Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roman Vojtek

Roman Vojtek,*14.4.1972 - herec, zpěvák, tanečník

 

Roman Vojtek je jedním z předních muzikálových herců a zpěváku v České Republice. Ve své kariéře si po JAMU prošel řadou předních velkých muzikálů ( Pomáda, Monte Cristo, Vlasy, Dracula, Velká muzikálová show, Hříšný tanec, Horečka sobotní noci) a nejedním divadelním představením ( Sny svatojánských nocí, Radůz a Mahulena, Svět plný andělů, West Side Story, Miluji tě ale…, Pozvání na večírek).

Pravidelně účinkuje jak v Praze, tak i v Brně. V současné době se připravuje na hlavní roli v muzikálu Miss Saigon a začíná působit na pozici moderátora firemních večírků, plesů a jiných společenských událostí. V roce 1997 byl Roman Vojtek nominován na cenu Thálie.

V roce 1996 dostal nabídku na jednu z hlavních rolí CLAUDA v pražském nastudování muzikálu Vlasy. Přibližně v téže době se stává spolumajitelem nahrávacího a dabingového studia, které v současné době funguje jako jedno z největších a nejmodernějších studií na Moravě a je též provozovatelem divadla pro 300 lidí. S úspěchem se zde hrají především muzikálová představení VIVA MUZIKÁL 1 a VIVA MUZIKÁL 2 , což jsou koncertně divadelní show s živým devatenáctičlenným orchestrem, dále pak muzikál JEPTIŠKY a další převážně koncertní programy. To vše pod jednou střechou - G-studio centrum v Brně.

Na pražské scéně jste mohli Romana vidět v muzikálu Pomáda, kde vytvořil hlavní roli DANNYHO a jako ALBERTA ve výpravném původním českém muzikálu Monte Cristo. Hrál i v muzikálu Dracula roli NICKA, v představení Velká muzikálová show. V představení Miss Saigon hrál hlavní roli CHRISE. V Hudebním divadle v Karlíně roli RIFFA a později také TONYHO ve známém muzikálu West Side Story, to ještě na pódiu Kongresového centra a v nově zrekonstruované budově divadla jej můžete vidět v roli PEŠKA ve slavné Noci na Karlštejně nebo v jedné z hlavních rolí muzikálu Producenti - LEO BLOOMA (opět nominace na Thálii 2007). Zároveň účinkuje v novém muzikálu Vašo Patejdla Jack Rozparovač a v divadle Radka Brzobohatého v hudební komedii Miluji Tě, ale...

Stal se historicky prvním vítězem taneční Show Star dance. Natočil již 7 televizních pohádek, z nichž tu poslední o ULOUPENÉ DIVOŽENCE uvidí diváci v televizní premiéře letos na Vánoce 2007. Dále v průběhu letošního podzimu uvidíte Romana pravidelně na televizní obrazovce a to v seriálu ULICE. V lednu bude mít premiéru komedie Dušana Kleina Svatba na bitevním poli, kde si zahrál roli faráře.

Romanův hlas můžete slyšet na většině CD nosičů ze zmiňovaných muzikálů, nebo na CD Rebelové rokenrolu a Rebelové rokenrolu - zas je tu rokenrol. V roce 2006 mu vyšlo debutové album TO VĚDĚL BYCH RÁD a v letošním roce druhé ŽIVOT JE MUZIKÁL.

Významná je Romanova moderátorská spolupráce s televizemi při vyhlašování různých výročních anket a soutěží - Česká Miss, Auto roku, Atlet roku atd. Hraje v seriálu Tv Nova Ulice trenéra Hynka Urbana.

V pátek 3.7.2009 si Roman vzal svou dlouholetou přítelkyni Terezu Janoušovou.

Autor: koudy123, maaarselka

zdroj Osobnosti,cz

Roman Vojtek s manželkou, dcerou a neteří

Roman Vojtek s manželkou, dcerou a neteří Foto: Minimax TV

Hezoun z Vyprávěj se pochlubil výstavní rodinkou: Radost mu dělají krásná manželka a roztomilá dcerka

16. června 2014 15:00

Herec Roman Vojtek (42) se nedávno pochlubil nejen čím dál větším porostem ve tváři, ale také rodinou jako z plakátu. Jeho žena Tereza má půvabů na rozdávání, a stejně tak dcerka Edita. Druhá holčička na fotce je Romanova neteř.

Rodina vyrazila do Hoffmeisterova dvoru u Prahy, kde podpořila zvířecí den dětské televizní stanice, určený pro potřebné, mezi nimi i školku sluchově handicapovaných.

Vojtek nebyl jedinou známou tváří, která se na akci objevila - se synem Kristianem dorazila Gábina Partyšová, s Kryšpínem zase Agáta Prachařová. 

Jana Hofmanová, Super.cz

Tenhle šílený vousáč je opravdu hvězdou Vyprávěj? Žebral v přístavu, padal 200 metrů a šokoval Stockholm

29. června 2014 9:04

Taky jste si mysleli, že herec Roman Vojtek (42), jehož jsme si oblíbili v hlavní roli seriálu Vyprávěj, je spíš slušňák a zodpovědný otec rodiny? Ani my jsme netušili, jak se dokáže utrhnout ze řetězu, jen co překročí hranice naší vlasti.

Stačily ale jenom dva dny, které jsme s ním strávili ve švédském Stockholmu, kam jsme s ním vyrazili na výlet, kde měl nasát atmosféru města, kde se zrodily první úspěchy legendární skupiny Abba. Bude totiž hrát v muzikálu Mamma Mia! složeném z jejich písniček.

Už na letišti jsme byli překvapení, že místo uhlazeného hezounka dorazil trochu zpustlý vousáč. "To mám jenom kvůli novému seriálu," prozradil Roman a ještě chvíli byl za hodného chlapce, když ostatním členům výpravy pomáhal se samoobslužným odbavením. Pak už ale bylo všechno jinak.

Z nevinného výletu, jehož hlavním cílem měla být návštěva muzea, se ovšem vyklubal adrenalinový zážitek. Tedy spíš jejich série. A to nejen pro Romana, ale i pro ostatní členy skupinky, kteří se báli, že se herec nemůže vrátit do Prahy zdravý.

Všechno, co bylo aspoň trochu nebezpečné, musel nutně vyzkoušet. Nejprve vyšplhal na zídku, na jejíž druhé straně byla minimálně padesátimetrová hloubka. Kolegyně Jitka Asterová (54) se ho marně snažila držet při zemi.

A když se v přístavu zrovna nesnažil o provazochodecké kousky na zábradlí ze řetězů, zkoušel aspoň trpělivost místních policistů, když se nelegálně pokoušel žebrat o nějakou tu švédskou korunu, která má trojnásobek hodnoty české.

Večer pro osvěžení zamířil do zábavního parku a vybral si tu nejvyšší atrakci. Z 200metrové věže padal volným pádem. "Adrenalin mám rád, a když mne nevidí žena a dcera, které by se o mne bály, tak jsem to přece musel trochu rozjet. Vždyť byste se beze mne ani trochu nebavili," smál se herec. 

Gabriela Wolfová, Saša Šeflová, Super.cz

Tajnůstkář Vojtek podruhé tátou! Buduje rodinu, o kterou sám přišel

 
 

Vojtkovi se šťastná novina podařila pěkně dlouho tajit. Vždyť Tereza, jak prozradili, je už v 6. měsíci těhotenství. Když už se to nedalo dál tutlat, prozradili šťastní Vojtkovi také pohlaví miminka. „Bude to kluk,“ jenom září Roman, který je tatínkem už 4leté dcery Edity.

S druhým miminkem si dávali na čas, protože Editka jim dávala v nejmenším věku pořádně zabrat. "Naše dcera Editka byla hodně náročná, takže jsem okolo ní docela běhala. Druhé miminko jsem tak odkládala, teď už je ale Editka klidnější," nechala se slyšet před časem Tereza. Jen co to šlo, do výroby druhého miminka se hned pustili.

 

U divaček velmi populární herec a velký fešák Roman se tak dočká velké rodiny, o kterou sám v mládí přišel. Když mu bylo dvanáct let, jeho maminka onemocněla rakovinou prsu. O čtyři roky později zemřela.

U nás doma se o tom nemluvilo, ale já jsem v těch dvanácti věděl, že je máma nemocná, že má rakovinu. Když máma odešla, tak člověk má prostě jen dvě možnosti, buď se z toho podělá, anebo se s tím snaží vyrovnat. Neříkám, že jsem se s tím vyrovnal, s tím se člověk vyrovnává hodně dlouho, ale člověka to nějak připraví do života," přiznal Vojtek nedávno v TopStar magazínu.

Ztrátu své ženy neunesl Romanův táta, který se z jejího odchodu zhroutil. Musel odejít do invalidního důchodu a o pár let později zemřel na infarkt. Krátce po jeho smrti přišel Roman i o svou sestru, která se rozhodla, že se s přítelem odstěhuje do Bolívie.

Sen o velké a spokojené rodině si tak plní nyní s manželkou Terezou. Po dcerce Editě tak do rodiny Vojtkových přibude další chlapák. I když zatím v malém provedení.

 

Autor: Martin Hykl
Autor: šim, lara
zdroj Blesk,cz

Vojtek šel na testy: Má strach z nemocí, na které zemřeli rodiče!

 
Roman Vojtek při odběru krve
27. listopadu 2014 ● 18:00
 

 

Roman zpětně lituje toho, že jeho rodiče se sami více nezajímali o své zdraví, až bylo pozdě. „Z velké části to bylo tím, že neměli žádnou prevenci, a přestože se ukázalo, že jsou nemocní, pořád se to zanedbávalo,“ řekl Blesku zpěvák.

Snaží se z toho poučit už kvůli vlastní rodině a podstoupil podrobné krevní testy, které by měly prověřit, jestli jsou jeho tělesné orgány v bezpečí. „Zvolili jsme jaterní testy, hladinu krevního cukru, hormony štítné žlázy,“ doplňuje Zdenka Tondlová z laboratoře AeskuLab.

Strach ze smrti! Vojtek se bojí nemocí, na které zemřeli jeho rodiče • David Vaníček

 Autor: AeskuLab

Diváci netušili, jaké drama se odehrává v zákulisí: Zatímco se smáli, Romanu Vojtkovi sešívali hlavu!

 
Roman Vojtek při odběru krve.
 

Na začátku druhé poloviny představení Mamma Mia se dnes vážně zranil herec a zpěvák Roman Vojtek. "Roman odcházel z jedné scény z jeviště, kde byl oslněn reflektory, do jednoho z nich narazil a skončil s rozseknutou hlavou na zemi. Byla okamžitě přivolána záchranka, která poskytla první pomoc," uvedl pro Blesk.cz Tom Robin, vedoucí produkce muzikálu.

Roman poté co byl ošetřen, zbytek představení dohrál s tím, že už nezvládl jít na závěrečnou děkovačku. Byl převezen do nemocnice na Karlovo náměstí, kde mu byla rána sešita a ošetřena. Protože byl v plánu i na večerní představení byl narychlo povolán Bořek Slezáček.

Roman se však vrátil v 18:45 do Kongresového centra a trval na tom, že představení odehraje. Slezáček však zůstává na místě pro případ, že by to Vojtek nezvládl. Všichni se během této události chovali velmi profesionálně a nejúžasnější je, že divák na představení vůbec nic nepoznal.

 

Autor: AeskuLab
Autor: dat
 
Roman Vojtek s manželkou vybírali kočárek.

Roman Vojtek s manželkou vybírali kočárek. Foto: archiv Joolz (2x)

V 8. měsíci přibrala jenom sedm kilo! Na manželce Romana Vojtka těhotenství skoro nepoznáte

30. ledna 2015 12:19

Už to nebude trvat dlouho a Roman Vojtek (42) se stane podruhé otcem. Ke čtyřleté dcerce Editě přibude do rodiny konečně i dědic jména. To, že budou mít chlapečka, se manželé Vojtkovi dozvěděli už před pár měsíci, takže když jsme je potkali při výběru kočárku pro miminko, růžová se rozhodně neřešila.

 
 
 

Na Tereze Vojtkové nebylo při zdlouhavém vybírání těhotenství téměř vidět. "Mám nahoře sedm kilo, ale já moc nepřibrala ani při prvním těhotenství," krčila rameny Tereza, která je sice v osmém měsíci, ale kdyby jezdila MHD, zřejmě by ji nepouštěli spolucestující ani sednout.

Pro miminko nakonec zvolila praktickou černou barvu kočáru, ke kterému se budou hodit všechny doplňky. Sice si prohlížela i jiné barevné kombinace, ale pak to vzdala. "Kdysi býval jen jeden druh kočárků, třeba ty, co se objevily ve Vyprávěj," nostalgicky vzpomínal na to, jak to měli budoucí rodiče kdysi jednodušší s výběrem, Roman.

Nad jménem pro budoucího syna manželé ještě váhají. "Určitě to bude české jméno, ale sami ještě přesně nevíme, pro které se rozhodnout. Ale Vojtěch to nebude, to bychom mu neudělali," přiznali s tím, že do jména pro brášku bude mít co mluvit i malá Editka. 

 

Saša Šeflová, Super.cz

5 nejkrásnějších svatebních fotek Romana Vojtka a jeho ženy, kterou zpěvák opustil těsně před porodem

2. března 2015 19:55

Zpráva o rozchodu Romana Vojtka (42) a jeho manželky Terezy přišla jako blesk z čistého nebe. Snad nikdo by nečekal, že oblíbený muzikálový zpěvák a herec opustí svou ženu jen měsíc před porodem syna.

Jeden z nejstabilnějších párů českého šoubyznysu ale, zdá se, neměl tak pevný vztah, jak se na první pohled zdálo. Roman Vojtek je velký fešák a ženy se na něj pokaždé lepily. Není divu, že se do něj před čtrnácti lety zakoukala i půvabná blondýnka Tereza, která tehdy působila jako produkční karlínského divadla, kde Vojtek hrál v muzikálech.

Od té doby spolu Roman s Terezou tvořili nerozlučný páreček a plánovali společnou rodinu. Roku 2008 je zasáhla velká rána, když Tereza přišla o nenarozené miminko. Jejich vztah ale smutná událost naopak posílila a o rok později se už v pražských Vrtbovských zahradách konala velkolepá svatba.

Na to, jak novomanželé zářili štěstím, se podívejte do naší vzpomínkové fotogalerie. Už rok po svatbě se Vojtkovým narodila dcerka Edita.

O tom, že nic nenasvědčovalo tomu, že by snad mezi manželi probíhala vleklá krize, svědčí i to, že Vojtek plánoval velkou rodinu a dalšího potomka si moc přál.

Ještě před měsícem s manželkou kupoval kočárek, a tak by nikdo nečekal, že ji těsně před porodem opustí. Tereza Vojtková se následkem toho zhroutila a skončila na antidepresivech

Myslíte si, že se Roman Vojtek vrátí k manželce Tereze?

Anna Veškrnová, Super.cz

 

Vojtek vyprávěl o rodině, dceři a otcovství, přitom už věděl, že opustí těhotnou manželku!

Roman Vojtek opustil svou manželku a dceru Editu.
2. března 2015 ● 14:49

Že ho huba nebolí! Zatímco herec Roman Vojtek (42) ještě před pár dny na všechny strany vyprávěl, jak má spokojený rodinný život a jak své těhotné manželce Tereze (34) každou chvíli vyznává lásku, ona se doma hroutila v slzách. Roman se na ni totiž vykašlal jen pár týdnů před porodem jejich druhého dítěte.

 
 
 
 
 

Podle informací Blesku Roman Vojtek před měsícem řekl své krásné ženě Tereze, že už ji nemiluje, sbalil si kufry a odešel. Opustil ji pár týdnů před porodem a nechal ji samotnou v rodinném domě s jejich čtyřletou dcerou Editou. „Ano, s Romanem už spolu nežijeme,“ potvrdila nám zhroucená Tereza.

 

Šokující je přitom to, že navenek slušný manžel a táta si ještě před pár dny pouštěl pusu na špacír s tím, jaké má štěstí, že má takovou úžasnou rodinu. „Být tátou jsem chtěl odjakživa, na tu roli jsem se vysloveně těšil, ale nějakou dobu to trvalo, než jsem našel tu pravou mámu pro svoje děti,“ dušoval se Vojtek v rozhovoru pro server Maminka.cz, který vyšel v sobotu 21. února.

A netajil se tím, že v Tereze tu pravou našel už před deseti lety a stále ji miluje. „Dceři Editce a ženě Tereze se snažím vyznávat lásku, kdykoliv to jen jde, naposledy jsem jim vyznal lásku včera večer,“ tvrdil v rozhovoru pro Ona dnes z 23. února. Přitom v té době už musel být dávno od své rodiny odstěhovaný.

Navíc mu nebylo ani trapně v situacích, kdy se pokoušel o vtip ohledně své těhotné ženy. Na otázku, kdy se naposledy hlasitě zasmál, odpověděl: „Dnes ráno při ultrazvuku, když mé těhotné minimanželce sdělili, že dítě bude mít při porodu víc než čtyři kila.“

Opustil ženu a chce slyšet: Byl jsi super táta

Nestyděl se ani ve chvíli, kdy ze sebe dělal toho nejcitlivějšího a nejlepšího tátu na světě. „Mám vlastně jen jedno přání. Totiž aby mi má dcera jednou za pár let řekla: Ty jsi byl stejně super táta. Takového chlapa jako ty bych si chtěla vzít, takového tátu pro svoje děti bych také chtěla. Tohle kdyby se stalo, tak bych snad i tu slzu zamáčkl,“ svěřil se.

Otázka je, jak jeho dcera bude jednou nahlížet na svého povedeného tatínka, který jejich maminku opustil jen pár týdnů předtím, než se jí narodil bratříček. Jestli ho pak pochválí za to, že její maminka skončila kvůli němu v péči psychiatrů a kvůli antidepresivům, které nyní bere, a kapačkám může být ohroženo zdraví miminka.

 

Autor tesk

zdroj Blesk,cz

Zrádce Vojtka kamenují na sociálních sítích: Je to haj*l, co se tvářil jako slušňák

Roman Vojtek je terčem nadávek na sociálních sítích. Kvůli tomu, že odešel od těhotné manželky.
2. března 2015 ● 17:02

Těhotné Tereze Vojtkové (34), kterou její manžel, herec Roman Vojtek (42), opustil měsíc a půl před porodem, se zhroutil svět. Postavily se za ni však všechny ženy Česka a na sociálních sítích jí vyjadřují podporu. Pro zrádce Vojtka nemá český internet ani jedno slušné slovo. A herce odsuzují také muži...

 

Tolik jako dnes se o Romanu Vojtkovi snad ještě nikdy nemluvilo. Pětadevadesát procent žen by ho za jeho bezcitnost a sobeckost nejraději zadupalo do země. „Namyšlený frajírek a pěknej zbabělec,“ zní v internetových diskuzích na adresu Vojtka, který do dneška platil za „dokonalého manžela a vzorného tátu“. Tomu je teď konec.

Nadávky se na něj hrnou ze všech stran. „Haj*l to je. A já ho měla za jednoho z nejslušnějších mužů v showbyznysu,“ píše se v diskuzích. „Je to pěkná svi*árna. Je to smeták,“ hlásí další.

S Vojtkovou manželkou Terezou, která se po rozchodu psychicky zhroutila, leží na kapačkách a i přes velmi pokročilé stádium těhotenství musí brát antidepresiva, soucítí snad všechny ženy v Česku.

Je to nezodpovědný deb*l. Jak jinak nazvat chlapa, který udělá dvě děti a ještě před narozením toho druhého zjistí, že už manželku ‚nemá rád‘. Takový ho*ada by se vůbec neměla ženit,“ vyjádřila své znechucení vůči Vojtkovi další žena. „Je to hnusnej charakter. Jako přes kopírák s Leošem Marešem. U něj to bylo naprosto stejné,“ myslí si jiná čtenářka.

Ale Romana nekamenují pouze ženy, herec hnul žaludkem i mužům. „Ať je to, jak chce, odejít pár týdnů před porodem je ubožárna. Obzvlášť když ještě hraje komedie s kočárkem,“ soucítí s Vojtkovou manželkou jistý muž.

Tohle přeci neudělá ani ta největší svi*ě, odejít těsně před porodem. Jsem zvědav, co za tím je,“ napsal další rozhořčený muž do internetové diskuze. Stejně jako je zvědavý on, zajímá i celý národ, zda za tím stojí jiná žena, nebo se Vojtek dočista pomátl.

 

 
Autor: tesk
zdroj Blesk,cz
 
Vojtek dům uvolnil těhotné manželce a nastěhoval se do bytu kolegyně.

Vojtek dům uvolnil těhotné manželce a nastěhoval se do bytu kolegyně. Michaela Feuereislová

Od těhotné manželky utekl k Čvančarové: Vojtek opustil dům, který sedm let budoval z honorářů ze seriálu Vyprávěj

3. března 2015 13:19

Když Roman Vojtek (42) zčistajasna oznámil své těhotné manželce, že už dál nechce pokračovat v jejich vztahu, tak se z minuty na minutu připravil o své zázemí.

Prvotní reakce Terezy Vojtkové byla taková, že si sbalila věci a s dcerou odešla na prvních pár dní k sestře, dvojčeti Kristýně. Následně se ale do jejich domu ve vesnici Řitka s dcerou vrátila. K tomuto kroku s největší pravděpodobností došlo právě kvůli jejich čtyřleté dcerce Editě, aby na ni vzniklá situace tolik nedolehla.

Komfortně zařízený rodinný dům, stojící na okraji rybníka, který Vojtek stavěl celých sedm let a který z větší části hradil z honorářů za seriál Vyprávěj, tedy přestal být jeho domovem. „Moje rodina zůstala v rodinném domě, dokud se nerozhodneme, co dál,” nechal se Vojtek slyšet v rozhovoru pro Blesk.

Podle posledních informací poskytla herci azyl jeho dlouholetá kamarádka Jitka Čvančarová, která mu umožnila pobývat v jejím bytě na Malé Straně. Známá herečka obydlí nedaleko Pražského hradu neobývá, neboť žije se svým manželem Petrem Čadkem a dcerou v rodinném domku.

Zatím není vůbec jasné, jak se celá věc vyřeší, zda Tereza v domě bude moci zůstat. „Vlastně si vůbec nedovedu představit, jak se celá věc dál vyvine, nezlobte se, vážně netuším,” řekla Super.cz zlomeným hlasem Vojtková, kterou celá situace zdrtila a která se soustředí hlavně na to, aby se její zdravotní stav stabilizoval. 

Jiří Čeladník, Super.cz

Roman Vojtek prý nebyl ve vztahu šťastný.

Roman Vojtek prý nebyl ve vztahu šťastný. Hermína

Utekl od své krásné ženy tři týdny před porodem. Takhle se Roman Vojtek snaží svůj nepochopitelný čin vysvětlit

3. března 2015 8:46

Opustil těhotnou manželku tři týdny před porodem a nechal ji samotnou s čtyřletou dcerou. Jeho chování je pro většinu lidí nepochopitelné, čemuž nasvědčuje i jasný výsledek ankety v našem článku. Roman Vojtek (42) možná pochopil, že jeho čin by mohl být začátkem konce jeho herecké kariéry, a tak se po dni mlčení rozhodl své kroky vysvětlit. Je to ale vůbec možné?

Známý seriálový herec podle svých slov nebyl ve vztahu s krásnou produkční šťastný už delší dobu a k odchodu sbíral síly. „Já už jsem určité pocity řešil před několika měsíci. Už jsme se o tom bavili. Terezka měla správný pocit, že se se mnou něco děje. Že třeba nemá tolik pozornosti, kolik by jako těhotná manželka měla mít. Snažil jsem se jí vysvětlit, že je to můj problém, který v sobě řeším, a nevím si s ním rady. Že ho vlastně ani řešit neumím,” řekl v rozhovoru pro deník Blesk.

Minulý týden se vše v Romanovi zlomilo a oznámil své ženě, že ve vztahu není šťastný. Ta pochopitelně jeho postoj nechápala, sbalila si věci a odjela ke své sestře, dvojčeti Kristýně. „Neplánoval jsem to, že to udělám ráno, nebo večer. Byla to vteřina, kdy mi to projelo hlavou, a já jí to řekl,” pokouší se vysvětlit v rozhovoru.

Vojtek se domníval, že všechno vyřeší druhé dítě. Paradoxně těhotenství jeho manželky bylo nejspíš spouštěčem jeho odchodu. „Pravděpodobně kdybych to neudělal teď, tak bych zůstal. Všechno bych v sobě ukryl. Narodil by se mi kluk, který by mě asi nastartoval. Zůstal bych, protože bych neměl sílu odejít - a odešel bych za rok, za dva. Vnitřně bych se trápil,” pokouší se vysvětlit své postoje Vojtek.

Je ve hvězdách, jak by se herec zachoval, kdyby věděl, že se po jeho odchodu jeho manželka zhroutí, bude muset vyhledat odbornou pomoc, lékaři budou miminko udržovat v břiše za pomoci infuzí a jeho ženě naordinují silné utišující léky. 

Jiří Čeladník, Super.cz

Roman Vojtek s dcerou

Roman Vojtek s dcerou Michaela Feuereislová

Opustil těhotnou manželku těsně před porodem, ale na dceru nezapomíná. Vojtek se snaží věnovat své roztomilé dcerušce

3. března 2015 16:45

Manželství Romana Vojtka (42) a jeho manželky Terezy sice skončilo velmi dramatickým způsobem, kdy herec oznámil své ženě tři týdny před porodem jejich druhého dítěte, že není šťastný ve vztahu. Oba rodiče se ale snaží udělat vše pro jejich čtyřletou dceru Editku.

Roman a Tereza spolu komunikují hlavně kvůli své dceři. Dnes náš fotograf herce s jeho dcerou dokonce zastihl, jak spolu vycházejí z bytu Jitky Čvančarové (36) na Starém Městě, který známý herec obývá po odchodu z rodinného domu.

„Edita už ve svém věku vnímá, že se něco děje, ale snaží se jí to ulehčit,” tlumočí názor Terezy Vojtkové její nejlepší přítelkyně.

Z fotek pořízených dnes dopoledne by jen málokdo uhodl, že se nad manželstvím Romana Vojtka stahují mračna. Herec se svou dcerou působili uvolněně a zdálo se, že si oba hodlají užít slunečního dne. 

Jiří Čeladník, Super.cz

  3. března 2015 • 10:21

Nadáváte na Vojtka, že ostudně opustil manželku před porodem? Tak raději dál nečtěte, mohli byste dostat infarkt!

Ještě před pár dny ze sebe dělal milujícího manžela a otce. Realita je však jiná...
Ještě před pár dny ze sebe dělal milujícího manžela a otce. Realita je však jiná... (Foto: Aha! - Pavel Machan, koláž Ahaonline.cz)
 
 
 
 

Když se objevila zpráva, že herec Roman Vojtek (42) jde ve stopách své postavy ze seriálu Ulice, kterou bavilo dělat děti, ale nebavilo být s jejich maminkami, rozhořela se na internetu emotivní debata, kdy drtivá většina divaček svého idola zatratila a navždy nad ním zlomila hůl. Pokud mezi ně patříte, nečtěte dál, protože následující řádky by vás zase mohli pěkně nadzvednout. Nicméně i Vojtek sám si uvědomuje, že ho většina lidí bude mít za hajzla.

 

Pokud by měl Roman Vojtek dostatek kuráže a přečetl si, co o něm píší rozlícené čtenářky v diskuzích ke zprávě, že tři týdny před narozením druhého potomka opustil svou krásnou manželku Terezu (34), asi by mu spadl hřebínek. Jako správný hrdina nezapomněl nic netušící těhotné ženě vmést do tváře, že ji přestal milovat. "To, co se stalo, nebylo plánované. Nečekal jsem rozhodně na vhodný okamžik, který tedy ani nenastal. Nebo že bych čekal na to, že by dítě bylo natolik vyvinuté, že bych ho mohl ohrozit," vysvětluje poněkud zmateně herec v Blesku. Jenže tím přehlídka "myšlenkových perel" Vojtka teprve začíná! "Naprosto rozumím své ženě, jak se cítí," tvrdí provinilec.


Když pomineme, že ještě před pár dny v rozhovoru nestydatě tvrdil, jak svou ženu miluje a hezky se o ni i o malou stará, nezbývá než popřemýšlet, zda na komentářích rozhořčených žen o podivném charakteru herce něco nebude. Zvlášť ve chvíli, kdy sám přiznává, že druhé dítě byl jeho nápad."Manželce Tereze se totiž do dalšího potomka příliš nechtělo. Po osmi měsících, podle logiky Vojtka nešlo už dále zadržovat emoce, které chudák dlouhodobě pociťoval. "Byla to vteřina, kdy mi to projelo hlavou. Že nejsem šťastný a hledám něco jiného, než jsem si myslel, že mám," popisuje. Není třeba mít doktorát z psychologie, aby si člověk udělal obrázek o emoční vyzrálosti herce. Kdyby mu bylo o dvacet let méně, tak by mu to člověk i zbaštil, ale takhle...
Prý nikdo v rodině netušil, co opravdu cítí. "Byl to šok, nedával jsem totiž žádné indicie, že bych byl vnitřně nešťastný, ale už delší dobu jsem se trápil," lituje se smutně Vojtek, který prý doufal, že až dostaví dům a narodí se druhé dítě, vše se změní. Jaký zmatek má tento umělec v hlavě, dokazují i následující slova: "Nechtěl jsem do toho Terezu zatahovat, opravdu jsem si to chtěl vyřešit sám." Jenže to, co se fatálně týká i druhých, to prostě člověk sám vyřešit nemůže už z podstaty věci. Že by chorobné sobectví?


Manželka herce ihned po nepochopitelném incidentu odešla ke své sestře-dvojčeti. Nyní je v péči psychiatrů a dokonce užívá antidepresiva, což je pro nenarozené dítě nebezpečné. Když se od Vojtka nechala přemluvit do dalšího těhotenství, jistě netušila, jakou životní "lahůdku" pro ni evidentně nevyzrálý manžel připravuje. Snad se pro Terezu vše časem v dobré obrátí. A náš nebohý a utrápený Roman? Ten moc dobře ví, jak si vede. "Opustit manželku v osmém měsíci těhotenství je taková síla, že můžu říkat cokoliv a stejně budu za hajzla," říká v rozhovoru a nezbývá, než mu dát za pravdu.

autor moc

zdroj Aha,cz

Utéct od těhotné může jen zbabělec, říká o Vojtkovi psychiatr Cimický

K nepochopitelnému jednání Romana Vojtka se vyjádřil také psychiatr Jan Cimický.
3. března 2015 ● 16:45

K nepochopitelnému jednání Romana Vojtka, který opustil ženu tři týdny před narozením jejich druhého dítěte, se vyjádřil také psychiatr Jan Cimický (67): „Žena před porodem musí mít pocit klidu a bezpečí.“ Psychiatr tak vyjádřil, že jasně stojí na straně těhotných žen.

„Z obecně morálního hlediska je nepřijatelné opustit ženu měsíc před porodem. Jediným možným důvodem by mohlo být ohrožení na životě,“ říká Cimický.

V jednání Vojtka vidí jistý akt zbabělosti. „Společnost vždy brala těhotné ženy pod ochranu, a to i pak šest neděl po porodu, kdy by žena mohla udělat něco nevratného. Závisí na ní přece život dalšího tvora. Navíc, vše se dá řešit v klidu,“ míní psychiatr.

Podle něj neomlouvá budoucího otce v případě odchodu od rodiny ani to, že by žena třeba čekala dítě s někým jiným. „To vše se může řešit až po porodu a po šestinedělí, ne před ním,“ uzavírá Jan Cimický.


 
 

Žena po porodu může trpět laktační psychózou

„Žena, která v době těhotenství zažije nějaké vztahové trauma (rozchod nebo nevěru), to určitě nemá jednoduché. I když devítiměsíčnímu plodu už pravděpodobně nervový otřes matky uškodit nemůže. Zato na její psychice může napáchat velké škody. Žena pak po porodu může trpět i laktační psychózou, depresemi apod.,“ řekl Blesku pražský psychiatr a dodal:

„Co se týče braní antidepresiv v těhotenství, je pravda, že celou řadu medikamentů nelze předepsat těhotné ženě. Ale existují i takové léky, které lze v těhotenství brát bez rizika nebezpečných vlivů na plod.“

 Autor höh,kla

zdroj Blesk,cz

 
Roman Vojtek si na nepřízeň žen nikdy nemohl stěžovat...

Roman Vojtek si na nepřízeň žen nikdy nemohl stěžovat... Foto: Super.cz/Profimedia.cz

4 osudové ženy Romana Vojtka: V posteli měl blondýnku z Novy i vyzáblou držitelku Thálie

4. března 2015 10:31

Oblíbený herec a muzikálový zpěvák Roman Vojtek (42) se odjakživa těšil velké přízni žen. U řady divaček, které fešného sympaťáka z Vyprávěj naprosto zbožňovaly, si to bohužel pokazil odchodem od těhotné manželky.

Přesto si na nezájem žen nemůže stěžovat. Ještě než se před deseti lety v karlínském divadle zakoukal do své současné manželky Terezy, prošly jeho životem tři osudové ženy. Tedy aspoň ty, které oficiálně stály po Vojtkově boku jako jeho partnerky.

V době studií na brněnské JAMU randil Vojtek s herečkou Danielou Šinkorovu (42), jež byla do Vojtka až po uši zamilovaná a plánovala s ním společnou budoucnost. Vojtek se s ní ale nakonec rozešel, protože se zakoukal do herečky Markéty Sedláčkové, což Šinkorová velmi těžce nesla a dlouho se s nečekaným rozchodem vyrovnávala.

Momentálně se Šinkorová s Vojtkem často objevuje na muzikálových prknech a pojí je přátelství. S Markétou Sedláčkovou chodil Vojtek dva roky, ale ani tento vztah, který vzniknul během jejich společného angažmá v Městském divadle Brno, herci nevydržel.

Další osudovou ženou oblíbeného seriálového hezounka byla bezesporu moderátorka Kristina Kloubková. Krásná blondýnka žila s Romanem Vojtkem dlouhých osm let. Rozchod následoval poté, co se Kloubková zamilovala do herce Alana Bastiena a Vojtka opustila.

Ten dlouho nezahálel a brzy se zakoukal do produkční Terezy Janouškové, kterou později pojal za svou ženu a založil s ní vytouženou rodinu. Po deseti letech vztahu ji však těsně před porodem syna opustil, protože zjistil, že s ní není šťastný a ve svém životě hledá něco jiného, než ve skutečnosti má. 

Anna Veškrnová, Super.cz

Opravdu tady Roman Vojtek jenom vtipkoval? Před manželkou nahlas zauvažoval, zda je druhé dítě vůbec jeho

4. března 2015 5:55

Oblíbený zpěvák a herec Roman Vojtek (42) ztratil řadu věrných divaček, které naštval tím, že tři týdny před porodem opustil svou manželku a matku čtyřleté dcerky Edity Terezu.

Manželka se po odchodu muže zhroutila a i v pokročilém stadiu těhotenství musí užívat antidepresiva. Krok Romana Vojtka (42) si nikdo nedovede vysvětlit. Co tak zásadního se mezi manželi muselo stát, že populární herec zvolil tak radikální řešení v tom nejnevhodnějším období? Na syna se podle svých slov velmi těšil, tak proč, když už nebral ohled na manželku, nemyslel aspoň na to, aby se dítě v klidu narodilo?

Vojtek se nechal slyšet, že minimálně v posledních dvou letech není šťastný a hledá něco jiného, než si myslí, že má. Odmítl přitom, že za jeho odchod od manželky může jiná žena.

Ještě loni v listopadu hýřil dobrou náladou a neváhal si v rozhovoru s redaktorkou Super.cz zavtipkovat na téma, s kým jeho manželka vlastně čeká dítě. Stačila k tomu jedna nevinná otázka: „Vzpomenete si, kdy miminko vzniklo? Na nějaké dovolené?“ zeptali jsme se a Vojtek s humorem odpovídal: „No, teď se o tom bavíme, já jsem myslel, že je v pátém měsíci, ona mi řekla, že je v šestém, a to jsem nějak zrovna v tu dobu nebyl doma, tak já si to ještě musím spočítat,“ laškoval zpěvák.

Manželka tehdy nezapomněla přisvědčit, že ví jasně, že se jí narodí Vojtek. "Bude to opravdu Vojtek," ujistila nás Tereza. Otázkou teď zůstává, zda tehdy Vojtek opravdu jen snědl vtipnou kaši, nebo snad narážel na to, že si není jistý, čí že to dítě vlastně je...

Ještě předtím totiž naopak tvrdil, jak se těší na pokračovatele svého rodu. "Jsem poslední Vojtek našeho rodu, tak jsem samozřejmě rád, že budu mít následovníka a nevymřeme," smál se. 

Saša Šeflová, Anna Veškrnová, Super.cz

  4. března 2015 • 12:00

Zlomená Tereza o Vojtkovi: Už mě nezajímá! U operace ho nechce, on zase perlí a dělá se starostlivým taťkou...!

Terezino neštěstí zatím nebere konce!
Terezino neštěstí zatím nebere konce! (Foto: Karel Kopáč, ara)
 
 
 
 

Trable Terezy Vojtkové (34) neberou konce. Potom co jí pár týdnů před porodem opustil manžel a skončila v nemocnici na kapačkách, přišla další komplikace, chlapeček se neotáčí hlavičkou dolů a Tereza tedy nemůže rodit přirozenou cestou.

 

Roman Vojtek těhotnou manželku sice opustil, ale její zdravotní stav mu není lhostejný. „Vím, že je na antidepresivech a nejí, proto nemá sílu. A miminko je velké a neotáčí se hlavičkou dolů, takže má naplánovaný císařský řez,“ řekl Blesku Vojtek.

Budoucí otec také prohlásil, že v době příchodu svého syna na svět byl rád manželce nablízku. „Terezce jsem navrhl, že bych chtěl být alespoň v nemocnici, asi ne u porodu, protože za ruku ji držet nebudu, ale chtěl bych být alespoň v nemocnici,“ řekl nastávající otec chlapečka s tím, že touží, aby porod proběhl co nejlépe. Roman Vojtek myslí i na dobu po porodu a své manželce nabídl, že bude v domácnosti alespoň nějakou dobu po ruce, když bude potřeba. „Tohle ale pravděpodobně nevyjde,“ pokrčil rameny. Nastávající maminka už se nechce k věci vyjadřovat a prohlášení jejího manžela ji nezajímají. „Nečetla jsem ji a ani nebudu. Nezlobte se, ale už mě to nezajímá,“ vyjádřila se ke zpovědi manžela, která vyšla v Blesku.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář