Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roman Skamene

Roman Skamene,*2.10.1954 - herec

128911.jpg

Roman Skamene je český herec. Jedná se o jednoho z nejpopulárnějších českých herců malé postavy, který právě díky svému malému vzrůstu hrál ještě v době své faktické dospělosti dětské postavy. Mezi jeho nejznámější role patří dvojrole v televizním zpracování klasické předlohy Marka Twaina Princ a chuďas, příběh z doby po smrti anglického krále Jindřicha VIII. a jeho syna krále Edvarda VI. Z novějších rolí pak postava cholerického velitele z filmu Tankový prapor, natočeného podle námětu stejnojmenného románu Josefa Škvoreckého. V

pozdějších letech byla jeho kariéra poznamenána problémy s alkoholem.

Zdroj Osobnosti,cz

Roman Skamene má roztomilou vnučku.

Roman Skamene má roztomilou vnučku. Foto: Super.cz/Hermína

Prťavý český herec, který bojoval s dluhy i alkoholem, se na chalupě pochlubil roztomilou vnučkou

8. srpna 2014 9:58

Už přes měsíc je oblíbený prťavý český herec Roman Skamene na chalupě s manželkou Renatou, dcerou Sandrou, roztomilou vnučkou Rebecou a sem tam i zeťákem Radkem, ale rozhodně se nefláká. Naopak, jak by pravil bývalý premiér, herec dře jako kůň.

„Studuji roli Jana Žižky pro komediální parodii o slavném husitském hnutí Běží Žižka k Táboru, aneb Odpustky budou. Velice si cením toho, že ze dvou adeptů, kteří jediní mohli tuto roli hrát, si vybral pan režisér Roman Štolpa mne a kolegu Schwarzeneggera odmítl. Arnolda je mi sice líto, ale bude se muset s tím smířit,“ s úsměvem vysvětlil Roman Skamene.

Nejen prací živ je člověk, a tak i herec si dopřeje na své haciendě občas chvilku odpočinku.

„To je fakt. Není jich mnoho, ale když se nějaká natrefí, trávím ji aktivně. Jsem takový Ferda Mravenec – práce všeho druhu. Zvládnu zalátat střechu, takže do chalupy prší jen trošku, v kuchyni působím jako poradce, ochutnávač a myčka nádobí, skvěle zastřihnu živý plot, opravuji hodiny, hodinky, budíky a také občas nějakou tu časomíru sám navrhnu a vytvořím, samozřejmě s vnučkou chodíme na procházky a s kamarádem Jirkou opravujeme loď,“ pochlubil se Roman, který před lety bojoval nejen s alkoholem, ale i s dluhy.

Teď už má ale vše pod kontrolou a klidně si po práci na chalupě dopřeje lahvinku pěnivého moku, který si chladí ve sklípku. 

Anna Veškrnová, Super.cz

  28. srpna 2014 • 05:00

Tajemství Romana Skamene: Bití, šikana a nenávist!

Skamene se sice tváří jako drsňák, ale jako dítě si hodně vytrpěl.
Skamene se sice tváří jako drsňák, ale jako dítě si hodně vytrpěl. (Foto TV Barrandov, ara)
 
 
 
 
 

Strach z každého natáčení! Nenávist a fyzické i psychické šikanování! To všechno zažil Roman Skamene (59) jako dítě při natáčení legendárního seriálu Záhada hlavolamu, ve kterém ztvárnil Červenáčka, jednoho z pětice Rychlých šípů.

 

„Měli jsme hrát takovou tu správnou partu pěti kluků, kteří se mají podporovat. Ale my jsme se nenáviděli,“ zavzpomínal po 45 letech herec. „Furt jsme se mydlili. Nejvíc mlátili mě, protože jsem byl nejmenší,“ popisuje Skamene svou noční můru. „Já tyhle Rychlé šípy vůbec neměl moc rád. Nenáviděl jsem ty příběhy těch správných chlapců,“ svěřil se herec, pro kterého to nebylo v dětství poslední hrůzostrašné natáčení.


Ani dvojrole ve filmu Princ a chuďas, která ho dva roky po seriálu Záhada hlavolamu vystřelila ke slávě, v něm nevzbuzuje nejhezčí vzpomínky. Tentokrát se ale na place nebál ostatních herců, ale přímo režiséra Ludvíka Ráži (†71). „On byl strašný cholerik, a když se mu něco nezdálo, čapnul mě pod krkem a cloumal. Jednou mě fakt málem uškrtil,“ zavzpomínal Skamene na traumata z dětství v pořadu Vtip za stovku, který dnes večer vysílá televize Barrandov.

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář