Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roman Zach

17. 5. 2014

Roman Zach,*1.1.1973 - herec

 

Roman Zach vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Děčíně. Studium na DAMU si prodloužil na osm let, protože se mu nechtělo na vojnu, nakonec ale školu nedokončil. Po škole nastoupil do Národního divadla, hostoval v Činoherním klubu, Dejvickém divadle, na Letních shakespearovských slavnostech v roce 2001. V současné době je v angažmá pražského Divadla Komedie a některá představení dohrává v Činoherním studiu v Ústí nad Labem.

Roman Zach na sebe nejvíce upozornil v seriálu Redakce a v Ordinaci v růžové zahradě. V ordinaci v růžové zahradě jsme ho mohli vidět jen první sérii. Dále jste jej mohli vidět ve filmu Hodina tance a lásky,kde hrál roli vojáka Wolfiho.

Autor: zabvicka, kikkim

zdroj Osobnosti,cz

Zdravotní problémy herce Romana Zacha: Náhlé kolapsy!

Roman Zach má zdravotní potíže.
13. června 2014 ● 19:19

Vypadá jako pohodář, který zvládá všechno levou zadní, ve skutečnosti je tomu však jinak. Součástí života herce Romana Zacha (41) je stres, který ho nabijí, ale zároveň ubíjjí. Ne jednou už kvůli vyčerpání zkolaboval.

 

 

 

Charismatický herec je v jednom kole a těžko si najde chvíli na pořádný odpočinek. „Bývám hodně zavařenej, vystresovanej. Někdy jsem vycukanej, zároveň mám rád, když toho mám hodně. Před nedávnem mi má kamarádka s psychologickou aprobací řekla, že mám příznaky ADHD,“ přiznal herec v rozhovoru pro Instinkt.

ADHD je označení pro porucha pozornosti s hyperaktivitou, která patří mezi neurovývojové poruchy. Vyskytuje se u dětí školního věku, ale až v 50 % případů přetrvává do dospělosti. V tomto případě se spíš než o hyperaktivitu jedná o pocity vnitřního neklidu, vysoká impulzivita a poruchy pozornosti.

Člověk, který si nedopřeje dostatek klidu o odpočinku a jede na plné obrátky, může kdykoliv zkolabovat. „Dvě varovné příhody už proběhly, ale zatím dobrý. Vzal jsem si ponaučení a dávám si víc pozor. Dřív jsem to prostě dojel až na dřeň a pak se skácel. A všechny resty a problémy mezitím nabobtnaly. To už nedělám. Mám honičku rád, ale tak akorát,“ svěřil se Zach, který pokaždé zmizí na chalupu, když se mu v diáři rýsuje volno. Tam si odpočine, načerpá novou energii a jede nanovo.

Autor: tesk
zdroj Blesk,cz
 
Monika Absolonová s Romanem Zachem na prknech divadla Studio DVA

Monika Absolonová s Romanem Zachem na prknech divadla Studio DVA Foto: Václav Beran/ Divadlo Studio DVA

Dlouhán Zach ze StarDance už zase trénuje: Tentokrát muzikál s Monikou Absolonovou

8. února 2017 9:09

V divadle Studio DVA jsou v plném proudu přípravy na premiéru muzikálu Funny Girl v hlavní roli s Monikou Absolonovou (40) a v režii Ondřeje Sokola (45). Jedná se o jejich druhou spolupráci v tomto divadle, jejíž výsledky budou moci diváci zhlédnout od 24. února.

K oslovení Absolonové Sokola vedla právě zkušenost z Evity, která je onou první spoluprací. „Monika mě už při práci na Evitě nesmírně pozitivně překvapila tím, jaký má mimo pěveckého i mimořádný herecký talent. A Funny Girl na těchto schopnostech hlavní představitelky stojí. Na rozdíl od Anglie, nebo Spojených států, kde můžete herce, kteří mají činoherní nadání, a zároveň skvěle zpívají, přehrabávat lopatou v hromadách, je u nás tenhle druh herců pořád ještě hodně nedostatkovým zbožím. O to víc je pro mě Monika mimořádně cenná,“ řekl Sokol.

Také s představitelem hlavní mužské role Romanem Zachem (44) jej pojí přátelství, co do spolupráce však půjde o premiéru. „Roman chodil na DAMU o dva roky pode mnou, byl v ročníku s mým nejlepším kamarádem Martinem Fingerem. Víte, DAMU je tak malá škola, že máte (nebo alespoň já mám) ke spolužákům takový jiný, velmi osobní vztah. Takže jsem moc rád, když se s někým z nich můžu po těch letech potkat při práci. A těším se na to moc,“ uvedl režisér.

Pro Moniku Absolonovou se jedná o už třetí pojetí Funny Girl. „Tohle představení jsem poprvé hrála v divadle v Ústí nad Labem, premiéru mělo v roce 2011, a podruhé to bylo v Ostravě v roce 2014, pokaždé pod režijním vedením Lumíra Olšovského. V Ústí i v Ostravě byl pokaždé trochu jiný text i režie, a protože, jak známo, Ondra Sokol je velice originální, i teď to bude jiné,“ těší se Absolonová.

Blízko k roli má i z toho důvodu, že s postavou Fanny Brice a sama sebou nachází určité paralely. „V podstatě bych řekla, že jsem si prožila vše, co prožívá Fanny. Například ani mě na začátku nikdo nikde nechtěl. Jen doufám, že ten konec nebudeme mít stejný. Role je to úžasná a myslím, že nebyla pro ženu mého věku napsaná role lepší,“ doplnila. 

Lucie Sieglová , Super.cz

 

Roman Zach s dcerou

Roman Zach s dcerou Foto: Super.cz/Profimedia.cz, Herminapress

Charizmatický dlouhán ze StarDance se pochlubil ratolestí: Tohle je dcera Romana Zacha

1. března 2017 7:53

Oblíbený herec Roman Zach (44), který diváky naposledy uchvátil v taneční show StarDance, má za sebou úspěšnou premiéru muzikálu Funny Girl, kde se v divadle Studio DVA představil po boku Moniky Absolonové (40).

V hledišti měl vysoký herec tu největší fanynku. Nejednalo se však o žádnou tajnou ctitelku, ale o jeho dceru Agátu, kterou má s kostýmní výtvarnicí Andreou Královou.

S manželkou a dětmi (doma má ještě staršího syna Prokopa) se herec ve společnosti moc neobjevuje. Malá Agáta si ale tatínkovu premiéru nechtěla nechat ujít a po představení s otcem pyšně pózovala.

Charizmatický herec je divákům znám také ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje gynekologa Michala Šebka. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 
Roman Zach

Roman Zach Foto: archiv FTV Prima

Lékaři jsou mu souzeni: Charizmatický Roman Zach si v novém seriálu zahraje ruského neurologa

2. března 2017 7:45

Oblíbený herec Roman Zach (44) je divákům známý z taneční show StarDance i seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje gynekologa Michala Šebka.

V Ordinaci hraje už několik let, ale nyní ho diváci uvidí i na konkurenční Primě, kde se taktéž objeví v seriálu z lékařského prostředí.

V  Modrém kódu ztvární ruského lékaře, konkrétně neurologa a neurochirurga Romana Nikolajeva Vilkina, kterému říkají Rasputin.

Charizmatický lékař prý bude tajemný a asketický muž. Zach se v Modrém kódu potká se Sabinou Laurinovou (44), Evou Josefíkovou (27) a Sandrou Novákovou (34).

Natáčení probíhá od konce srpna 2016 a diváci se mohou těšit na příběhy, které jsou inspirované skutečnými zážitky pacientů, lékařů a všech pracovníků na urgentním příjmu. 

Anna Veškrnová , Super.cz

Roman Zach se synem

Roman Zach se synemProfimedia.cz

Roste do výšky jako fešný tatínek: Charizmatický Roman Zach se pochlubil synátorem

15. září 2017 13:50

Oblíbený herec Roman Zach (44) je divákům známý z taneční show StarDance i seriálů Ordinace v růžové zahradě a Modrý kód. Zejména divačky si ho oblíbily pro jeho obrovské charizma a vysokou postavu. Je to prostě pěkný chlap a ženám se líbí.

 

Všechny případné nápadnice ale mají celkem smůlu, protože Roman je ženatý s kostýmní výtvarnicí Andreou Královou. Společně vychovávají dceru Agátu a syna Prokopa. A právě Prokopa doprovodil tatínek na premiéru dokumentárního snímku Nejsledovanější, který se věnuje fenoménu u mladší generace tolik populárních youtuberů.

Dvanáctiletý Prokop už pěkně roste do výšky a je jasné, že za pár let bude dost možná stejně vysoký jako jeho slavný tatínek. Podoba mezi otcem a synem se tady zkrátka nezapře. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

 

 
Reklama:
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář