Jdi na obsah Jdi na menu
 


Robert Jícha

Robert Jícha,*17.9.1976 - herec

 

Vystudoval gymnázium a MUZIKÁLOVÉ HERECTVÍ na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, kde absolvoval r. 1999 v titulní roli Thyla Ulenspiegla ve stejnojmenné hře Grigorije Gorina.

Na JAMU účinkoval též v inscenacích Muž z kraje La Mancha a Pomáda.

V roce 1998 získal angažmá v Městském divadle Brno, je členem muzikálového souboru.

Zde ztvárnil více než 20 rolí - Arktis - Babylon ,Tony - West Side Story, Lysander - Sny nocí svatojanských, Benvolio - Romeo a Julie, Rugby - Brouk v hlavě, Bedřich - My Fair Lady (Ze Zelňáku), Anděl - Svět plný andělů, Nikola Šuhaj - Koločava, Woof - Vlasy (Hair), Ježíš - Jesus Christ Superstar, John Styx - Orfeus v podsvětí. Účinkoval též v představeních Kean IV., Amadeus, Osudy dobrého vojáka Švejka, Romance pro křídlovku, Ginger a Fred, Jindřich VIII,. Cyrano z Bergeracu, Cikáni jdou do nebe, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Šumař na střeše, dvakrát účinkoval ve scénickém provedení Bernsteinovy Mše. Od r. 2003 hostuje v pražské GoJa Music Hall v muzikálu Les Misérables - Bídníci (role Enjolrase).

Věnuje se též dabingu (Jake Gylenhall, Elijah Wood…), organizování a moderování společenských akci a koncertní činnosti. Mluví anglicky, německy, zpívá též španělsky a francouzsky.

Podílel se na CD Radúz a Mahulena, Babylon, Svět plný andělů, Les Misérables - Bídníci Live, Hair - Vlasy, Nana a na DVD Muzikály z Broadwaye.

Autor: bendiska

zdroj Osobnosti,cz

Robert Jícha (* 17. 9. 1976)

V dramatu EquusRobin se narodil 17. září 1976. Po gymnáziu vystudoval muzikálové herectví na JAMU v Brně, kde absolvoval v roce 1999 rolí Thyla Ulenspiegla ve stejnojmenné hře. Z dalších rolí na JAMU: Farář/Guvernér (Muž z kraje La Mancha) a Danny v muzikálu Pomáda.

Ředitel Stanislav Moša si jeho talentu všiml již na JAMU. Ještě v době studií (1998) tedy Robin dostal angažmá. Ze začátku hrál hlavně záskoky a s tím byly spojené značné nervy, ale postupně nastřádal během jednoho roku na dvanáct rolí a to je pro začínajícího herce důležitá praxe.

Jako patriot nedá na Brno ani zdejší Městské divadlo dopustit. Zde má na repertoáru jak muzikálové, tak i činoherní role. Preferuje ale muzikály, a to nejen proto, že je vystudoval, ale že ho baví syntéza tanečního, hereckého a pěveckého kumštu.

V MdB ho postupně potkaly tyto role: Lysander (Sny svatojánských nocí), Tony (West SIde Story), Rugby (Brouk v hlavě), Cuigy (Cyrano z Bergeracu), chór (Radúz a Mahulena), Zpěvák, Hostinský (Kean IV.), Větříček (Amadeus), Arktis (Babylon), Benvolio (Romeo a Julie), Bedřich Škoda-Vrchovský (My Fair Lady (ze Zelňáku)), Mladý chasník (Naši furianti), Ženich, Chovanec blázince, Trosečník, ve smutečním průvodu (Peer Gynt), Anděl (Svět plný andělů), Nikola Šuhaj a Němec (Koločava), Karbaník, 5. trestanec, Pětatřicátník, Tanečník, Kozák (Osudy dobrého vojáka Švejka), Lord Abergavenny, Hrabě ze Surrey (Král Jindřich VIII.), Woof (Hair), Vesničan (Romance pro křídlovku), Nápadník, Novinář, Policajt (Nana), Adrian (Bouře), Dvojník Franka Sinatry (Ginger a Fred), Ježíš Nazaretský (Jesus Christ Suparstar), Meneláos, Medón (Odysseia), Saša (Šumař na střeše), Orfeus v podsvětí (John Styx), Gad, Pekař (Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť), István (Cikáni jdou do nebe), Kristiánův zbrojnoš (Markéta Lazarová), Voják (Červený a černý), Harry Dalton (Equus), Loriot (Mam´zelle Nitouche), Rochefort (Tři mušketýři) a účinkuje také v Muzikálech z Broadwaye, pásmu Magical Broadway a Randez–vous s operetou.

Jesus Christ SuperstarMimo svoji domovskou scénu ještě dvakrát účinkoval ve scénickém provedení Bernsteinovy Mše (1997 na Pražském hradě, 2001 v brněnské hale Rondo) a také hostoval v pražské Goja Music Hall v muzikálu Les Misérables - Bídníci v roli Enjolrase. Byla mu nabídnuta též role Mária, ale jak sám říká, byl by to další romantik, a proto přijal raději úlohu vůdce studentů. Měl také hrát hlavní roli Chrise v muzikálu Miss Saigon v Praze, ale podle svých slov mu došlo, že by minul muzikál Vlasy. Chtěl být u historicky prvního představení na jevišti nové hudební scény v Brně, takže sice zůstal blízko války ve Vietnamu, ale trochu z jiné stránky.

V Praze účinkuje od 24. září 2008 znovu, a to tentokrát ve světové premiéře nového amerického muzikálu Carmen, ve kterém získal hlavní mužskou roli Josého.

Robin už uspořádal v G-studiu dva své muzikálové recitály, které se u diváků setkaly s obrovským úspěchem díky nádherným písním, krásnému povídání i zajímavým hostům. Další dva koncerty Robina a jeho hostů se konaly v Semilassu a v Divadle Bolka Polívky a jejich výtěžek šel na konto Nadačního fondu Krtek.

V divadelní anketě Křídla se pravidelně umísťuje na předních příčkách v kategorii Nejoblíbenější herec. Robin si svých fanoušků velmi váží, což dokládají jeho internetové stránky, kde své příznivce informuje a odpovídá na zvídavé dotazy.

Oficiální stránky Roberta Jíchy najdete na adrese www.robert-jicha.cz.

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář