Jdi na obsah Jdi na menu
 


Radim Schwab

Radim Schwab,*20.7.1978 - herec

 

Radim Schwab se narodil 20. července 1978 v Brně. Už od dětství ho fascinovalo divadlo a hudba.

Začal navštěvovat hudebně-dramatické kurzy a bral hodiny tance a stepu. Toužil po brněnské konzervatoři, ale naštěstí ho nevzali. Rozhodl se tedy studovat Střední integrovanou školu. V roce 1995 se dostal do Studia Dům Evy Tálské, kde ztvárnil několik prvních zlomových rolí. Později, v roce 1997, byl přijat na Janáčkovu akademii múzických umění, kde vystudoval obor činoherní herectví. Po úspěšném ukončení studia odešel Radim do Prahy. V roce 2000 zdárně prošel konkurzem do muzikálu Monte Cristo, kde představoval mladého Edmonda Dantése, a začal se učit zpěvu u prof. René Tučka. Však na Brno Radim nezanevřel a ve sklepní scéně brněnského divadla Husa na provázku hraje monodrama Mistero Buffo.

Dnes je pro Radima domovskou scénou pražské divadlo Ta Fantastika. Působí zde od roku 2003 a jeho první rolí byl Mordred v muzikálu Excalibur. Později přibyly další muzikálové projekty: Láska je láska(On), Elixír života(Bugsy Siegel) a Obraz Doriana Graye (Alan,námořník). Radim Schwab hraje i v divadle Na Fidlovačce, muzikál Šumař na střeše (Motl) a v divadle Husa na Provázku ve hře Velice modrý pták (Pán noci).

zdroj osobnosti,cz

Radim Schwab a jeho návrhy na tetování

Radim Schwab a jeho návrhy na tetováníFoto: archiv R. Schwaba

Co kdyby zapomněl, jak se jmenuje: Nejvyšší český zpěvák si chce nechat vytetovat hmyz, jehož jméno nosí

5. srpna 2017 12:40

Nejvyšší český zpěvák a představitel Fantoma opery Radim Schwab oslavil před pár dny 39. narozeniny. A vybral si opravdu netradiční dárek – přiznal totiž, že si chce nechat udělat své první tetování. Jaké? No samozřejmě švába!

 

Zpěvák už dokonce navštívil tetovací salon, kde si vybíral z bohaté nabídky nejrůznějších tetování. Švába mezi nimi ale nenašel, a tak si přinesl vlastní návrhy. „Nikdy jsem žádné tetování neměl, a tak jsem si rok před čtyřicítkou řekl, že bych do toho šel,“ svěřil se zpěvák, který se právě rozhoduje, jaký vzor si vybrat a zda do tetování stoprocentně jít, nebo ne.

A kam by si brouka nechal vytetovat? „To ještě nevím, ale určitě by to bylo na některé části těla, kde nebude viditelné na první pohled,“ upřesnil Radim. No, proč ne. Kdyby náhodou zapomněl, jak se jmenuje, obrázek mu to připomene. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář