Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roman Řičař

Roman Řičař,*12.7.1976 - herec

 

Začínal dětskými rolemi v Divadle na Vihohradech převážně v inscenacích Jaroslava Dudka.
Vystudoval Státní konzervatoř obor hudebně- dramatický. Po čtvrtém ročníku odešel na DAMU-KALD do ročníku Ivana Rajmonta, z něhož po třetím semestru odešel.

Ve druhém ročníku konzervatoře začal hrát v Národním divadle (Rok na vsi- režie Miroslav Krobot, Bloudění-režie J.A.Pitínský), poté nastoupil do muzikálu Jesus Christ Superstar, kde strávil další tři sezóny(odehrál téměř 800 představení). Následovaly muzikály Rusalka a Hamlet kde působil v company.

Po dvouleté pauze, ve které se věnoval převážně reklamní, divadelní a filmové hudbě (film Malý Princ (SK), představení Služky (Divadlo Rubín) a Rudá magie (Divadlo v Celetné), mu nabídl Vladimír Morávek roli Lancelota a poté i Vortingera v muzikálu Excalibur.Za roli Rum Tum Tuggera v muzikálu CATS byl vybrán do širší nominace na cenu Thálie. Na Smetanově Litomyšli vystoupil v roce 2006 jako Pilát Pontský v koncertním nastudování Jesus Christ Superstar. Jacka Rozparovače v režii Petra Novotného ztvárnil v pražském divadle Kalich. Divadlo ABC si ho následně vybralo pro roli Bejbyho v muzikálu Šakalí léta.

Od mládí se věnuje dabingu (v poslední době např. namluvil a nazpíval spolu s Markem Ebenem, Vojtou Kotkem, Zdeňkem Izerem, ad., dánský film Terkel má problém), pracuje jako speaker pro televizní i rozhlasovou reklamu (Sound Square, S-Pro Alfa, All In Agency, Alma, Dema), byl hlasem radia Kiss. Natočil několik reklam (T-mobil, Telecom) a několik epizodních rolí pro televizi a film. Moderuje pořad Hydepark na hudební televizi Óčko.

Vystupuje s vlastní autorskou kapelou Multiplayer, je frontmanem Hot Chili Peppers revivalu a dlouhodobě hostuje ve skupině Second Band. Jako vokalista spolupracoval např. na deskách Janka Ledeckého, Daniela Landy a Petra Hapky.

Autor:jewel, lusia6

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář