Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Prokeš

Petr Prokeš,* 28.9.1976 - herec                     

Petr Prokeš se narodil 28.9.1976 v Jilemnici a odtud se vydal do světa vydobýt si v něm důstojné místo. Sám si vybral, protože je dnes absolventem VOŠ herecké v Praze Michli. Pravdou je, že se divadlu věnuje od střední školy, kdy s S-divadlem v Jičíně nastudoval roli Lionata v Zeyerově "Staré historii" a Humphreyho v "Rytíři hořící paličky", autorů Beaumonta a Flatchera.


Další jeho spolupráce s autorským divadlem D.I.V. Jičín jaksi běžela souběžně. Zahrál si také v inscenaci režiséra a dramatik Josefa Lédla - Jak se máme dobře. Lákalo jej vše, co přinášelo v herecké branži něco nového , tak se stal členem Volného hereckého sdružení /VHS/. Výsledkem bylo nastudování inscenace "Vstupte!", "Mastičkář" a "Krakonoš a trpaslíci".

Během studií na VOŠ herecké /1995-1999/ hostoval, společně se svými kolegy z ročníku, v Národním divadle v Praze v Shakespearově komedii "Sen noci svatojánské". V souvislosti s absolvováním v roce 1999 dostal roli Cholstoměra v Tolstého - Příběhu koně, Anatola ve stejnojmenné hře Arthura Schnitzlera a Driscolla v aktovce Eugena O´Neilla "V ponorkovém pásmu".

Od září 1999 je v angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Zde si jako v prvním počinku na prknech divadla v Mladé Boleslavi zahrál vodníka Michala v Jiráskově "Lucerně", v režii Jaromíra Pleskota. Dosud hrál nejméně ve více jak třiceti divadelních inscenací.

Mimo své domovské divadlo si zahrál v televizním filmu – Berenika stříhá vlasy /1998, rež. Viktor Polesný/ a v divadelním představení, které Česká televize převzala, v němž se rovněž obejvil - Miláček /2009, rež. Pavel Khek a Rudolf Tesáček/.


Erkul

Autor: Erkul
zdroj FDb,cz

 

Něco málo o mně...
Narozen v Jilemnici.
Absolvent VOŠ herecké v Praze Michli. Divadlu se začal věnovat na střední škole, kdy s S-divadlem v Jičíně nastudoval roli Lionata v Zeyerově "Staré historii" a Humphreyho v "Rytíři hořící paličky", autorů Beaumonta a Flatchera.
Vedle toho začal spolupracovat s autorským divadlem D. I. V. , (rovněž z Jičína) kde hrál v inscenaci režiséra a dramatika Josefa Lédla "Jak se máme dobře".

V roce 1995 se stal Petr studentem VOŠ herecké. Během studií hostoval, společně se svými kolegy z ročníku, v Národním divadle v Praze v Shakespearově komedii "Sen noci svatojánské". V roce 1999 absolvoval rolí Cholstoměra v Tolstého "Příběhu koně", Anatola ve stejnojmenné hře Arthura Schnitzlera a Driscolla v aktovce Eugena O´Neilla " v ponorkovém pásmu".

V září 1999 nastoupil do angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Jeho první rolí na prknech kamenného divadla byl vodník Michal v Jiráskově "Lucerně", v režii Jaromíra Pleskota.

DOTAZNÍK:
Kdybych mohl být kýmkoliv na světě, byl bych . . .
Orlem skalním.

S kým bych si nejraději popovídal?
Je tady pár adeptů.

Co dělám, když se nikdo nedivá?
Dívám se, co kdo dělá.

Čím bych byl, kdybych nehrál divadlo?
Byl bych ochuzeným.

Já ve třech slovech . . .
Román by nestačil.

Co bych si pořídil, kdybych vyhrál v loterii?
Klid.

Kdybych měl stroj času, vypravil bych se . . .
To je zbraň velké ráže . . . nechci.

Moje oblíbená písnička?
Paranoid android.

Knížka?
Mistr a Markétka.

Divadelní hra?
Sebevrah.

Který herec by mě měl hrát ve filmu?
Daniel Craig pochopitelně . . . kdo jiný.

Nejslavnější osoba v mém telefonním seznamu?
John Lennon.

Co mi nahání strach?
Strach.

Moje oblíbené jídlo?
Svíčková . . . i bez terčíku.

Které město mám nejraději?
Prahu.

Věřím v lásku na první pohled?
Ne.

Proč se věnuju herectví?
Chci se najít . . . tak se musím hledat.
 

zdroj Divadlo MB,cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář