostal jednu ze dvou hlavních rolí. Poprvé se tu potkal se zkušenějším hercem Lukášem Vaculíkem a v tom okamžiku se z nich stala nerozlučná herecká dvojka, která dostávala do kolen stovky mladých dívek. O dva roky později vzniklo volně laděné pokračování Láska z pasáže.

Tofi se také objevil ve vedlejších rolích dvou nepříliš známých filmů pro mládež Zámek "nekonečno" (1983) Antonína Kopřivy a Stav ztroskotání (1983) Víta Olmera. Poté, co po revoluci natočil Soukup pokračování jiného svého mládežnického hitu Discopříběh, rozhodl se dát do třetice všeho dobrého starou dobrou partu a vyprodukoval Kamaráda do deště II: Příběh z Brooklynu (1992). Sagvan se pak s výjimkou režírování několika videoklipů a nedávného vydání alba svých písní Best of Sagvan Tofi, umělecky odmlčel, to ale neznamenalo, že by o něm nebylo slyšet. Díky své popularitě se totiž stal miláčkem bulvárního tisku, pro který posléze dokonce sám začal psát. V současnosti Sagvan vydal knihu Sagiho skandálovník. Od 10.9. 2008 Sagvan moderuje ještě společně s Jitkou Kocourovou nový společenský magazín ze života hvězd a zákulí šoubyznysu „ Příně tajné“, kde hraje barmana.

Autor: enisek

zdroj Osobnosti,cz

Sagvan Tofi s dcerkou

Sagvan Tofi s dcerkou Michaela Feuereislová

Sagvan Tofi poprvé ukázal dceru Satine. Tahle buclatá holčička je mu neuvěřitelně podobná!

21. září 2014 10:55

Sagvan Tofi poprvé vyvedl do společnosti svoji skoro pětiletou dceru Satine. I se Sagiho partnerkou Alenou vyrazili na premiéru nového muzikálu Sněhová královna. Holčička jako by Tofimu z oka vypadla. Podoba se opravdu nezapře.

Satine zdědila Sagvanův exotický zjev a je neuvěřitelně roztomilá. Na premiéru se pořádně vymódila. Oblékla si fialkové společenské šatičky a samozřejmě nemohla chybět kabelka Hello Kitty.

Jediný, kdo na premiéře z celé rodinky chyběl, byla Alenina patnáctiletá dcera z předchozího vztahu Sára. Malá Satine si nový muzikál ale rozhodně užila za ní a byla nadšená. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

Po padesátce už nebalí holky? Víme, proč přestal nestárnoucí Sagvan Tofi skrývat dceru a ženu

9. listopadu 2014 18:54

My sice partnerku Sagvana Tofiho (50) Alenu roky znali, ale protože nás moc hezky prosil, abychom ji nikdy nefotili a případně vzniklé snímky nepublikovali, nedělali jsme to. Teď ale nestárnoucí kamarád do deště evidentně změnil názor. Svoji rodinu přestal skrývat. A to včetně malé dcerky.

 
 
 

Na premiéře muzikálu Addams Family jsme se ho na to zeptali. "Prostě jsme byli s malou na muzikálu Sněhová královna. Malá chtěla jít, má ráda Dádu Patrasovou, tak jsme tam šli. A co jsem měl dělat? Měl jsem utíkat? Já to nemám rád, když si někdo fotí moje blízké. Já jsem sám jako opička na gumě, ať si fotí jenom mě. Ale utíkat mi přišlo trapné, přece ze sebe nebudu před dcerou dělat blbečka," svěřil.

Sagvan má momentálně plné ruce práce s tím, aby přestěhoval svůj muzikál Děti ráje na Moravu. "Když po pěti letech, co jsme hráli v Praze, Děti ráje skončily, bylo mi to strašně líto. Půl roku už makám na tom, aby se mi ho podařilo přesunout do brněnského Boby centra. Doufám, a vypadá to tak, že se to podaří," pochlubil se.

Sám ovšem také figuruje mezi jmény protagonistů, kteří by měli hrát v dalším muzikálu, v Mýdlovém princi s písničkami Václava Neckáře (71), který se bude uvádět v pražském divadle Broadway. "Měl jsem v životě spoustu nabídek na hraní v muzikálech a vždycky jsem říkal, že hraju jenom ve svých. A to byl jenom jeden. Ale nabídku mám, a kdybych měl čas, tak bych to rád udělal," uzavřel. 

 

Saša Šeflová, Super.cz

Sagvan Tofi se už v září představí s muzikálem Děti ráje v Brně.

Sagvan Tofi se už v září představí s muzikálem Děti ráje v Brně. Hermína

Sagvan Tofi vydělal s Dětmi ráje milióny: Vyrejžuje další balík i v moravské metropoli?

11. března 2015 6:00

Sagvan Tofi (50) sklízel s muzikálem Děti ráje jeden velký úspěch za druhým. Více než pět set repríz vidělo přes půl miliónu diváků a známému lamači dívčích srdcí přinesl muzikál plný největších hitů Michala Davida (54) pořádný balík.

A podobného úspěchu bude chtít Sagvan dosáhnout i v Brně, kde už odstartoval předprodej na podzimní muzikálová představení.

Obsazení ale prý nebude stejné jako v Praze. "Jisté je, že tam bude Lukáš Vaculík (52) a já. Jinak vše půjde přes konkurzy a režisérovi Radku Balašovi jsem nechal volnou ruku. Má sice videa z pražského představení, ale už i scéna bude jiná, a to zejména světla,“ prozradil Tofi, který chce brněnské Bobycentrum proměnit v obrovskou diskotéku.

Hity muzikálu jako Nonstop, Největší z nálezů a ztrát, Céčka, Poupata nebo Decibely lásky tak budou na dosah i fanouškům z Moravy. Muzikál navíc osvěží nová jména.

„Jsou to stále naše staré dobré Děti Ráje, chtěli jsme jen, aby po pěti megaúspěšných letech uvádění dostaly s příchodem na Moravu ještě lepší nový háv a novou energii. Zkrátka je ještě víc vyšperkujeme. Také nám přišla velká škoda nevyužít spousty talentovaných herců, hereček, tanečníků a zpěváků pocházejících z Moravy, kteří doplní řadu stávajících umělců. Ostatně i pan režisér Radek Balaš pochází přímo z Brna. Vždycky jsem chtěl uvádět Děti Ráje na Moravě a jsem rád, že se mi to po mnohaletém úsilí podařilo,“ uzavřel Tofi. 

Anna Veškrnová, Super.cz

 

Kamarád do deště mládne před očima: Sagvan Tofi v padesáti změnil účes. Co na něj říkáte?

11. dubna 2015 17:00

Herec Sagvan Tofi (50) se po letech nechal pořádně ostříhat a neuvěřitelně omládl. Sagi, který loni oslavil padesáté narozeniny, na svůj věk rozhodně nevypadá. Zraje jako víno. "Trošku to ten můj střihač přehnal, on je hrozně drahý, tak se chtěl ukázat a ostříhal mě takhle moc," řekl Super.cz o svém novém sestřihu se smíchem Sagvan.

"Alespoň vypadám mladě, když v Mýdlovém princi hraju zkrachovalce. V Dětech ráje hraju ještě většího zkrachovalce. Tak jsem chtěl alespoň vypadat mladě," usmívá se herec a nyní také producent.

Sagvan se v září vrací s muzikálem Děti ráje a tentokrát je nejen autorem, ale má to celé na triku i jako producent. "Když se někdo chlubí tím, že je producent, že to je fakt něco, tak já bych se radši vrátil do role bezstarostného Sagvana Tofiho. Měl jsem perný rok. Shánění peněz, lidí, spousta věcí, o kterých jsem ani netušil, že budu muset dělat. Ale zatím funguji dobře. V září máme premiéru v Brně," dodal Tofi. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

  24. května 2015 • 05:00

Herec Sagvan Tofi: Otevřeně o výchově dcery Santine!

Sagvan s dcerkou Satine
Sagvan s dcerkou Satine (Foto Aha!: Pavel Machan)
 
 
 
 
 

Nikdo nevěřil, že se bouřlivák Sagvan Tofi (50) někdy usadí. Jenže on všechny překvapil. Má dlouholetou přítelkyni Alenu (43), se kterou vychovává pětiletou dcerku Satine. A jak Sagi prozradil, velmi rád ji rozmazluje.

 

„Přijdu třeba večer utahaný domů a ona má nějaký problém s maminkou a ta chce, abych jí to přísně vysvětlil. Malá ale přijde ke mně a v tu ránu jsem na její straně. To asi není moc výchovné, ale znáte to, to jsou děti,“ svěřil se Tofi, kterého aktuálně můžete vidět v pražském muzikálu Mýdlový princ.

autor ibp

zdroj Aha,cz

Sagvan Dávej, ber Tofi

Sagvan Dávej, ber Tofi Michaela Feuereislová

Spadla klec! Sagvan Tofi musí zaplatit obří dluh v miliónech

10. února 2016 11:35

Přes dvacet let prý dělá mrtvého brouka, nakonec ale bude muset cálovat, až se z něj bude kouřit! Řeč je o herci, zpěvákovi a producentovi brněnského provedení Dětí ráje Sagvanu Tofim (51). Kamarádům dlužil tak dlouho, až jim došla trpělivost a věc skončila před soudem.

Spor se týká podnikatelů Michala Bělouška a Viktora Mráze (48), kteří Děti ráje produkovali v Praze. Hádka o peníze se ale muzikálu, složeného ze songů Michala Davida, vůbec netýká.

„Dlužil nám peníze od roku 1995. Táhlo se to dvacet let a nám už došla trpělivost. Měl dost času to vyřešit, mohl ty peníze vracet postupně, nebo dostatečně o tom komunikovat. Nic takového se nestalo,“ cituje Blesk Michala Bělouška.

Paradoxně nakonec soudu navrhl uhrazení částky 2,3 miliónu korun sám zpěvák, justice to po odsouhlasení věřitele pouze stvrdila. Proti rozhodnutí tak není odvolání. "Fakt se to nehodí, abych něco říkal, řeší to právníci," nechal se slyšet Tofi.

Ten se teď bude muset hodně otáčet, aby dluh splatil. Děti ráje mu vydělávají, v minulosti ale už mnohokrát prokázal, že není žádný cifršpión a že má v pohledávkách a jejich placení pořádný zmatek. Až takový, že často končí v exekuci

David Zápal , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Další věřitel S.T.

(Martina Weisová, 13. 5. 2016 20:41)

Taky mi dluží peníze a já na rozdíl od Mráze s Bělouškem ty prachy tenkrát hodně potřebovala. Mimochodem Viktor s Michalem jsou mi svědky, že si Sagi ode mě koupil nové zařízení v hodnotě 300 tis. za 100 tis. a dal mi jen cca 25 tis., přestože peníze měl !!! Musím taky podat žalobu a budu chtít navíc odškodnění, protože mě a hlavně mým dětem tenkrát způsobil hodně velkou újmu a vystavil sociální nejistotě včetně újmy na zdraví mé tehdy 7mi leté dcery, která je dodnes vážně nemocná!! Nezajímá ho to, ale bude!! Máme karmický rok, kdy se vše otáčí, lásko (tak si mě tenkrát tituloval, pamatuješ ??!!!). WEISOVÁ