Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roman Štabrňák

Roman Štabrňák,*                           herec

Narozen v Kladně ve znamení Lva.
Angažmá v Divadle A. Dvořáka Příbram od roku 2012.

Absolvent herectví na katedře činoherního divadla DAMU v Praze. Pět sezon byl členem uměleckého souboru Městských divadel pražských, kde nadále hostuje. V současné době jej můžete vidět také ve Studiu Dva (Letní scéna Vyšehrad, Divadlo Palace Praha, Divadlo Hybernia Praha), v A-Studiu Rubín a v pražské divadelní společnosti On Stage.

Hraje v inscenacích: Jak jsem vyhrál válku – Seržant Transom, Válka Roseových – Goldstein, Jonathanův právník, Obraz – Ivan, Prokletí nefritového škorpióna – Joe Coopersmith a další.

Pravidelně se objevuje v TV seriálu Cesty domů (Prima). Hrál např. v seriálech Trapasy (ČT), Zdivočelá země (ČT), Aféry (Prima TV), Ach, ty vraždy! (ČT), Proč bychom se netopili (ČT), Comeback (Nova), Expozitura (Nova) aj. ; v pohádkách Pohádkové počasí, Vřesový trůn, Začarovaná láska, Až kohout snese vejce, O království z nudlí, Princezna Ano. Moderoval Hřiště 7 – televizní pořad pro děti, kde také hrál v Kabaretu z maringotky a ve scénách Jůheláků. Mohli jste ho také vidět v TV cyklu 3 + 1 s M. Donutilem a ve filmech Láska je láska, Stín smrtihlava, Tajnosti, Svědomí Denisy Klánové aj.

zdroj Divadlo Příbram,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář