Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Florián

Petr Florián,*5.11.1982 - herec, tanečník, zpěvák

:

Herec, moderátor, tanečník a zpěvák Petr Florián je mimo uměleckých profesí také vystudovaným diplomovaným specialistou v oblasti zdravotnictví a tak ve svém volném čase pečuje o nemocné v agentuře domácí péče Procare Medical. 

Petr Florián začínal s divadlem v Literárně dramatickém oddělení znojemské Základní umělecké školy a profesionální vzdělání získal až studiem pražské Vyšší odborné školy herecké v Michli, na jejíž stálé scéně Pidivadla odehrál své první velké role. V současné době se Florián objevuje hned na několika divadelních jevištích, neboť je členem Divadla Na prádle, Divadla Puls; divadelního spolku Kulich i souboru černého divadla Animato a vyjma nich hostuje v libereckém divadle Františka Xavera Šaldy, na scéně pražského Divadla Na Vinohradech nebo v divadelním spolku Minaret. Na zmíněných scénách se Floriánovi poštěstilo zahrát si jak v tradičních divadelních hrách nebo představeních alternativních, tak v muzikálových kusech nebo programech pro dětského diváka. K prozatím nejzajímavějším úkolům na divadle, kterými Florián prošel lze zařadit postavu Zanniho z Vostrého komedie Tři v tom; šamana z dramatu Sestup Orfeův T. Williamse; postavu Freddyho Eynsforda Hilla ze slavného Shawova Pygmalionu nebo dvojroli pana Schultze a Kit - Kat dívky Helgy z kultovního Kanderova muzikálu Cabaret, v němž prokázal svůj komplexní talent. V současné době je možné P. Floriána na jevištích vidět v několika různorodých představeních rozličné úrovně určených všem věkovým vrstvám divácké obce. Divadelní návštěvníci jistě nebudou zklamáni jak jeho Ivanem ze současné situační komedie Let číslo 321 z tvůrčí dílny dvojice Jakl & Karpianus nebo jeho výkonem nejhodnějšího kadeta v muzikálu Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! aneb Roxanin poslední sen, který na motivy slavné Rostandovy předlohy napsal P. Kohout. Petr Florián je pro prkna, co znamenají svět přímo stvořen, vždyť jeho vysoká štíhlá figura a charismatický zjev jej přímo předurčují pro osudové role divadelního repertoáru klasických, moderních, činoherních i muzikálových her a doufejme, že mu je jeho profesní osud do cesty také skutečně postaví. 

Petr Florián získal již také několik příležitostí předvést se před kamerou. Herecký debut nabídnul s rolí revolučního gardisty P. Floriánovi režisér J. Svoboda v dramatu z česko - německého pohraničí odehrávající se těsně na konci druhé světové války nazvaném Boží duha a kromě tohoto snímku se objevil i v epizodní roli Dahanova ceněného koprodukčního životopisného evropského velkofilmu Edith Piaf. Florián je znám také divákům u televizních obrazovek, protože v poslední době se často objevuje v rozličných seriálech, ať se jedná o Arichtevův retro kousek Vyprávěj, v němž hrál podporučíka nebo Zahrádkovu Ordinaci v Růžové zahradě 2, v níž ztvárnil Vaška Roškotu. Zatím největší a umělecky nejzajímavější příležitosti mladému a nadějnému Floriánovi svěřil I. Pokorný ve svých seriálech Kriminálka Anděl, kde byl v dílu Balkánská stopa Oldou Hromádkou podezřelým z vraždy své přítelkyně či v dlouho očekávané Expozituře, v níž si v dílu Řezníci zahrál postavu mladšího Dlouhého. Petr Florián se příležitostně věnuje také dabingu a s ohledem na jeho přitažlivý zevnějšek i velmi mladý věk je více než pravděpodobné, že se s ním jak na plátně, tak v televizi budeme jistě v budoucnosti setkávat i nadále a možná, že zároveň i častěji. 

Petr Florián je známi posluchačům vln České rozhlasu, kde coby moderátor odbavuje pořad Bezstarostná jízda. 

Petr Florián je, jak je patrné z výše uvedených informací, muzikálově vybaveným umělcem a tak jistě nikoho nepřekvapí, že svůj volný čas plně obětuje tréninkům v taneční skupině UniQue, jejíž je členem a s níž také sem tam i vystupuje. 
 

Autor: Veronicka8

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář